[ spacer @ 22.10.2002. 13:25 ] @
Izvinjavam se unapred ako ponavljam pitanje, ali previshe je tema pa nisam stigao sve da pregledam, a dosad nisam naishao na odgovor!
Elem, evo pitanja!
Pravim neki sajt u frontpage-u i imam problema sa latinicom!
Podesio sam tastaturu na Serbian(Latin) i ne mogu da dobijem sva nasha slova-fale mi ch,c (mala i velika), dj malo i sh malo...ne znam shta josh!
Znam da mi je potrebno da mi u charset bude windows-125(0,1 ili 2), i to jeste tako, ali nema rezultata.
Mozda je reshenje ochigledno al' ja sam izgleda corav na oba oka!
[ CONFIQ @ 22.10.2002. 13:42 ] @
http://users.net.yu/~mikihog/webdizajn/yuslova.htm

Samo nemoj da stavish windows-* stavi ISO-8859-2 ili UTF-8
[ Trunks @ 22.10.2002. 21:51 ] @
Pročitaj FAQ ovog foruma.
[ spacer @ 23.10.2002. 10:24 ] @
E ljudi, ovo postaje frustrirajuce!!!
Sve sam ja to vec uveliko podesio bash kako mi se kaze, ali nece pa nece! U Wordu mi se bez problema pojavljuju sva slova, ali kad otvorim frontpage i krenem da kucam, imam samo neka. I ovde mogu da kucam-ĐŠĆČŽžćčšđ...ali u fpage-u umesto Ć dobijem spojeno a i e, umesto Č dobijem neko shugavo e sa nekom čvorugom, a umesto kako treba malog đ, dobijem neko čudno i iskrivljeno-ostalo je u redu!
Ajmo ako neko zna o čemu se ovde radi!!!!!!!
[ Trunks @ 23.10.2002. 12:19 ] @
Jesi li siguran da FrontPage podržava Unikod?
Meni radi savršeno u Dreamweaver-u. Možda imaš neku stariju verziju?
[ spacer @ 23.10.2002. 14:07 ] @
Imam fpage 2000, a nemam reshenje!
igor
[ broker @ 23.10.2002. 14:16 ] @
Ako imaš Front Page imaš i rešenje:

BACI FRONT PAGE!

:)

[ spacer @ 23.10.2002. 14:49 ] @
Chujte, jeste fpage to shto jeste, ali na p2 233Mhz ne mogu da radim sa flashom ili weaverom jer ni takve stranice nece da mi chita, a kamoli neshto drugo-shta cu kad mi je komp krsh! Tako da mi je to shto mi je, a da bi uzeo neshto bolje trebaju mi pare do kojih cu mozda da dodjem jednog dana, a trenutno mi put do njih vodi preko, chega...jeste, fpage-a!
SMISLIO sam da lepo kucam ceo kod ili ga iskopiram iz fp-a u notepadu pa da tamo ruchno promenim sva slova-tamo hoce da prihvati, mamu li mu...
Ali MOLIM vas, smoricu se budem li morao tako, ako neko ima reshenje gore opisanog problema, nek kaze.
igor
[ spacer @ 23.10.2002. 15:00 ] @
Elem, da zaključimo temu, problem sam rešio, kako bolje da ne kažem jer sam bio MNOGO GLUP(kako sam vec pretpostavio na početku posta-ćorav na oba oka!).
Hvala svima koji su se potrudili da pomognu.
igor