[ milosevic81 @ 03.01.2006. 13:17 ] @
Ko ima vremena da pomogne pocetniku ?
Instaliran je Oracle 10g, napravio bazu 'Baza' preko 'Database Config. Assistant'. Na bazu mogu da se konektujem iz SQL/Plus, ali kad probam da otvorim Enterprise Manager (10g) na http://master-61ybq9h9:1158/em/ dobijam :

Database Instance: Baza

Enterprise Manager is not able to connect to the database instance. The state of the components are listed below.
Page Refreshed Jan 3, 2006 1:53:59 PM

Database Instance

Status
Open
Host
master-61ybq9h9
Port
1521
SID
Baza
Oracle Home
D:\oracle\product\10.2.0\db_1

Details
The instance is open.

Listener

Status
Up
Host
master-61ybq9h9
Port
1521
Name
LISTENER
Oracle Home
D:\oracle\product\10.2.0\db_1
Location
D:\oracle\product\10.2.0\db_1\network\admin


Agent Connection to Instance
Status
Succeeded

Related Links

Probao sam 'Recovery'. Pokusao sam da se ulogujem kao 'system' (as normal) i dobijam poruku o gresci :
Database Error
ORA-00604: error occurred at recursive SQL level 1 ORA-12705: Cannot access NLS data files or invalid environment specified

U cemu je problem ? Da li su u pitanju mozda podesavanja browsera ? Koristim Firefox, ali je i iz IE isto. Iskljucio sam 'popup blocker' i dozvolio java skripte, ali nista ...
[ drazenk @ 08.02.2006. 00:48 ] @
totalno isti problem i kod mene.... pogledao sam dokumentaciju na oracle sajtu i kazu da treba postaviti user credentials, sto sam uradio po uputstvu, ali nije pomoglo nista. Nesto tu ne stima.
[ djoka_l @ 08.02.2006. 10:53 ] @
Moram da priznam da 10g nisam instalirao na svojoj mašini (doduše imao sam XE) i nisam koristio EM za 10g, ali iz iskustva sa Raptorom, problem može da bude u lokalizaciji mašine. Naime, Raptor je javljao slična zezanja sa NLS parametrima, ali je stvar bila da se podesi Regional and Language Options (Control panel u XP-u) na English pa će onda možda da proradi.
[ normandija @ 03.09.2007. 13:34 ] @
Pogledaj u Regional and Language options jel ti jezik podesen na English (United states) i lokacija na United States.

Ako ti je samo jezik nece raditi,moras i location podesiti.

tako sam ja rijesio
[ alexabg @ 06.09.2007. 11:58 ] @
Upravo sam resio ovaj problem i ne mogu jos da verujem da zbog toga nisam mogao da se konektujem na EM.

Medjutim sada mi se javlja nova greska, pa ako je neko imao iskustva sa ovim neka mi napise nesto.

Kada se registrujem napise mi sledece:



Error

java.lang.Exception: Number of responses does not match queries



Unapred zahvalan :
[ normandija @ 27.12.2007. 16:21 ] @
gdje ste skinuli taj EM 10g ???

ja sam pokusao sa oraclovog sajta pa mi trazi neke pasworde i usere