[ eXtazY @ 30.12.2005. 20:00 ] @
Odavno nisam posecivao ovaj forum, dodjem i vidim link za novi WindowsMobile2005. Momentalno sam otisao na posao i skinuo ga sa interneta, i isto vece instalirao.

Necu pisati o instaliranju, jer nameravam da pripremim web stranicu o tome.

Home menu izgleda prelepo. U principu nista novo, malo kozmetike i to je to. E kada se udje u MENU, tek se tu vidi drasticna promena. Umesto nekadasnje kolone od devet opcija, sada se tu nalaze ikonice. Devet ikonica na ekranu, kao na svim novim telefonima. Eksterni ekran je izmenjen, i moram reci da je malo ruzniji nego stari. Dakle sto se estetetike tice, pozitivno ocenjujem novi Windows.

Sto se brzine tice, tu vec ima malo problema. Naime, telefon sa podignutim aplikacijama se dosta sporo krece kroz MENU. Ko je koristio WIndows2003, navikao je da u te svrhe koristi Resource Manager i Oxios Hibernate, moze da se oprosti od toga, jer novi Windows ne poseduje Resource Manager, i ne podrzava Oxios Hibernate. Zato bi bilo pametno instalirati besplatni programcic QuickClose. Posle pokretanja ovog programa, sistem veoma brzo radi. Bas kao nekad.

Sto se novina tice, tu je novi Windows Media Player 10, koji dosta dobro izgleda i radi. Pocket MSN je malo prosireniji, sa podrskom za Hotmail (pisanje i citanje mailova), MSN Messenger i ostalo. Telefon konacno podrzava MP3 zvona, sto je ogroman plus, i spas za sve one koji su se mucili sa smanjivanjem kvaliteta WAV-a ili trazili MIDI Type0 melodije koje ne valjaju ni za sta. Telefon vise ne prepoznaje SD/MMC karticu kao zaseban vid memorije, nego je, mislim koristi za programe i ostalo, a cak se i deo Windowsa instalira na nju. Memorija telefona vise ne postoji, Windows ju je progutao. Nisam odusevljen time, ali cu se vremenom navici. Nije bas toliko strasno.

Trenutno mi se telefon solidno ponasa, imam malo instaliranih programa. TO cu preporuciti i vama:

- Eldos Chronos Alarms - alarm, stoperica, itd...
- Resco Explorer 2003 - izuzetan fajl menadzer sa registry editorom
- Resco Photo Viewer - najbolji program za pregled slika na smartfonovima
- TCPMP The Core Pocket Media Player - Audio/Video plejer sa podrskom za veci broj formata
- Gore pomenuti QuickClose
- Eventualno WESTTEK ClearVue - pregled DOC, XLS, PPT, PDF dokumenata

Toliko za sad. Kao sto rekoh, pripremicu sajt sa Download-om i uputstvom za flashovanje.

[Ovu poruku je menjao eXtazY dana 30.12.2005. u 21:03 GMT+1]