[ tibor @ 02.01.2006. 11:19 ] @
Koristim dvdshrink da izbacim reklame, menije i ostale gluposti koje ne zelim da imam na dvd-u. Kod jednog dvd-a nedostaje VIDEO_TS.VOB i dvdshrink odbija da radi a nero pre rezanja prijavljuje gresku da dvd nece biti ispravan. PowerDVD pusta dvd bez problema. Da li postoji nacin da se "doda" VIDEO_TS.VOB pa da snimim dvd?
[ Cileinteractiv @ 02.01.2006. 12:58 ] @
Ako se ne varam to je fajl od nekih 300k. Nista strasno, kopiraj na HDD samo .VOB fajlove koji sadrze video materijal pa Ti uradi DVD authoring. Takodje mozes isprobati i DVD decrypter, nisam bas siguran da li moze sa njim ali ako moze i ako hoces imam tutorijal sa neta na nasem ali nemam link jer tih stranica vise nema na netu (izgleda da su raskopali Livadu.com:). Pozdrav!
[ tibor @ 03.01.2006. 01:04 ] @
posalji mi na mail ako ti nije tesko, adresu sam ti poslao na PP, hvala
[ zoran77 @ 03.01.2006. 01:48 ] @
Hej pa i mene interesuje resenje tog problema ! Daj i meni taj tutorijal :-)
[ tibor @ 03.01.2006. 13:57 ] @
uz malo (vise) kopanja po netu nadjoh resenje, koristi se IfoEdit

laicki sam dosao do zakljucka da su dvd-ovi koje sam imao na hardu bili osakaceni tj. da je neko fizicki odstranio pojedine delove bez da je koristio softver za reauthoring. pih, amateri

evo kako se popravlja to sto je neko zasrao ():

- napravite kopiju (backup) VIDEO_TS foldera
- iz radnog foldera obrisite sve fajlove osim VOBova filma
- pokrenite IfoEdit
- kliknite na Create IFOs dugme
- ukljucite checkbox Destination directory for IFO files
- odaberite prvi VOB (sa najmanjim brojem, VTS_01_1, ili VTS_01_0), kliknite na ok
- sit back and relax
- u gornjem prozoru cete dobiti putanje do fajlova VIDEO_TS.IFO i VTS_01_0.IFO
- sada sledi podesavanje postojecih titlova
- u gornjem prozoru kliknite na VTS_01_0.IFO
- u donjem prozoru nadjite red SubPicture 1: Not Specified... i otvorite ga duplim klikom
- dobicete prozor sa 4 drop down liste
- Language type podesite na Present
- Language podesite na jezik koji zelite da imate na dvd-u.
- ostala dva reda nisam dirao
- ponovite to za jos tri jezika po vasem izboru
- NAPOMENA: redosled jezika birajte po abecednom redu iz drop down liste
- podesavanja za jezike sam uradio i u VIDEO_TS.IFO fajlu, ne znam da li je to bilo potrebno
- pokrenite DVD ali ne zatvarajte IfoEdit
- kod mene je boja titlova bila totalno zeznuta, ako je to slucaj i kod vas citajte dalje ako nije be happy

- otvorite iz backupovanog VIDEO_TS foldera VTS_01_0.IFO
- kliknite na plus ispred putanje i pronadjite VTS_PGCITI, otvorite i njega i selektujte VTS_PGC_1. ako tu ima vise od jednog reda odaberite onaj koji je od filma (pogledajte u donjem prozoru Description i nadjite Playback time, film je taj koji traje najduze)
- u meniju (gore) kliknite na Subtitle Color/Copy Colors from this PGC
- sada kliknite na VTS_01_0.IFO od filma koji ste generisali uz pomoc IfoEdit-a
- selektujte VTS_PGCITI/VTS_PGC_1
- u meniju (gore) kliknite na Subtitle Color/Paste Colors into this PGC
- kliknite (dole) na Save, na pitanje odgovorite sa yes
- tadaaa, the end, fin, kraj, vége

[ Cileinteractiv @ 03.01.2006. 23:27 ] @
Poslacu mav tutorijale ali sad nisam kod kuce! Kada hocu da prebacim DVD onako kako vi zelite uzmem Womble Mpeg Video Wizard i na njegov timeline redom postavim importovane .VOB-ove sa DVD diska odredim 'In' i Out' i uradim Export Mpeg2 fajla na HDD zatim odradim Authoring i/ ili enkodovanje u mpeg4.
[ zivanovic @ 07.01.2006. 00:49 ] @
Kad ste vec tu da pitam nesto i ja. Da li moze da se uz pomoc nekog programa (npr. DVDLabPro) uveze celokupna struktura DVD-a od 8GB, pa da se onda preradi da stane na dva diska od po 4.7GB. Znaci bez kompresije.
[ Cileinteractiv @ 09.01.2006. 16:09 ] @
Slicna te,a je vec bila pre par meseci. To se moze uraditi ali ne na taj nacin koji si naveo. U principu mnogo je svrsishodnije shrink-ovati nego cepati na dva diska i ponovo raditi kompletan authoring.
[ vRBL @ 10.05.2007. 11:59 ] @
Citat:
Cileinteractiv:Kada hocu da prebacim DVD onako kako vi zelite uzmem Womble Mpeg Video Wizard i na njegov timeline redom postavim importovane .VOB-ove sa DVD diska odredim 'In' i Out' i uradim Export Mpeg2 fajla na HDD zatim odradim Authoring i/ ili enkodovanje u mpeg4.


