[ dacha018new @ 07.01.2006. 13:08 ] @
Ovu temu sa otvorio za pocetnike jer ima neko sto nije u potpunosti savladao neke delove u ovm svtu video produkcije.

Neka neko pita sta mu nije jasno.
[ enes omeragic @ 07.01.2006. 17:24 ] @
Ima...kako nema. Nemogu nigde da pronadjem kako se lepe titlovi na
filmove snimljene sa progdvb,znaci u mpeg2 formatu.Skinuo sam title
workshop i podesio titl. Ali da me ubijete ne znam kako da ga
snimim,kako god da snimim i pustim film sa raznim playerima nema
titlova. Da li mi neko moze objasniti kako da snimim ono sto podesim i
da mi se pojave titlovi kad pustim film recimo u windows media
playeru.

--
Best regards,
Enes mailto:[email protected]
[ dacha018new @ 07.01.2006. 17:53 ] @
Zar to neradi TMPGE u saradnji sa FFDShow.
Ili druga varijanta adobe premijer.
[ deli_ja @ 17.01.2006. 14:02 ] @

pozdrav

imam panasonic NV G17,
INTEL P4 2.5Ghz, 512RAM, HDD 80Gb, video 128mb, firewire.
Dobio sam uz kameru MOTION DV STUDIO- bez veze,
probao sam i sa POWER PRODUCER nista spec. Sada pitanja:

Koji program preporucujete?
Koliko traje skidenje i narezivenje 1 DVD-a sa kasete 1h?
Da li je normalno da treba par sati za to (na navedenoj konf. i sl.)?


hvala
[ Cileinteractiv @ 17.01.2006. 14:26 ] @
www.elitesecurity.org/pretraga
[ Zda_Re @ 24.02.2006. 19:12 ] @
Mene muci sledece:
imam neke DVD-eve i treba od njih da napravim neki spotic,pritom da kombinujem isecke sa tih DVD-eva.E sad,u cemu da ih iseckam,kombinujem,malo doradim i sve sto ide uz pravljenje spota.
Pomagajte drugoviii....
[ Misa_exclusive @ 24.02.2006. 20:28 ] @
Prvo, da bi delove snimka sa DVD-ja koristio za montažu - potrebno je da ih konvertuješ u neki format koji dozvoljava manipulaciju nad njim, odnosno montažu (AVI, mpg...). Dalje, za montažu možeš koristiti profi rešenja kao Premiere ili Vegas, a možeš koristiti i jednostavnija rešenja - "igračke" kao što su Pinnacle Studio i slična rešenja, a možeš koristiti i još jednostavnija rešenja tipa VirtualDub - u zavisnosti od potrebe i prvenstveno znanja.
[ stvt @ 26.02.2006. 19:11 ] @
Imam amatersku kameru SONY HC42 i imam problem sa prebacivanjem snimaka.
Kad koristim sonyjev softver ne mogu da prebacim na racunar vec samo na CD, pa onda moram da ga prevarim kad pocne da skida da izvadim disk pa onda da dobijeni fajl brzo prekopiram iz temp foldera i sva ta akcija ne vredi nista jer kad pustim taj fajl slika nista ne valja. Probao sam i sa windows movie maker da snimim sa kamere pa da posle radim sa tim sta hocu, ali opet secka sliku. Sve sto sam probao nije ni prineti kvalitetu kad pustim sa kamere direktno na TV prekao AV kabla. Probao sam i sa FireWire-om, ni to ne valja.

Pitanje: Kako da sa miniDV kasete (kamere) prebacim snimak na racunar a da bude kvalitetan kao original. Ako postoji neki drugi program za to, koji je? Ovaj sto se dobija uz kameru je 0.
[ ninomir @ 26.02.2006. 19:38 ] @
Probaj u Adobe Premieru i izaberi neki od dv avi formata. Slika sa MiniDV kasete je extra kvaliteta
[ Zda_Re @ 28.02.2006. 19:09 ] @
hvala

[Ovu poruku je menjao Zda_Re dana 28.02.2006. u 20:21 GMT+1]
[ stvt @ 01.03.2006. 01:50 ] @
Hvala na odgovoru, cuo sam vec za taj program pa cu probati tako.
[ Zda_Re @ 01.03.2006. 17:40 ] @
ovaj,da.ja se izvinjavam jer opet smaram,al i vi ste malo krivi kad kacite te sve zanimljive informacije pa navucete coveka da se s tim bavi.
elem,gde mogu da nabavim te plug-in za AE 6.5 o kojima je pricano.pod ''nabavim'' mislm na skidanje s neta al za DZ po mogucstvu.