[ pela @ 26.12.2005. 18:51 ] @
Zdravo,

Imam mali problem, sa MySql 4.0.24 i php4.4.1

Na jednom sajtu kada preko forme unesem tekst koji je na cirilici u MySql bazi ga ne prikazuje kao cirilica vec kao skup nekih znakova i kvacica...
Tu bazu koja je on-line citam pomocu phpMyAdmin-a.

Kod kuce imam identicnu verziiju sa istim podesavanjima i u bazi se normalno pojavljuju nasa slova. Bazu kod kuce citam pomocu mysql-front-a v.2.5 i nisam nikad podesavao character set do sada.

Nisam bas neki iskusni poznavalac mysql-a i php-a, radio sam do sada razne stvari...dinamicka galerija slika, izrada novosti, php i mysql sa flash igrom, izrada task managera i omanji forum..ali do sada nikad nisam podesavao character set..

Pa ljudi ako znate nesto o ovome ili imate neki link u rukavu molim vas pomognite mi!! Kako da podesim character set, da li moze to da se odradi pomocu sql query-ija ili mora preko phpMyadmin-a...

f1,f1,f1,f1,f1,f1,f1..... |:)

pozdrav
Nesa

[ misk0 @ 27.12.2005. 09:08 ] @
Ne razumijem u kojem alatu ti ne mozes procitati to?
Ako mozes preko web forme unijeti cirilicu i preko neke druge web strane iscitati onda to funkcionishe?
Znaci da su podaci dobro smjesteni, samo je problem u tom drugom programu kad pregledas podatke?
[ pela @ 27.12.2005. 12:18 ] @
Za pregled on-line MySql baze koristim phpMyAdmin koji je postavljen sa strane hosting provajdera....

Kada pozovem neki cirilicni tekst iz baze, koji sam ranije uneo preko forme, neka slova mi se prikazu a neka ne...Kada otvorim on-line bazu u njoj nisu cirilicna slova... samo kvacice...

Da li bih mozda mogao to ovako da odradim?
Da naprimer podesim default character set baze ili tabele?

Code:
ALTER  TABLE 'imeTabele' 
DEFAULT  CHARACTER  SET cp1251 COLLATE cp1251_general_cs



Probao sam ovo i ne radi, jednostavno nece da promeni charater set!
kad ocitam pomocu php-a...

Code:
$charset = mysql_client_encoding($link);
printf ("Trenutni character set je %s\n",$charset);


Daje mi rezultat: latin1


Jel imao neko slican problem, da li ovo mozda ima neke veze sa privilegijama?

pozdr.
Nesa


[Ovu poruku je menjao pela dana 27.12.2005. u 15:57 GMT+1]