[ MAPEMAJCTOP @ 05.01.2006. 23:58 ] @
Drustvo, treba mi pomoc. Imam Xoro DVD HSD 402 plus koji ima dekoder za 5.1 Posto imam vec pasivne satelite(25w,4 komada) hocu da napravim jos centralni i subwoofer. Sva pojacala ce se nalaziti u Subw. (TDA kola). Medjutim kada povezem da testiram zvucnik Ei Nis 8'' i 30w na izlaz za sub preko pojacala (Technics) membrana se jedva pomera a kada to isto povezem na centralni odlicno se cuje. Naravno, probao sam i sa muzikom i sa filmom sa efektima. Izgleda da ovaj zvucnik ne moze tako nisko da ''svira'' (ne znam koja je frekvencija na izlazu za sub). Ne trazim neki extra kvalitet samo da odradjuje posao za filmove. Ne znam u cemu je problem
[ Boki4u @ 06.01.2006. 01:55 ] @
Mozda ta kutija koju si vezivao na izlaz za sub ima skretnicu u sebi, pa odseca donej frekvencije, tako da nisi mogao skoro nista ni da cujes.
Probaj sa obicnim zvucnikom, ako imas.
[ MAPEMAJCTOP @ 06.01.2006. 14:10 ] @
Nije kutija vec samo bas koji sam direktno spojio na izlaz pojacala. Radi on ali vrlo malo.Membrana jedva da mrda.
[ stereo2.0 @ 07.01.2006. 16:06 ] @
Proveri da li ti je na dvd plejeru konfigurisano da radi u 5.1 rezimu. Obicno postoji opcija da se svakom od kanala posebno podesi jacina zvuka, pa proveri da li ti je izlaz za woofer stisan. Kao trece, probaj zameniti pojacalo za woofer, probe radi. Posto ti je spojen tehniks na izlaz za woofer onda opet proveri da ti nisu ton kontrole za bas u minsu.
Ili,ono sto sto ce delovati bez veze ali, stavi taj zvucnik u kutiju pa ces cuti kako gruva! Obicno se izlazi za woofer podesavaju na veoma nisku frekefenciju pa se memebrana veoma malo pomera ali zato radi svoj posao :)

[Ovu poruku je menjao stereo2.0 dana 07.01.2006. u 17:09 GMT+1]