[ smilan @ 21.10.2002. 18:43 ] @
Da bih instalirao i pokrenuo forum (npr. phpBB) u lokalu. Znaci instaliram ga i pokrenem ga, a moj racunar lepo odglumi server. Znam da mi treba sql server, i nesto sto podrzava php. Dakle moje pitanje je: Koje programe i kako ih podesiti da bih mogao da pokrenem index.php na svom racunaru i da ga lepo istestiram na svom racunaru pa da ga posle bacim u javnost.
Hvala unapred,
Milan.
[ 01011011 @ 21.10.2002. 20:50 ] @
Pogledaj FAQ od ovoga foruma, i sve sto trazis ces da nadjes. Instalacija i sve sto ti je potrebno.
[ Dejan Topalovic @ 21.10.2002. 21:57 ] @
Citat:
smilan:
Da bih instalirao i pokrenuo forum (npr. phpBB) u lokalu. Znaci instaliram ga i pokrenem ga, a moj racunar lepo odglumi server. Znam da mi treba sql server, i nesto sto podrzava php. Dakle moje pitanje je: Koje programe i kako ih podesiti da bih mogao da pokrenem index.php na svom racunaru i da ga lepo istestiram na svom racunaru pa da ga posle bacim u javnost.
Hvala unapred,
Milan.

Potrebno ti je:
PHP + MySQL + web server (Apache, IIS, PWS, Xitami i td.)

Mozes sve pojedinacno instalirati ili ako ne znas kako, onda sve zajedno iz jednog paketa, kao sto su npr. phpTriad,e-novative ili FoxServ.

Detaljnije informacije ces naci u FAQ-u, te na pojedinim temama u ovom forumu, ako se potrudis i nadjes. Tu je naravno i Google :)