[ Radanko @ 31.12.2005. 00:26 ] @
Primetio sam da neki ljudi pominju da kao pojacalo koriste
receiver pa me zanima da li je to onaj od satelitske antene ili je to nesto sasvim drugo
[ Proko @ 31.12.2005. 10:57 ] @
Receiver znači "prijemnik", i nije nužno da ima pojačalo. Jedno vreme su se proizvodili tuneri sa pojačalom, pa još i sa gramofonom i kasetofonom i tako nazivali. Dakle, satelitski prijemnik nema pojačalo, barem ja još nisam video.
[ Radanko @ 31.12.2005. 15:21 ] @
Video sam po oglasima da to nude kao pojacala pa me zanima sta je to
[ Radanko @ 31.12.2005. 15:28 ] @
Proko za koliko se moze nabaviti neko solidno pojacalo i isplati li se praviti tako nesto ili kupiti gotovo
[ Radanko @ 02.01.2006. 14:57 ] @
Zar niko ne moze da mi objasni razliku izmedju a/v receiver i klasicnog pojacala,sta je bolje
Zanima me i sta znaci 7x50 wati ili 2x50wati u stereo modu?
To je opis jednog receivera u oglasima pa me zanima sta je ovo
[ reper @ 02.01.2006. 17:13 ] @
Citat:
Radanko: Zar niko ne moze da mi objasni razliku izmedju a/v receiver i klasicnog pojacala,sta je bolje
Zanima me i sta znaci 7x50 wati ili 2x50wati u stereo modu?
To je opis jednog receivera u oglasima pa me zanima sta je ovo


E ovako risiver ima obicno i radio i jos nekih milion stvari dok pojacalo ima neke osnovne stvari koje se ticu zvuka i pojacavanja tog zvuka i napajanja zvucnika. E sad 7x50W znaci da ima 6.1 sorround sistem a stereo predpostavljam da znas sta znaci. E sad sve zavisi sta ti oces....

Znaci risiver je nesto slicno sto i pojacalo. Samo sto pojacala (old school) imaju 2 ili 4 ulaza za zvucnike i to je to( naravno postoje i ostali ulazi za ostale jedinice AUX, CD, RADIO...)
[ Radanko @ 02.01.2006. 23:16 ] @
Zanima me dali je kod receivera 7x50 wati = 350 wati ili je to sve ukupno 50 wati,a ovo 7 broj kanala da oznaci sta je u pitanju kao sto si naveo 6.1
Sta je bolje pojacalo ili receiver po vama
[ reper @ 03.01.2006. 12:32 ] @
Da jeste 7x50=350w ( ali koliko je ovo staro? posto u prodavnicama imas samo od 100w po kanalu. Mada je i to kenjanje odnosno nije realno! )
Znaci na svakom kanalu imas 50w u saraund modu.

Najbolje je da sam odlucis. Ako oces pravu stvar najbolje je da kupis sve u komadu odnosno posebno pojacalo, tjuner, cd/dvd player.

Opet zavisi od tebe! koliko oces zvucnika? Da li oces saraound ili hi -fi stereo? Da li oces kvalitetne zvucnike ili ti je bitno samo da gruva!?

itd... I odakle si posto ne vidim iz kog si mesta da ti preporucim neke prodavnice da obidje pa da vidis razliku!?
[ RakoFESB @ 10.01.2006. 09:54 ] @
Moj prijatelju vrlo je to jednostavno, dobar reciver je puno skuplji od dobrog pojacala.to ti je u najkracim crtama, ne znam jesi li kad citao casopis HIFI media pa da vidis tamo razliku izmedju recivera i pojacala. pojacalo najcesce ima samo ulaze sa predpojacala ili ima i biranje CD/AUX/TAPE/TUNER i to je to. A sada reciver, prvo taj reciver koji ima pojacalo u sebi nema nista sa onim od satelitske, taj reciver je zamisljen kao glavna jedinica u kuci na koju se spajaju svi uredjaji koje imas a koji mogu dati sliku ili zvuk.znaci, ima ulaze audio ,video, sve formate (ovisno o vrsti) ima prikljucak za computer, cak i opticke prikljucke za izrazito dobar zvuk i sliku, ima daljinski da boli glava koliko tipki na njemu. zato ima izlaze 6.1 ili neki drugi surround system. to ti je zvijer i obicno pojacalo sa dva izlaza mu ne moze konkurirati osim po snazi a i to je upitno cesto evo ti sada i mogucnosti jednog Harmann Kardon recivera:

