[ prazilook @ 18.10.2002. 14:34 ] @
onako,vise experiment nekog modularnog interfejsa nego ozbiljan sajt,pa ipak trudili smo se...
http://stevanovici.cjb.net/
[ drdrksa @ 18.10.2002. 14:47 ] @
www.webroom.cjb.net, vredelo bi malo procitati sta nervira surfere ......
[ Trunks @ 18.10.2002. 16:32 ] @
Simpatično, ali grafički mi se baš i ne dopada. Ipak je to porodični sajt, ne treba da bude u hi-tech fazonu.
Obrati pažnju na štamparske greške. I ono „drag˝ zna da smori, postavi na neko diskretnije mesto.

Drdrksa: Ovaj webroom prvenstveno nervira sa scroll-om teksta u status baru, tako da ne znam šta bi tamo mogao da nauči.
A da ne govorimo o sajtu -- nema hijerarhije informacija, boje nisu usklađene, korišćenje windows-1250 charset-a, i slično.

Tako da je „Stevanovići˝ mnogo bolje odrađen od gore pomenutog.
[ drdrksa @ 18.10.2002. 16:48 ] @
Hm, o ukusima ne treba raspravljati, ali meni je bio cilj da se procita ovo http://users.net.yu/~mikihog/webdizajn/saveti.htm
[ Trunks @ 18.10.2002. 23:00 ] @
Ponavljam, kao na gornjoj temi, ne možeš govoriti o ukusima kad se radi o elementarnim stvarima.

Sad pročitah ovaj „tips & tricks˝ i mogu ti reći da je 90% teksta pogrešno.
[ drdrksa @ 18.10.2002. 23:16 ] @
Znas kako, to sto tebe nervira, ne mora da nervira mene ili nekog drugog, tako da je to ipak ukus a ne elementarna stvar (***ote, predjosmo u lame).

Sto se ovoga donjeg tice, sta je pogresno, napisi i zasto (tj. obrazlozi). To mozes i na mail da ne bismo zatrpavali forum glupostima .....
[ ShojkE @ 19.10.2002. 02:33 ] @
Bravo tata...
Svaka cast na ideji i samoj realizaciji... Bas mi je bilo super na sajtu Stefanovica... Pozdrav i samo tako nastavite...
[ ShojkE @ 19.10.2002. 02:35 ] @
drdrksa... bolje se drzi elektronike...
[ drdrksa @ 19.10.2002. 07:27 ] @
Citat:
ShojkE:
drdrksa... bolje se drzi elektronike...


?????????? !!!!!!!!!!!!!!


Kakve veze ima elektronika sa ovim ??? I da li covek koji poznaje jednu oblast ne sme da iznese svoje misljenje vezano za neku drugu oblast koju manje poznaje ??? Ne kontam te uopste ......
[ Trunks @ 19.10.2002. 14:57 ] @
Šojke, komentar ti nije baš na mestu.
Šta ima veze ako se čovek interesuje i za dizajn?

Drdrksa: Scroll u status baru je uglavnom odlika amatera, i zbog toga sam rekao da tamo nema šta da nauči.
A što se tiče onog teksta -- šta fali splash/naslovnoj stranici, recimo da upozori na sadržaj (veličinu, možda potrebne plug-in-ove i slično)?
Pogledaj i kako je napisan čitav tekst („Gif je format malih obojenih tačkica˝).
Dalje -- retko je GIF slika bolja od JPEG slike za „prikaz lica˝ (pogledaj ovaj članak).

„Što više koristite tabele” -- ovo je takođe smešno, jer tabele služe samo za tabularni prikaz nečega, a ne za layout stranice.
Za to se koriste lejeri (<div> uglavnom) i CSS.
„Spojite slike koje stoje jedna pored druge u jednu veliku sliku - ovo će ubrzati učitavanja” -- ovo neće ubrzati učitavanje, još jedna glupost.
[ drdrksa @ 19.10.2002. 16:30 ] @
Ma OK je to, webroom i jeste sajt za amatere, kao sto je i ovaj pocetni u temi ....
[ pixel_pimp @ 19.10.2002. 16:46 ] @
Citat:
ShojkE:
Bravo tata...
Svaka cast na ideji i samoj realizaciji... Bas mi je bilo super na sajtu Stefanovica... Pozdrav i samo tako nastavite...


apsolutno se slazem sa Shojketom... i meni je bas bilo super na sajtu.. totalno pozitivno... samo napred...

drdrksa... ja ga na tvom mestu ne bih zvao amaterom... ;)
[ drdrksa @ 19.10.2002. 17:04 ] @
Sjat je cool, ali posto je prvenac opet malo naginje na amaterizam. Jebote, pa ova porodica je iz mog grada .........

pixel_pimp : Na mom mestu ??? Obrazlozi malo na pp ili mail ako neces ovde ....
[ pixel_pimp @ 19.10.2002. 17:19 ] @
drdrksa : nisam hteo da vredjam, izvinjavam se ako je tako zvucalo.. ne bih ga ni na mom mestu nazvao amaterom, jer mislim da je sajt fin i sa tehnicke strane ( pored dobre atmosfere ) :)
[ prazilook @ 20.10.2002. 12:15 ] @
cilj je i bio da se zabavimo,mozda da nesto i naucimo,hvala vam puno
stevanovici
[ ShojkE @ 20.10.2002. 17:25 ] @
Ne Trunks...
Nemam ja nista protiv ljudi koji imaju interesovanja za razlicite stvari, samo smatram da je veliki deo teksta na sajtu koji nama je drdrksa preporucio bull shit... Takav tekst je bio kvalitetan pre par godina, ali danas je web daleko napredniji ima mnogo novih pravila, a manje ogranicenja... Isto tako, da me pogresno ne biste razumeli, taj tekst ima i par korisnih saveta... Recimo Trunks lokacija koju si ti preporucio je odlicna...
[ Trunks @ 20.10.2002. 20:58 ] @
Ok, nesporazum -- kao i obično kada pričam sa tobom, baš čudno.

;)