[ Floppy @ 03.01.2006. 12:31 ] @
Da li neko zeli samnom da pravi igru u Game Maker-u (6.1).....ja sam pocetnik....voleo bih da napravim trku,pogled iz pticije perspektive.....ko zeli neka salje mail na [email protected]
[ Kill me @ 03.01.2006. 18:12 ] @
Ja sam radio neku strategiju u GM 6.1. Sada sam prestao, ima puno posla kad si sam.
slike:
http://b.1asphost.com/Basic1/orton.jpg
http://b.1asphost.com/Basic1/orton2.jpg
http://b.1asphost.com/Basic1/orton3.jpg

Možda bi se mogao uključiti.
[ CimBac @ 04.01.2006. 16:28 ] @
Ne stoji http://www.elitesecurity.org/t...e-ili-skoro-potpune-pocetnike-
bezveze tamo...
[ anon81183 @ 15.01.2006. 11:16 ] @
I ja sam jedan pocetnik, ali bi zeleo da ti pomognem. Tvo ti moj meil pa bi mogli da se dogovorimo da naucimo program i da pravimo nesto. Tvoju trku da pocetak. A posle mozemo praviti i nesto drugo.
Moj mail: [email protected]
[ ivan.a @ 08.02.2006. 00:37 ] @
Mozda mogu da pomognem. Evo ti dl link jedne moje igre napravljene u GM. Ima i online podrsku tako da moze da se igra i na net-u.

http://www35.websamba.com/gmProjects/tankz.zip
Potezna igra, kao scorched earth.
[ anon81183 @ 08.02.2006. 08:58 ] @
Evo ja sam se poslednjih dana bas nesto bacio na povaljivanje RPG Maker-a XP i nije mnogo tezak. Samo treba da se lepo slazu komande i ti je to. Nego hteo sam da se pitam kako da podesim kada npr. ja kao glavni lik uradim nesto na jednom delu mape onda se prebacim na drugu mapu i kad se vratim one je sve ispocetka uciteno nije zapamtio ismene koje sam ja uradio. Ubio nekog, pokupio nesto. To mi za sad stvara jedini poblem moguce ga je resiti timesto necu praviti tako nesto alo malo je gupo. Mada ako i ja lepo razmislim mislim da ta opcija uopste i ne postiji. Evo vam malo screan od moje igre.




[Ovu poruku je menjao StihiluS dana 08.02.2006. u 09:59 GMT+1]
[ tosa @ 08.02.2006. 10:02 ] @
Jedno pitanje, buduci da nisam koristio te Maker-e, da li je grafika na shotovima
isporucena uz program ili je to neko radio kod nas?
[ anon81183 @ 08.02.2006. 10:15 ] @
Shot-ovi su direktno iz igre. Sto se mene tice da bi igra bila dobra nije potrebno nista vise.
[ kupidisk @ 22.02.2006. 16:31 ] @
@StihiluS: Kako ide i jesi li resio problem oko pamcenja stanja?
[ anon81183 @ 23.02.2006. 09:02 ] @
> Ma nisam resio ali nastavio sam da pravim igru. Samo se trudim da ne dodjem u takvu situaciju.
[ ivankul @ 28.02.2006. 17:20 ] @
Cao ljudi!
Ja programiram u game makeru odavno pa sam pre par meseci resio da napravim igru koju cu da prodajem. Malo ljudi kod nas koristi ovaj sjajan program. Igra se zove Final Strike 2d Svemirska pucacina. Ko hoce moze da downloaduje demo verziju koju ja updatujem jednom nedeljno posto stalno nesto novo ubacujem http://www.kulic-games.co.nr/. Cujemo se! Javite sta mislite!
[ nemanja1392 @ 01.03.2006. 20:43 ] @
Ja sam radio odavno u game maker-u pa bi mogao da pomognem samo recite sta treba.
[ anon81183 @ 04.03.2006. 22:53 ] @
> Ma za sad je sve uredu, manje vise. Ali ako znas kako se resava taj problem ti mi posalji neki tutorijal. Ovako, kada se nesto desu u jednoj sceni zatim odem u drugu scenu i ponovo vratim nikako ne mogu da nateram da snimi ono sto sam radio u predhodnoj sceni.
Hvala
[ kish @ 26.05.2006. 17:27 ] @
Problem ces jedino resiti nekim nacinom snimanja pozicije. Najbolje ako ne koristis opciju snimanja pozicije iz Gmaker-a, nego probas da namestis svoju (gde ces sam podesiti koje promenjive se saveuju a koje ne). To ces najlakse uraditi pomocu funkcija za pisanje u fajlove (ne znam tacno koja se kako koristi al kako se secam postoje te funkcije). Ovo nije bas jednostavno, al mi ne pada na pamet neki jednostavniji nacin.
[ nono2006 @ 19.06.2006. 21:53 ] @
ima li tko kakvu knjigu u pdf formatu (da nije na engleskom) za taj program.

p.s. baš se i ne snalazim u programu
[ nono2006 @ 20.06.2006. 11:45 ] @
kako da stavim likove u igru pomoću rpg maker-a
[ wlada88 @ 06.07.2006. 21:40 ] @
Ovde mozes naci nekoliko tutorijala za GM.---------------> http://www.gamemaker.nl/tutorial.html