Audio

Im Stereobetrieb
bei Dauerlast (FTC) pro Kanal :

80 Watt pro Kanal, 20Hz - 20kHz, bei <0,07% Klirr (THD), beide Kanäle in Betrieb an 8 Ohm

5-Kanal-Surround-Betriebsarten, Leistung je Einzelkanal :



Kanäle für Hauptlautsprecher, links und rechts :

70 Watt pro Kanal bei < 0,07% Klirr (THD), 20Hz - 20kHz an 8 Ohm

Kanäle für Center-Lautsprecher :

70 Watt bei <0,07% Klirr (THD), 20Hz - 20kHz an 8 Ohm

Surroundkanäle :

70 Watt pro Kanal bei <0,07% Klirr (THD), 20Hz - 20kHz an 8 Ohm

Eingangsempfindlichkeit/Impedanz linear (Hochpegel) :

200mV/47k Ohm

Signal-Rauschabstand (IHF-A) :

95dB

Nachbarkanaltrennung bei einem Surroundsystem :



Analoge Decodierung (Pro Logc®, usw.) :

40dB

Dolby® Digital (AC-3®): :

55dB

DTS® :

55dB

Frequenzbereich bei 1W (+0dB, -3dB) :

10Hz - 100kHz

Hohe, sofort abrufbare Stromlieferfähigkeit (HCC) :

±45 Amp

Intermodulationsverzerrungen (TIM) :

nicht messbar

Anstiegszeit :

16 µsec

Slew Rate :

40V/µsec

UKW (FM)-Tuner

Frequenzumfang :

87,5 - 108MHz

Nutzbare Empfindlichkeit :

IHF 1,3 µV/13,2dBf

Signal-Rauschabstand (Mono/Stereo) :

70/68dB

Verzerrung (Mono/Stereo) :

0,2%/0,3%

Kanaltrennnung Stereo :

40dB bei 1kHz

Trennschärfe :

±400kHz, 70dB

Spiegelfrequenzunterdrückung :

80dB

Zwischenfrequenzunterdrückung :

90dB

Ausgangsspannung des Tuners :

1kHz, ±75kHz Dev 500mV

MW (AM)-Tuner

Frequenzumfang :

520 - 1710kHz

Signal-Rauschabstabd :

45dB

Nutzbare Empfindlichkeit :

Außenentenne 500µV

Verzerrung :

1kHz, 50% Mod 0.8%

Trennschärfe :

±10kHz, 30dB

Video-Teil

Video Format :

PAL/NTSC

Eingangsspannung/Impedanz :

1Vp-p/75 Ohm

Ausgangsspannung/Impedanz :

1Vp-p/75 Ohm

Video-Frequenzbereich :

10Hz - 8MHz (-3dB)

Allgemeines

Erforderliche Leistung :

220-240V / 50 Hz Wechselstrom

Leistungsverbrauch :

78 Watt im Leerlauf, 694 Watt maximal (zwei Kaäle in Betrieb)

Abmessungen
(H x B x T) :

165 x 440 x 435mm

Gewicht :

15,9kg

Nadam se da sam ti objasnio razliku

[ Radanko @ 13.01.2006. 00:16 ] @
Koje su cene i da li je isplatljivo kupiti polovno u smislu funkcionalnosti,da nije odradilo svoje i kako to znati
[ reper @ 13.01.2006. 16:24 ] @
Imas tu negde moju topik.... A u njemu pise da su cak ta stara pojacala bolja no ova nova... samo traba odneti kod majstora i promentui elektolite i jos nesto,,, nisam siguran. potrazi.

Uglavnom imas jeftinih pojacala.... npr tehniks 200 w pojacalo kosta oko 8000 dindzi... i + servis ne moze da te izadje vise od 30e. i imas super pojacalo za male pare..
A novih pojacala ima vrlo malo kod nas ( ne vidim odakle si) a npr. moj drug je sad kupio Denonovo ( hi-end proizvodjac) pojacalo za 550 evra slicnih karakteristika.

Tako da ti gledaj... Pozdrav!
[ Radanko @ 14.01.2006. 18:00 ] @
Kragujevac
[ reper @ 15.01.2006. 16:33 ] @
E ovako posto sa iz Novog Sada ne mogu ti bas pomoci....
Ali ako imas neki drugih pitanja osim za kupovinu kod tebe slobodno pitaj... Poz!