[ dOvLo @ 04.01.2006. 11:27 ] @
Eh ovako,mozeli mi netko pomoci imam jedan problemcic...
Htio bi svoje spotove koje sam snimao sa tv recemo ima ih 70 i u divx formatu su i kada ih stavim u neri u DVD-video,lijepo napravim onaj izbornik i ima 4-5 stranica,ali sada to nije vazno,tocno stanu na jedan DVD,ali kada pocnem da przim pise nesto transkoding i pise mi total progres i remaining 4h i 40min...I ja ga ostavim preko noci da to odradi ja ujutro nista nije zavrsio stao...


U glavnom moje je pitanje kako da napravim DVD-video sa izbornikom i da u njemu pritisnem onaj prozorcic sa spotom i da njega svira i tako da stavim 70tak spotova,a da ne traje toliko dugo to przenje???
[ Cileinteractiv @ 04.01.2006. 13:55 ] @
Aaa, tesko ce to ici ako DivX klipove direktno importujes u program za authoring DVD-a! Program mora da dekompresuje iz Mpeg4 u Mpeg2. Morao bih te spotove sve da prebacis u Mpeg2 da ih demux-ujes i tek onda DVD authoring u neru. Za to treba jako puno vremena pa treba razmisljati kolikoa je upotrebna vrednost i da li vredi trositi vreme?!
[ dOvLo @ 04.01.2006. 14:06 ] @
I to jedino rijesenje za moj problem??
Jao gluposti, meni prakticki samo treba meni,zar nema program nijedan takav?
[ Cileinteractiv @ 04.01.2006. 14:28 ] @
Zao mi je! Nema program i mogucnosti za meni divX filma ili klipova na bilo kom medijumu a da taj meni imas na DVD plejeru i da biras koji ces DivX spot da pustis kao sto se napravi meni za DVD video disk! To je vec neko pitao pre par meseci. Bolje malo prelistaj i procitaj forum i stare teme i o tome kako se pravi DVD video i o DivX-u pa onda razmisli malo i postavi pitanje! Nije problem napraviti od DivX filma DVD ali od 70 DivX klipova DVD to je vec problem da ne sirim pricu www.elitesecurity.org/pretraga
[ Mister_rap @ 04.01.2006. 21:43 ] @
Citat:
Cileinteractiv: To je vec neko pitao pre par meseci. Bolje malo prelistaj i procitaj forum i stare teme i o tome kako se pravi DVD video i o DivX-u pa onda razmisli malo i postavi pitanje! Nije problem napraviti od DivX filma DVD ali od 70 DivX klipova DVD to je vec problem www.elitesecurity.org/pretraga



Iskreno... batali to jer ce ti trebati jako mnogo vremena i zivaca a cisto sumnjam
da ces na kraju dobiti ono sto si zelio. Uostalom licno mislim da je 70 spotova skoro nemoguce "nabiti" na jedan DVD jer je to otprilike oko 4:30h materijala:)
[ Nabukodonosor @ 05.01.2006. 17:34 ] @
Citat:
Uostalom licno mislim da je 70 spotova skoro nemoguce "nabiti" na jedan DVD jer je to otprilike oko 4:30h materijala:)

Da, ja otprilike stavim 30 spotova na jedan DVD. Pri tome su spotovi u mpeg2 formatu a ne divx-u, znaci dosta boljeg kvaliteta.
[ dOvLo @ 05.01.2006. 21:53 ] @
Evo vam tocno rijesenje moga problema sto mi je jedan momak napisao:

Kao prvo treba ti programcic da napravis menu tj. da na tom glavnom ekranu vidis sve linkove tih spotova.

Auto Play Menu Builder
http://www.linasoft.com/files/apmbld51.zip

Kad sa njim napravis kompletan menu onda sve to rezes sa Nero-m ali pri izboru rezanja izaberi DATA, a ne kao do sada DVD Video (ovo biras samo kada rezes neki DVD film koji se sastoji od .vob i .ifo file-ova)

Ovako odradjen DVD je ustvari arhiviranje svih tih spotova na DVD mediji sa menu-jem sto znaci da ce ti svi ti spotovi i dalje ostati u divx formatu. Ukoliko to zelis da gledas na standalone DVD player-u onda on mora da podrzava DivX reprodukciju.

Nadam se da ces uspeti.

Ali hvala i vama na pomoci i to sto ste vi rekli stoji...
[ Mister_rap @ 05.01.2006. 22:05 ] @
Citat:
dOvLo:
Ovako odradjen DVD je ustvari arhiviranje svih tih spotova na DVD mediji sa menu-jem sto znaci da ce ti svi ti spotovi i dalje ostati u divx formatu. Ukoliko to zelis da gledas na standalone DVD player-u onda on mora da podrzava DivX reprodukciju.



Pa da...



[Ovu poruku je menjao Mister_rap dana 05.01.2006. u 23:06 GMT+1]
[ Nabukodonosor @ 06.01.2006. 00:30 ] @
Evo ti npr. kako sam ja meni odradio DVD. Nisu divx spotovi.





[Ovu poruku je menjao Nabukodonosor dana 06.01.2006. u 01:34 GMT+1]