[ djmaki @ 06.01.2006. 22:08 ] @
Kupio sam ovu karticu za 50€. Kazu u radnji (to su mi dobri prijatelji) da je OK. Sve je super, radi sljaka, ali kasni mi slika nekih 5s. Nije to mnogo, gledam ja TV, ne smeta, ali terba mi za ove kvizove da budem brz i hvatam screenshot-ove i uzimam love :)
Da li je to do opreme ili do karte?
Inace, antena mi ide u pojacivac na TV-u, pa se grana iz pojacivaca u TV i u moj racunar, samo sto od pojacivaca do mog PC-a ima oko 10-15m kabla. Mozda se tu gubi?
Ne razumem se u TV tehniku...
zato i trazim pomoc ovde...
Poz
[ sbanjac @ 07.01.2006. 02:45 ] @
Mislim da je nemoguce da se javlja kasnjenje od 5 sekundi radi kabla, najvjerovatnije ce biti da ta kartica ima nekakav buffer u koji sprema podatke prije nego sto ih prikazuje, pogledaj negdje u opcijama, dali imas ista oko postavljanja buffera (opcije softwarea za gledanje ili opcije softwarea za konfiguraciju kartice)

ajde mozda uspijemo pomoc ti, cujemo se!
[ djmaki @ 07.01.2006. 08:37 ] @
Ma nema. Kartica koristi Power Cinema software, svima poznat cyberlinkov paket programa za fm, tv, dvd, burning i trista cuda, ali nigde opcija za buffere.
Mozda pojacivac zeza stvari?
Ali kasnjenje sam uvideo kada sam uporedio PC i TV, koji su na istoj anteni!
[ pixell @ 07.01.2006. 21:34 ] @
Probaj sa nekim alternativnim software-om npr. ChrisTV koji je uz to i free u Lite verziji.
[ dascho @ 10.01.2006. 16:41 ] @
molim za pomoc,
danas sam dobio ovu karticu i odmah naletio na probleme.
u kuci imam kablovsku tv i namjeravam da je prebacim na pc i ne znam dal to moze sa ovom karticom.po svim specifikacijama moze al meni nesto ne ide.
uz karticu sam dobio cuberlinkov software i bash poer cinema koja mi treba za prijem kanala nece da rado!
ima neki konflikt kad pokrenem aplikaciju jednostavno se izgasi za nekoliko sekundi.
skinauo sam sa neta chris tv alternativni software i nisam sa njim uspio da skeniram kanale,naime skenira ali broj kanala je o!
gdje grijesim
hvala
[ djmaki @ 11.01.2006. 11:03 ] @
Ima pri konfiguraciji sftwera da se izabere za kablovsku televiziju. Ako to nisi uradio, onda je zbog toga!
[ grizzly @ 28.03.2006. 20:32 ] @
sigurno nije do kabla, jer meni isto kasni na 1m kabla, dok cimerova tv karta je spojena kablom od 10m i ide 4sec brze od moje...


Nego meni nesto daljinski ne radi, jel zna neko nesto o tome...

[Ovu poruku je menjao grizzly dana 28.03.2006. u 21:35 GMT+1]