[ dekacx @ 06.01.2006. 18:56 ] @
Nisam siguran za koju je ovo diskusiju pogodno pitanje, te sam poslao na windows i home networking forume!
U bolnici u kojoj sluzim kao civilni vojnik umrezeno je nekoliko racunara, standardno podeljenih u workgrupe sa deljenim izlazom na net.Na racunaru koji ja koristim, postoji problem u vidu nemogucnosti otvaranja pojedinih stranica dok se druge otvaraju bez problema.
Recimo: google, b92, bug.hr itd se lepo otvore, a yahoo (i mail.yahoo), krstarica ne mogu!
Probao sam sve: od instalacije dodatnih browsera (Mozilla i Opera), podesavanja proxyja za LAN, iskljucivanja Nortona, ciscenja temp. internet foldera i history foldera, iskljucivanja pop-up blokera itd.
Uspeo sam da na kratko omogucim da se ti web sajtovi otvore, ali kad iskljucim i ponovo pokrenem IE vise se ne mogu otvoriti.Zatim ponovo obrisem temp. internet files folder i restartujem racunar i opet isto: prvo ucita sajt, ali posle ponovnog pokretanja browsera ne moze.
Eto, ako neko ima ideju kako da resim ovo bio bih zahvalan!
[ Mister Big Time @ 07.01.2006. 03:18 ] @
Da li se i sa drugih racunara javlja isti problem? Jer cim imas pristup google.com gateway ti radi.... a sad to sto neke sajtove otvara a neke ne moze da bude iz vise razloga, na primer ako se kacis na neke druge portove tipa cpanel admin interface za neki hostovan sajt... a ruter ti ne dozvoljava....

[ dekacx @ 07.01.2006. 12:15 ] @
Sa ostalih racunara je OK otvarati te web stranice.
Meni se ustvari i cini da problem nije u mreznim postavkama (jer su na svim racunarima iste i tu nista nisam menjao), vec je u pitanju neki problem sa browserima ili nesto slicno.
Zato i nemam nikakvu ideju sta da probam!
[ Mister Big Time @ 08.01.2006. 03:04 ] @
Probaj da promenis i mreznu karticu na tom kompu...

Da slucajno nema neki konflikt u mrezu sa IP adresama? Jel dodela staticki ili dinamicki preko DHCP-a? Ako je svuda staticki, probaj da samo na tom problematicnom kompu stavis da ide preko DHCP-a... pa vidi sta ce da se desi.

Jel ti ono rece da si reinstalirao OS na tom probelamticnom kompu? Ako nisi to je prvo sto treba da probas.... ili jos lakse - digni neki linux Live OS sa CD-a... pa vidi jel radi da se uveris da mrezna kartica tj. hardware ne pravi problem.
[ dOvLo @ 17.01.2006. 22:32 ] @
Ja imam slican problem:::

Imam jedan hub u mrezi i tri kompa na njemu...I sada moj je komp kao "server"(jer konekcija internet ide u njega).
I zivcira me to sto na ostala dva kompa nece nikako da otvara stranicu hattrick,a jedino kod mene hoce???
Do cega je problem,sve firewalle iskljucim i opet nece i windowsov firewall...???