[ danijel_d @ 03.01.2006. 18:45 ] @
Ovako, imam u prizemlju 2 x 24 portni switch..
Kabal iz prvog switcha vodi ni kat u kancelariju i u njoj imam 3 compa. Hoce li biti problema ako ovaj kabal koji vodi u kancelariju spojim na 5 portni switch i na taj switch onda spojim 3 compa ?
[ Cyberghost @ 03.01.2006. 19:02 ] @
Naravno da nece
[ Milan Andjelkovic @ 03.01.2006. 19:52 ] @
Samo pazi koje kablove koristis, jer postoji mogucnost da uredjaji nemaju mogucnost automatskog raspoznavanja. Naime switch-switch veza se ostvaruje preko cross kabla, kod switch-racunar ide preko straight kabla.
[ danijel_d @ 03.01.2006. 20:42 ] @
ali recimo da su mi dole switchevi normalno povezani.
a kabal od switcha dole prema gore u uredu jest taj straight kabal kojji se spaja na racunalo. A taj kabal mi je vec proveden kroz zid, i ne mogu ga mijenjati. Jel postoji mogucnost da taj kabal ukopcam u novi switch tako da se ostali compovi mogu spojiti ?
[ Milan Andjelkovic @ 03.01.2006. 21:43 ] @
Kao sto rekoh, switchevi ce mozda automatski prepoznati tip kabla i prilagoditi se tome, a mozda i nece. Najbolje ti je da bocnes i proveris.

Ako nece da proradi, onda prekrimpujes kabl (uputstva ces naci u TOP temi) ili napravis straight-cross konverter (na jednom kraju zenski, na drugom muski jack, sa odgovarajuci rasporedom zica).

U svakom slucaju mozes da iskoristis postojeci kabl, samo je pitanje da li ces morati i malo da se pomucis za to.