[ tibor @ 01.01.2006. 11:42 ] @
Imam koncertni snimak na dvd-u na kojem je jedan kanal skroz utisan, znaci skoro da ga nema. Ne razumem se bas u ove stvari ali sam kontao da je bolje da preko njega snimim ovaj drugi koji se cuje nego da pojacam utisani kanal (s/n ratio). Snimak nije stereo tako da time necu nista izgubiti. Kako i u cemu to da uradim?



[Ovu poruku je menjao tibor dana 01.01.2006. u 12:43 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Misa_exclusive dana 10.01.2006. u 15:30 GMT+1]
[ Cileinteractiv @ 09.01.2006. 16:46 ] @
Pozdrav Tibore! Trebao bi da uradis kompletan reauthoring DVD-a. Imas na ovom forumu mnogo informacija o ripovanju DVD-a i authoringu pa ih sam potrazi. Samo cu spomenuti bitno za tvoj slucaj. Posle demux-a tona i slike, ton prebaci u wav format i u nekom sound editoru prekopiraj sadrzaj kanala sa dobrim zvukom preko sadrzaja kanala sa losim zvukom, sejvuj wav i prebaci ponovo u mpa ili ac3(beesweet) pa tek onda radi authoring sa tim sredjenim tonom. Nadam se da si shvatio ideju. Ima tu dosta posla i nadam se da ces uspeti jer nije previse komplikovano, samo zahteva vreme.
[ Misa_exclusive @ 09.01.2006. 17:26 ] @
Pozdrav
Slazem se sa Cileom. Potrebno je da izvršiš reauthoring. Samo, ne znam koliko ti je taj DVD bitan. Jer, ako ti nije bitan, onda se ne isplati da toliko izdangubis, a i suprotno.
Tako da, ako ti nesto treba za authoring, samo pitaj.
[ tibor @ 21.01.2006. 13:38 ] @
to malo usmeravanja mi je i bilo potrebno :) ali sada bas nemam vremena da se bavim time (ispiti). dvd nije bas toliko bitan ali zelim da ga sredim jer znam da mogu ai naucicu nesto novo usput, hvala na odgovorima,pozdrav