[ gogi100 @ 26.12.2005. 23:08 ] @
Imam VMware 4.5.2 i u njemu sam instalirao dva windowsa:Windows server2003 i XP.server 2003 sam postavio kao server instalirao active directory,dhcp,dns servere i podigao mrezu izmedju njega i XP-a.
Sad me interesuje da li je moguce ubaciti u ovu pricu i moj XP sa fizickog racunara da bude klijent kao XP u VMware.
U XP-u na mom racunaru su instalirana dva virtualna adaptera VM1 i VM8,koja su se instalirala sa instalacijom VMware workstation 4.5.2
Ako ova mogucnost postoji da li neko moze da mi ovo objasni kako da uradim?
Ako ne postoji mogucnost sta da radim da moj racunar povezem sa pricom o serveru u Virtualnoj masini?
Sve ovo mi treba zbog vezbe.
Dobio sam posao da administriram mrezu od 25 racunara i jednim serverom, pa bih malo da vezbam.
Ima li neko neku preporuku kako da se administriranje najlakse savlada a da nepostoji mogucnost da imam server racunar i klijente 25 komada?
Unapred hvala
[ Miroslav Jeftić @ 27.12.2005. 07:41 ] @
Pa ne moraš imati baš 25 računara da bi vežbao :) Jedan server i jedan ili dva klijenta ti je sasvim dovoljno za vežbanje. Nisam siguran kako u Vm-u dodati fizički računar, mislim da ti je bolje da dodaš još jedan virtuelni klijent ako ti baš treba i ako imaš dovoljno memorije (sa 768Mb bi trebalo da možeš to izvesti).
[ gogi100 @ 27.12.2005. 10:18 ] @
Ja imam Pentium III masinu i RAM 512 MB.
Da li ce sa ovim raditi?
[ Miroslav Jeftić @ 27.12.2005. 11:39 ] @
Verovatno da ne, mada možeš probati. U krajnjoj liniji i jedan server i jedan klijent bi trebalo da budu dovoljni da možeš isprobati većinu stvari :)

[Ovu poruku je menjao Bryan Fury dana 27.12.2005. u 12:39 GMT+1]
[ plavigor @ 28.12.2005. 07:47 ] @
Svoj komp ne mozes dodati u virtuelni domen jer moras restartovati racunar, a tada, naravno, nestaje i tvoj DC. Sa 512MB sasvim pristojno mozes "terati" dve virtuelne masine, trecu - samo ako im smanjis dodeljeni RAM, ali sa Serverom 2003 to bas i nece ici, jer ce se jako, jako... usporiti. Zato, ako ti je to za posao, instaliraj Server 2003 kao domacina, a posle instaliraj VMware i dva XP-a. Sa 512MB ce to raditi sasvim OK.
Pozdrav
[ gogi100 @ 28.12.2005. 11:18 ] @
znaci Windows 2003 da instaliram na mojoj fizickoj masini a dva XP-a u VMware 4.5.2
Kako izvrsiti povezivanje XP-a na VMware sa Windows 2003 na fizickoj masini, moze li mi dati neko nekakvo uputstvo?
[ plavigor @ 28.12.2005. 22:48 ] @
@gogi100

Ako povezivanje znaci isto sto i umrezavanje, dovoljno ti je ako znas kako bi umrezio i fizicke racunare. Dakle, IP adrese, radne grupe, korisnici...
Za objasnjenje pojmova kao sto su VMnet1 i VMnet8(NAT) moras da procitas njegov Help (tako ces znati sta sve taj program moze, tj. sta ti treba, a sta ne) ili pretrazi teme o VMware-u, u nekoj od njih sam ponesto o tome napisao.
U domen ces ih dodati isto kao i u realnom okruzenju.
Pozdrav