[ momsab @ 22.10.2002. 17:19 ] @
Ne mogu viđe da igram ovaj pasijans. Postavio sam rekord od 10126 i smučio mi se. I, ne mogu više da igram Segine meulacije, kao ni one stare igrice. Hoću da igram nešto normalno, neku pravu, savremenu igricu, kao što je Need For Speed 5.

Problem je u sledećem:
Početkom ove godine sam igrao bez problema već spomenuti NFS5 ( pod XP-om radi bolje nego pod 98SE ), pa sam je izbrisao. Posle sam je opet instalirao, igrao je 2-3 nedelje i opet sam je izbrisao. U međuvremenu sam stavio još 128MB RAM-a ( sada imam ukupno 256MB RAM-a ). E, otkako sam stavio tu memoriju, nijedna igrica neće da mi radi. Instalira se lepo bez problema, i to je sve što je urađeno sa uspehom. Startujem igricu, učitava se ( Loading ) 10+min, i "izađe" u Windows. Jednom mi je uspelo da se učita lepo, ali sam morao ubrzo da izađem iz nje ( NFS5 ) i posle nije htelo. Slično je i sa NFS3, s tom razlikom što sam je igrao kada sam je prvi put startovao, a posle nije mogla lepo da se učita.

Napominjem da mi svi programi rade bez problema, neki se učitavaju i rade brže otkako sam stavio dodatnih 128Mb RAM-a.


Ako znate kako da rešim problem, bio bih vam zahvalan.
[ srki @ 22.10.2002. 20:25 ] @
Citat:
Ne mogu viđe da igram ovaj pasijans.

Pa igraj minesweeper. :-)))
Koliki su ti tu rekordi?
[ momsab @ 23.10.2002. 16:35 ] @
Dobra ideja, mogao bih stvarno da pocnem da ga igram :)

Zna li neko u čemu bi mogao biti problem sa zahtevnijim igricama?
[ Miroslav Cvejić @ 23.10.2002. 17:29 ] @
Vrlo je mogće da si u međuvremenu instalirao neki patch/update za Windows pa sa tim novim verzijama sistemskih fajlova igra neće da radi.
[ momsab @ 23.10.2002. 19:54 ] @
Nije u tome problem. Nisam ništa instalirao od patch-eva, ugasio sam Windows Update, zabranio nekim M$ programčićima da idu na Internet.

Još neka ideja?
[ Predrag Damnjanovic @ 23.10.2002. 21:17 ] @
Palis li taj ICQ?
Jos pre 5 dana ti odgovorih na ICQ za bcc.
[ vlada13 @ 24.10.2002. 20:30 ] @
Ja sam skapirao iz tvoje priche da imash 128x2 ili slichno (uglavnom vishe od jedne mem kartice). AKo su memorije razlichitih proizvodjacha hocje ponekad da pravi sranja. Vidi sa nekim ako mozesh da zamenish tvojix 256 za 2x 128 od jednog priozvodjacha ili 1x256 (pozeljnije). Mogla bi da bude u tome caka ali i ne mora. Najbolje je da uzmesh od nekoga ko ima 1x256 ili 2x128 od jednog proizvodjacja, nakachish na mashinu i probash pa cjesh videti da li je to u pitanju.
[ momsab @ 24.10.2002. 22:44 ] @
Koliko se sećam, od istog su proizvođača ( NCP ) ali različiti modeli. Videću da te 2x128 PC-133 zamenim za 1x256 PC-133 kada budem menjao delove. Ako je problem u memoriji, super. A ako nije, šta bi onda moglo još da bude?
[ someone @ 26.10.2002. 14:59 ] @
Prvo krenes unazad :)...izvadis tih 128 RAM-a pa pokusas onda da instaliras igru i pokrenes, i ako radi problem je oko memorije, a ako ne radi i dalje, onda si bar odbacio sumnju sa toga :).
I jos sto mi pada na pamet da nisi mozda radio update drajvera za graficku kartu, ili nesto slicno u medjuvremenu.Ako jesi vrati prethodne drajvere pa pokusaj onda.
[ momsab @ 26.10.2002. 15:13 ] @
Nije ni do drajvera, to sam sredio lepo.
Ne pada mi na pamet da vadim tih 128MB, jer ce XP tako da se vuce da nemam zivaca za to. MA, vidim ja da cu morati da obnovim hardver.

Hvala na svim odgovorima.