A da li bi mi neko mogao pomoci oko jedne strategije. Poceo sam da je pravim pre par dana, ali imam problem jer zelim da omogucim da kada se klokne na kucicu, da se napravi "vojnik", a pri narednom kliku jos jedad,itd. Medjutim, svi se vojnici stvaraju u odredjenom mestu, jedan preko drugog, a cilj mi je da se poredjaju barem priblizno jedan do drugog (nsto slicno kao u igrici cossacs). Ko zeli da mi pomogne neka preuzme projekat i pokusa da ga izmeni.
[ anon81183 @ 06.08.2006. 23:46 ] @
Da li bi neko od ljudi koji znaju da rade i GM-u mogli da kad god imaju malo vremena da napisu neki mali tutorijal? Bio bi im zahvalan.
[ Nemanja Avramović @ 01.09.2006. 01:46 ] @
I ja bih bio zahvalan
[ anon81183 @ 01.09.2006. 01:53 ] @
Evo ja sam radio i na ucio dosta toga. Ako tebe ili bilo koga drugog zanima neka mo kontaktira putem privatne poruke da mu dam sajt. Tj. moj forum gre ima sve sto vam je portebno. Tu sam ja i jos nekoliko likova. Ima tutorijala i naravno nas. Koje mozes uvek pitati sta te zanima.
[ bkaradzic @ 01.09.2006. 20:45 ] @
Što ne postuješ te radove u vezi Game Maker-a ovde? Sa kvalitetnim postom o Game Maker-u možeš da reklamiraš i sopstveni sajt/forum. Inače ES je #2 sajt na domaćem web-u i verovatnoća da će neko pročitati tvoje radove je veća ako ih postuješ ovde.
[ askaratazor @ 02.09.2006. 17:26 ] @
Citat:
wlada88: Ovde mozes naci nekoliko tutorijala za GM.---------------> http://www.gamemaker.nl/tutorial.html

A da li bi mi neko mogao pomoci oko jedne strategije. Poceo sam da je pravim pre par dana, ali imam problem jer zelim da omogucim da kada se klokne na kucicu, da se napravi "vojnik", a pri narednom kliku jos jedad,itd. Medjutim, svi se vojnici stvaraju u odredjenom mestu, jedan preko drugog, a cilj mi je da se poredjaju barem priblizno jedan do drugog (nsto slicno kao u igrici cossacs). Ko zeli da mi pomogne neka preuzme projekat i pokusa da ga izmeni.



Probaj da pri kreiranju objekta (vojnika) ne dajes tacne koordinate, nego opciju random() za recimo y-osu..
Imas to cini mi se u tutorijalu za onaj skroling suter.. ono sa avioncicem..
Pogledacu ja to jos malo pa cu da ti kazem..


Evo preradio sam ti samo kreiranje objekta vojnik i za metak!!
Jesi na to mislio!

[Ovu poruku je menjao askaratazor dana 02.09.2006. u 18:44 GMT+1]
[ dimitar_spiroski @ 24.09.2006. 10:18 ] @
Ko moze da mi posajle game makeru na e-mail, molim vas
[ Nemanja Avramović @ 24.09.2006. 11:40 ] @
Skini sa gamemaker.nl
[ LAsERtri @ 29.09.2006. 08:24 ] @
Dali moze tko da pomogne oko sledecih problema u game makeru.

Ako se pravi exe verzija svoje igre svi fajlovi slike,muzika, itd... se smijestaju u jedan exe fajl.
Dali je moguce sa scriptom u GM-u da pri svakom prelazu u drugu sobu "Room" te spriteovi ili sounds pune i ponovo brisu iz memorije nakon sto se izlazi iz te sobe?

Jer cim se ubaci veci dio wav-a ili cim je veci fajl od GM pocinje da trza...ili se ne moze da pokrene, npr. kao sto ima ona opcija da se mogu pjesme citati sa cd-a tako i da se moze sa diska.

I kako postaviti event pri uloazu u room da se pune objekti i da to prikaze se kao i na pocetak a ne nakon sto se pokrene igra on puni sve redom .

Hvala unaprijed.
[ askaratazor @ 30.09.2006. 00:03 ] @
Kad kreiras zvuk ili background imas dole levo (seljacki) opciju preload. Uncekiraj je, i onda ce se zvuci i pozadine loadovati tek kad budu pozvani..
Inace ima cini mi se da postoji opcija da ne cuva sve u jednom .exe fajlu, nego da poziva iz drugih foldera.. Pregledaj malo help, ja sam nesto na brzinu prelistao, ali cini mi se da sam video tako nesto..

P.S Izvini na ovom extremno skrtom odgovoru, govorim ono sto trenutno znam, ja jos nisam pravio velike igre, pa mi to nije trebalo...
[ LAsERtri @ 30.09.2006. 03:50 ] @
hvala na pomoci ali nije to ono za preload sto sam trazio , opet kada se prede u novu sobu ja mislim da ce ostati zvuk u memoriji odnosno exe fajl igre ce biti npr 100Kb ali ce opet naknadno napuniti sve resurse koji ce se koristiti u igri sve odjednom.

nesto sam primjera naskido pa cu vidjeti imali tu...