[ bprle @ 21.10.2002. 23:51 ] @
Nameravam upgrade svog vec skoro zaboravljenog znanja iz ANSI C-a.
Voleo bih da me savetujete u kom pravcu da krenem:
MS Visual C++ X
Borland Powerbuilder X

Interesuju me globalne prednosti i mane navedenih.

Hvala!
[ Dragi Tata @ 22.10.2002. 00:19 ] @
Ako si pitao koje je okruženje tehnički superiornije, bojim se da ne znam jer nisam radio sa Borland Builder-om (Power Builder je nešto sasvim drugo). Sa marketinške strane, VC++ je mnogo bolje rešenje - ponuda poslova je daleko veća.
[ leka @ 23.10.2002. 01:32 ] @
Ne koristi ni jedno ni drugo, vec MinGW. Nacices ga na www.mingw.org
[ tOwk @ 27.10.2002. 00:30 ] @
Moram da dopunim leku :)

Ponuda poslova za rad sa GCC-om je veoma velika! Pogledaj brojne open-source projekte, gotovo svi koriste GCC!!!

Tako da je sa marketinške strane veoma povoljno i njega koristiti...

Možda ne sa ekonomske, ali sa marketinške sigurno :)

Poz.
[ leka @ 27.10.2002. 02:20 ] @
Da, ja se ne sećam da sam negde napomenuo da je MinGW zapravo GCC portovan na Windows platformu.
Ono što je bitno je da MinGW daje native Windows izvršne fajlove, i takođe je bitno da za njega dolazi odličan "frontend" u vidu Dev-C++ integrisanog razvojnog okruženja koje ne mogu da nahvalim :)

www.bloodshed.net

Pozdrav svima.
[ Reljam @ 27.10.2002. 07:33 ] @
Za napredovanje u karijeri ti je svakako najbolje da predjes na MSVC, sigurno ces lakse tako naci posao.
[ Goran Rakić @ 27.10.2002. 11:01 ] @
koliko ja znam, klijent traži na primer aplikaciju u C++-u. Nisam naleteo da neko kaže "moraš da je radiš u Microsoft Visual Studio-u". A ti i sa mingw-om možeš da koristiš winAPI, FlTK, GTK, wxWindows za GUI.
[ leka @ 27.10.2002. 16:45 ] @
Nažalost Gorane delimično si u pravu. Uglavnom ljudi kažu tačno na zapadu da traže MSVC programera, kad baš traže MSVC programera. Retko gde ćeš imati da čovek traži C/C++ programera, bez specificiranja... Ovo važi samo za softverske kuće koje su bazirane na Windows-u uglavnom. Onda uvek tačno kažu ko im treba.
[ Dragi Tata @ 27.10.2002. 18:01 ] @
Ako govorimo o "klijentima" onda je Goran možda u pravu. Ali ako govorimo o "poslodavcima" onda definitivno nije u pravu.
[ milanche @ 30.10.2002. 23:49 ] @
Poslednji put sam cuo da firma koristi Borlandov kompajler za C/C++/Win32 bilo je 1995-te - mala firma koja je ubrzo propala.

VisualStudio je de facto industrijski standard.