[ byTer @ 02.01.2006. 11:26 ] @
Malopre sam slao neke novogodišnje poruke, kad vidoh da EUnet blokira poruke sa SBB–a kao SPAM. Da li ste imali slicna iskustva?
[ aleksandaraleksandar @ 02.01.2006. 15:01 ] @
da.
i verat blokira.
[ pctel @ 02.01.2006. 16:47 ] @
Taj SBB je jedna od onih pojava kojima covek ne zna da li da se smeje ili da place... imam utisak da su poslu internet provajdinga pristupili bez ikakvog predznanja po sistemu "lako cemo" pa kad se desi neki najjednostavniji problem oni onda sednu pa nauce kako se to resava. Koliko god je blokiranje poste problem za korisnike, toliko je i pozitivn dogadjaj jer ce neminovno pokrenuti predugo odlagano pitanje borbe protiv SPAM-a.
[ Deda_Mraz @ 02.01.2006. 19:56 ] @
SBB je dobar operator ali za kablovsku televiziju, tek sada dolazi na videlo njihov odnos prema korisnicima i zalaganju za internet protokole i veze!

Sramota za jednog "velikog" provajdera...
[ broker @ 02.01.2006. 20:14 ] @
Ne vidim zasto je SBB izuzetak. Svi nasi provajderi su kad tad bili u spam fitlerima, cak i sam EUnet. To je sasvim normalna pojava kada pustis korisnika da ima neogranicen pristup Internetu. U poslednje vreme deluje nekoliko trojanaca koji sa zarazenih racunara samo sipaju spam. Obim je toliki da je dovoljno par sati da ti IP-ovi, pa cak i cele klase budu ubacene u crne liste.

Situacija je sada takva da svaki provajder koji ne zabrani korisnicima izlaz na net na port 25, vrlo brzo ce biti na nekoj crnoj listi zbog spama koji salju njihovi korisnici ciji su racunari zarazeni.

Ovaj problem nije nov ali je u poslednje vreme eskalirao u drakonske razmere.
[ djricky @ 02.01.2006. 22:12 ] @
OT: @broker: a EUnet ti je jako m*do... ne mrdaju sa qmaila, a tehnicka podrska ne zna da forwarduje poruku kao atachment... strasno...

ima par nasih provajdera koji su na blacklistama jer nemaju reverzni DNS za svoje servere... sbb je jos i dobar... ljudi jos uvek ne shvataju da nije bas tako lako izboriti se sa ovim soberima i ostalim cudima...

a mail je ionako overrated... koristite jabber