[ bojan_bozovic @ 08.01.2006. 11:05 ] @
Zanimaju me vasa iskustva sa banner exchange-om kada se radi o sajtu koji je u specificnoj, bilo kojoj nisi. Molim, ne reklamirajte se ovde, jer imam tematske banner exchange programe koje uzimam u razmatranje. Narocito bih voleo cuti, ako je moguce, iskustva webmastera posecenih sajtova, jer se plasim odliva poseta.

[Ovu poruku je menjao noviKorisnik dana 18.01.2006. u 15:34 GMT+1]
[ Dragan Varagic @ 08.01.2006. 13:26 ] @
Pre puno godina napisao sam jedan tekst koji pokriva i ovu tematiku.

Ukratko, kada imate posećeniji sajt postavlja se samo jedno pitanje: koliko će neki program za razmenu banera da "ugrozi" kredibilitet vašeg sajta. Najveći problem je nemogućnost kontrole koji će se sve sajtovi naći kao reklama na vašem sajtu.
[ pyc @ 08.01.2006. 13:30 ] @
Moje misljenje je da klasicna banner razmena preko posrednickog sistema funkcionise sasvim dobro, pogotovo za sajtove koji sami vec imaju puno poseta i koji su orijentisani na najsire krugove. Koliko god svi pricali da "banneri ne funkcionisu", oni su prisutni i bice prisutni i dalje, bez obzira sto se CTR krece od 0.1 do 1%. Sa dosta prikaza sopstvenog bannera stvara se ako nista drugo osecaj prisutnosti kod ljudi i jacanje brenda. Cak i kada neko ne klikne na banner, dovoljno je da ga vidi, pa je on ispunio svoju funkciju. Sve u svemu, ceo taj koncept je toliko klasican i prost da ce upravo zbog toga i opstati (za razliku od recimo varijanti kao sto su exit-exchange, cije pop-up prozore browseri uspesno blokiraju) ili varijanti veoma intruzivnih reklama koje niko ne voli i koje u mnogome smanjuju rejting sajta.

Konkretno, na mojoj razmeni bannera najveci clanovi sistema kao sto su upoznavanje.com ili indjijacafe.com imaju dnevno 20-30 poseta generisanih sa razmene bannera sto nikako nije zanemarljivo...

[Ovu poruku je menjao noviKorisnik dana 18.01.2006. u 15:36 GMT+1]
[ Andrej Čvoro @ 11.02.2006. 14:05 ] @
@pyc:

Ako hoces da imas ozbiljnu razmenu, mislim da bi stvarno trebao da sklonis one tvoje AleryPay banere... Sada kad imas dosta clanova i prikaza, koristis razmenu da bi reklamirao sebe. Moj baner, pored svih onih tvojih, u proseku ima 1 klik na 1000 prikaza. Ako vec hoces da zaradis preko sajta, uvedi placene prikaze i klikove. Mnogo je bolje i sigurnije od ovoga sto sada radis.


Pozdrav
[ sasamsa @ 11.02.2006. 15:28 ] @
@andrej: Gde se mogu naci placeni klikovi i prikazi? Ti si imao adsense na sajtu ali si ga skinuo. Nasta onda mislis?

@svi: Ja licno mislim da su baneri jako neefektivni i kvare izgled i temu svakog sajta...posebno oni animirani a posebno oni koji trepcu:


Nema sajta koga ovi baneri ne bi dizajnerski i estetski unistili...


...moram i da priznam da sam mozda jednom ili dvaput za ovih 6-7 god koriscenja interneta kliknuo na neki baner.
Sto se vise koristi internet sve se vise postaje slep na banere i uopste bilo sta sto nije iste boje kao sajt.
Bolje bi vam bilo da postavite obicni tekstualni link sa opisom sajta ka sajtu sto i dokazuju razna istrazivanja. Npr CTR za adsense tekstualni ad je 3-4% dok je za slikovni ad cesto i manje od 0.1%.....
[ sasamsa @ 11.02.2006. 15:59 ] @
...a ako se vec koriste baneri onda bi bilo najbolje da se koriste umereno...

sad sam bas nasao sajt koji se baz izivljava na reklamama, banerima i affilate linkovima: http://www.e-kladionica.tk/
Mislim da je svakom posetiocu ovog sajta jasna njegova svrha...cak ni one opcije results i standings nerade...

pozdrav
[ GREJHER @ 25.03.2006. 12:36 ] @
uf pa i da oce vise nema di stviti neku reklamu.Sve je nabacano s brda s dola,i sve na 1oj jedinoj stranici
[ Vujo91 @ 14.04.2006. 00:52 ] @


Svi ste pomalo u pravu!!

Opet kazem, imam sistem razmene baera svoj... i prijavljen sam na mnoge siseme...

Znam samo to da mi dnevno donose desetine poseta!

Nekad je bio najbolji beogradcafe ali sad su ugasili razmenu...

Sad je najbolji otkaceno
[ mnicic @ 16.04.2006. 00:11 ] @
ako sajt ima 10tak-15 posetilaca dnevno - sistem za razmenu linkova ga nece proslaviti.