[ sevastokrator @ 03.01.2006. 17:07 ] @
posto sam tek od skora u mogucnosti da gledam filmove sa DVD,imam par pitanja u vezi toga
da li mogu da se slova uvecavaju kao kod divx filmova?(koliko sam uspeo da provalim to nije moguce)
kako da manipulisem sa "aspect ratio",jer nikao ne mogu da nabudzim "4:3 aspect ratio"
inace najcesce koristim Power DVD,ali i neke druge playere(DVD X Player,Ulead DVD player,WinDVD...)
[ panonski mornar @ 03.01.2006. 19:31 ] @
Slobodno ti skini sa interneta MV2 player, i tu bez problema mozes da menjas format iz 16:9 u 4:3 kada otvoris dvd desni klik na ekran i imas raznih opcija za podesavanje promeni jezik na srpski ako ti je engeski slabija strana, pa cak mozes i preko misa da uvecavas sliku (malo ti ukrade sa strane ali onda nemas crne linije gore i dole u slucaju da je film vec u formatu 4:3 i da ima crne linije gore i dole) i tu imas jos mnostvo podesavanja, odlicno pusta i divx i dodaje subtitles, ma odlican je, za mene najbolji
[ -sfx- @ 06.01.2006. 18:25 ] @
Titlovi na DVDu su u obliku bitmapova fiksne velicine. Na zalost, ne mozes ih povecavati.
[ Misa_exclusive @ 07.01.2006. 17:43 ] @
Što se tiče subtitles, njih ne možeš menjati, a ja koristim WinDVD i odličan je. U njemu možeš menjati format slike (16:6, 4:3).