Soree svima sto bunarim temu, ali da ne otvaram novi topic u ovom postu lezi moj problem, pa da se nadovezem:
Kad hocu da premontiram neki materijal sa DVD-a uvezem VOB fajlove u MPEG wizard i izrendam ih po redosledu kojim idu i od tog mpeg fajla ponovo pravim DVD!
Bas kako si naveo!
Ali, na delovima gde se spajaju VOBovi pojavljuju se smetnje tj. fali nekoliko frejmova dok je na originalnom materijalu sve OK!
Sta je u pitanju?
Da li postoji neka alternativa i BTW koja je razlika izmedju VOB-a i MPEG-a?
[ Cileinteractiv @ 10.05.2007. 14:52 ] @
OK. Uvek je bolje ovako nego otvarati novu temu i razvlačiti priču...

VOB je tzv mpeg2 kontejner jer se u njemu nalaze pored mpeg slike i tona i titlovi višestruki audio zapisi (na više jezika npr.)... mpeg2 ili mpeg su slika i ton kompresovani mpeg2 kodekom i spojeni u jedan video fajl-mpeg (program Stream). Postoje i raydvojeni strimovi tzv. separate stream što se ponekad koristi pri DVD autoringu...

Nisam nikada imao problema sa seckanjem i spajanjem u Wizardu, on je čak i poznat po tome da pravi glatke spojeve bez kockica i izgubljenih frejmova. Probaj Vob-ovima da promeniš ekstenziju u mpeg pa svaki posebno preeksportuj u Wizadru a nakon toga probaj te nove fajlove da spojiš i sečeš.
[ Daniel011 @ 11.05.2007. 01:54 ] @
Da, ovo i mene užasno nervira u Wizardu, izgleda da on ipak nije predviđen za spajanje vob-ova i samo iz tog razloga ne koristim Wizard u tu svrhu. Umesto toga, koristim DVD-decrypter, kojim je moguće demultipleksirati vob-ove na video, audio ili subpicture stream (zavisno šta se izabere) i koji spajanje streamova koji su bili u zasebnim vob-ovima radi savršeno, tako da nema šanse da se primeti da je išta bilo razdvojeno po vob-ovima.

Međutim, čini mi se da ovaj program ima jednu veliku manu - a to je da nije moguće u njega učitati vob-ove koji se nalaze na hardu (bar ja nisam otkrio kako), nego moraju biti snimljeni kao DVD-video i učitati se sa DVD-a. To jeste malo bezveze, jer dosta puta mi se dešavalo da imam vob-ove u nekom folderu na hardu, pa sam morao da prvo režem DVD da bih to mogao da učitam u DVD-Decrypter. Ako neko zna da li je ipak moguće da zaobiđem postupak narezivanja, ili zna neki neki drugi program koji to može da odradi bez narezivanja DVD-a, zanimalo bi me.

Inače, promena extenzije u mpeg i preexportovanje u Wizardu ne rešava problem.

[Ovu poruku je menjao Daniel011 dana 11.05.2007. u 03:04 GMT+1]
[ vRBL @ 11.05.2007. 09:50 ] @
Citat:
Cileinteractiv: Nisam nikada imao problema sa seckanjem i spajanjem u Wizardu, on je čak i poznat po tome da pravi glatke spojeve bez kockica i izgubljenih frejmova. Probaj Vob-ovima da promeniš ekstenziju u mpeg pa svaki posebno preeksportuj u Wizadru a nakon toga probaj te nove fajlove da spojiš i sečeš.


pa da ni ja nikad nisam imao problema sa spajanjem 2 mpeg fajla ali prilikom spajanja 2 VOB-a gotovo uvek mi se pojavljivao gore navedeni problem!
[ Daniel011 @ 11.05.2007. 09:55 ] @
Da preciziram, na mestu spajanja se ne primećuju smetnje na slici, ali se primećuju smetnje u vidu nestanka zvuka na otprilike pola sekunde.
[ vRBL @ 11.05.2007. 12:54 ] @
Citat:
Daniel011: Da preciziram, na mestu spajanja se ne primećuju smetnje na slici, ali se primećuju smetnje u vidu nestanka zvuka na otprilike pola sekunde.


Boga mi...evo vidi http://www.sendspace.com/file/m4dup0 znaci samo sam ih spojio i expotrovao
[ Daniel011 @ 11.05.2007. 13:26 ] @
Ovo se kod mene nije dešavalo, da li si direktno iz Wizarda komprimovao u DivX, ili si ga komprimovao naknadno?
Ako si komprimovao naknadno, da li je smetnja bila prisutna i u samom mpeg-u pre kompresije u DivX?
[ vRBL @ 11.05.2007. 14:14 ] @
ma ne izbacio sam ga default. tj direct stream, a tek posle u divx cisto da bi bio sto manji za skinuti!
ali takav je bio i u mpeg-u!
ne znam....koji ti wizard koristis moja je relativno starija verzija (jul 2004) mada sumnjam da to ima ikakve veze al ajde da spomenem...
[ Daniel011 @ 11.05.2007. 14:23 ] @
Mislim da za sada postoje samo dve verzije Wizarda, običan i sa sufiksom DVD. Ja koristim ovaj drugi.
[ koleNS @ 11.05.2007. 23:38 ] @
Upravo tako. Pokusaj sa Mpeg Video Wizard DVD-om
[ Daniel011 @ 12.05.2007. 00:04 ] @
:)
Hteo sam zapravo da kažem da ja upravo i koristim MPEG Video Wizard DVD, a na njemu se dešava taj problem. Očigledno da za tu svrhu treba koristiti neki drugi softver, a ne Wizard (ni običan, ni DVD).
[ Cileinteractiv @ 12.05.2007. 19:22 ] @
Za taj problem oko spajanja VOB-ova u Wizardu nisam ni znao. Uvek radim sa Mpeg fajlovima, nekoliko puta sam spajao i VOB-ove ali uopste nisam obracao paznju na spojeve, bio sam ubedjen da je sve ok.