[ mile1971 @ 03.01.2006. 00:46 ] @
na koji nacin i sa kojim programom spojiti dva i vise klipova snimljenih sa sky star ksrtici
[ Cileinteractiv @ 04.01.2006. 00:01 ] @
Ima vise nacina... Koristi pretragu (kljucne reci: spojiti mpeg, spajanje mpeg fajlova, vise mpeg fajlova u jedan) ... !!!! A ja predlazem Virtual Dub MPEG i u njemu File/append segment( append video) ili slicno. Video klipovi moraju imati potpuno identicne karakteristike slike i zvuka, bez obzira na program!

[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 04.01.2006. u 01:09 GMT+1]
[ speedman @ 04.01.2006. 14:48 ] @
mislim da virtual dub ne moze spajati mpeg2 fileove jer se ta opcija zove "append avi file" a ne "append mpeg2 file"
[ Cileinteractiv @ 04.01.2006. 15:04 ] @
U pravu si Speedman. Pricao sam po secanju jer Vdub nisam imao pri ruci da vidim naziv opcije. Evo onda jos jednog predloga: Uzmes Womble Mpeg Video Wizard, importujes u njega Mpeg2 klipove, postavis ih redom na timeline, odredis work area, i eksportujes. Ako su klipovi istih karakteristika moze se uraditi i direktno kopiranje strima kojim ce se spojiti fajlovi.
[ ilijev @ 05.01.2006. 01:05 ] @
Po Cileinteractiv preporuci koristio sam Womble i stvarno je brz u direct stream copy opcijama gde spada i seckanje i spajanje mpeg fajlova. Isto tako bi i virtual dub preporucio kao najboljeg u te svrhe za avi format.
[ Shadowed @ 05.01.2006. 06:21 ] @
Uglavnom radi i copy file2.mpg >> file1.mpg ;).
[ Ivo29 @ 30.01.2006. 08:06 ] @
Womble Mpeg Video Wizard ?

jel ima negdje free verzija ?
[ homerruma @ 09.05.2006. 07:40 ] @
Citat:
Video klipovi moraju imati potpuno identicne karakteristike slike i zvuka, bez obzira na program!

A ako mpeg fajlovi imaju razlicite karakteristike slike i zvuka?
[ Sasa_NS @ 09.05.2006. 08:35 ] @
Šta radiš na kraju sa tim mpeg fajlovima?

Ako ih narezuješ na DVD disk, probaj da ih prilikom authoringa učitaš u isti "track" (koristim program TMPGenc DVD Author)...

Ja sam tako već nekoliko puta radio kada sam imao gomilu sitnih mpeg fajlova...

Pri gledanju idu jedan za drugim kao da su jedan fajl, bez pauze, trzanja...
[ Daniel011 @ 10.05.2006. 05:19 ] @
Citat:
homerruma: A ako mpeg fajlovi imaju razlicite karakteristike slike i zvuka?

E u tom slučaju MPEG Video Wizard pokazuje još jednu svoju genijalnost, a to je da automatski odredi koji od ta dva fajla koja se spajaju je dužeg trajanja i za njega odradi direct copy, a onaj drugi (kraći) rekompresuje tako da mu sve parametre (rezoluciju, bitrate...) izjednači sa onim prvim, dužim fajlom.
[ homerruma @ 10.05.2006. 07:53 ] @
Citat:
E u tom slučaju MPEG Video Wizard pokazuje još jednu svoju genijalnost, a to je da automatski odredi koji od ta dva fajla koja se spajaju je dužeg trajanja i za njega odradi direct copy, a onaj drugi (kraći) rekompresuje tako da mu sve parametre (rezoluciju, bitrate...) izjednači sa onim prvim, dužim fajlom.


Lepo zvuci!
[ deki999 @ 28.05.2006. 09:54 ] @
imam loša iskustva sa womble.......
preporučujem ulead video studio 9 (ili bilo koji stariji)...
[ arce @ 25.01.2008. 15:51 ] @
To je softver combimovie version 1.2 dobar je a us to je i besplatan
[ Stranger2 @ 25.01.2008. 18:16 ] @
takodje to moze besplatan program MPEG Streamclip http://www.squared5.com/
Ne obavlja kompresiju vec direktno kopira video zapise. Dosta je brz i dobro se snalazi i sa ostecenim MPG fajlovima.
Da bi spojio dva ili vise fajlova u prozoru Open Files... selektujes sve fajlove koje zelis da spojis i onda kliknes na open. Nakon toga naravno naravno napravis Save As i das novo ime tom fajlu.
Takodje mozes napraviti selekciju pa napravis COPY zatim otvoris novi video snimak pa napravis PASTE

ovaj program zahteva da prethodo instalirate QuickTime Alternative http://filehippo.com/download_quicktime_alternative/
mora biti verzija 1.81 (nikako novija)