[ savanah @ 29.12.2005. 08:34 ] @
kako da se najjednostavnije i najefikasnije oslobodim trojanca.Imam instaliran Bitdefender 9 Profesional Plus i Spyware doctor(koji cini mi se samo pronalazi probleme ali ih ne otklanja).
[ IcyImpact @ 29.12.2005. 09:24 ] @
Trojanaca ćeš se najbolje osloboditi da paziš koje programe skidaš. Odličan antivirusni alat imaš, radovito radi update, skidaj programe sa provjerenih siteova i svaki program koji si skinuo sa neta - obavezno skeniraj BitDefenderom. Također, skeniraj svaki CD/DVD/Floppy/ZIP ili bilo koje drugi medij prije nego što ga budeš koristio - jer iako si ga npr. dobio od prijatelja - on najvjerojatnije nije svjestan da je i sam zaražen. Spyware Doctor je sve bolji antispyware alat, ali ja ti još uvijek preporučujem (uvijek prisutnu) kombinaciju SpyBot S&D i Ad-Aware - dva vrhunska antispyware alata i vrlo visoka zaštita (detekcija, čišćenje) je osigurana. Naravno, redovito radi update defincija, samih programa te skeniranja vrši što češće. Kako se ti alati koriste (BitDefender, Ad-Aware, SpyBot) koriste - naći ćeš u TOP temi Zaštite.