[ Dragan Varagic @ 09.01.2006. 08:58 ] @
Eto, naš kolega Goran Aničić zvanično je postao od 01.01.2006. urednik srpskog izdanja američkog časopisa PC Magazine (www.pcmagazin.co.yu). Eto, kada se on još nije pohvalio, još je boilje da neko drugi to učini u njegovo ime.

Njegovim dolaskom proširuje se spektar tema i uvećava se udeo domaćeg sadržaja u magazinu. Postojeća rubrika Internet se proširuje delom koji se odnosi na razvoj i poslovnu primenu.

[Ovu poruku je menjao Dragan Varagic dana 09.01.2006. u 09:59 GMT+1]
[ Gojko Vujovic @ 09.01.2006. 09:22 ] @
Gorane, sve čestitke i sretan rad!
[ Slobodan Miskovic @ 09.01.2006. 10:53 ] @
Čestitke! Sve najbolje!
[ Davor Vlajkovic @ 09.01.2006. 11:16 ] @
Čestitke i od mene.
[ Corey @ 09.01.2006. 17:26 ] @
Sve čestitke i da nas redovno posećuješ iz nove kancelarije :)
[ Goran Aničić @ 09.01.2006. 22:48 ] @
Hvala svima na čestitkama i podršci, nadam se da ću ispuniti očekivanja i poboljšati magazin. Iskoristio bih priliku da pozovem sve sa ovog foruma koji imaju neku ideju vezanu za poboljšanje časopisa i samu tematiku da se slobodno jave.

Citat:
Corey: Sve čestitke i da nas redovno posećuješ iz nove kancelarije :)

Naravna stvar ;)
[ Miloje Sekulic @ 09.01.2006. 23:47 ] @
Drži se, nije to lak posao.
Novine se ne prave lako kao što se čitaju.

Miloje
[ stinger @ 10.01.2006. 07:39 ] @
sve cestitke
[ srlexic @ 10.01.2006. 12:09 ] @
Svaka cast, nadam se puno vecem broju tekstova iz oblasti Interneta :)
[ flylord @ 10.01.2006. 12:14 ] @
sve najbolje i da budes bolji od prethodnika
[ mzjasatomic @ 10.01.2006. 16:19 ] @
U ime meštana Jaše Tomića i Media centra Jaša Tomić, čestitamo Goranu Aničiću na uspehu.
Želimo mu da i u budućnosti niže samo uspehe.

P.S. Veliki pozdrav Draganu Varagiću, Miloju Sekuliću i svim članovima foruma.
[ urke @ 11.01.2006. 15:33 ] @
Evo čestitke i od mene. Jeste da ne čitam PC ali podržavam svaki napredak. Nek jedna od prvih stvari koje ćeš poboljšati bude sam sajt magazina ;)
[ Bananaman @ 22.08.2006. 17:37 ] @
Preuzeto sa bloga ex-zamenika Glavnog i odgovornog urednika PC Magazina (http://samomalo.hermani.info/index.php?paged=2):

Nema više PC Magazina
Sinoć je brzinom Google Talka do mene dojurila vest o gašenju srpskog izdanja PC Magazina. Danas sam je proverio na još dva mesta, tako da je informacija 100% pouzdana. Kako sam u tom izdanju radio (što kao novinar što kao pomoćnik urednika) skoro 2 godine, znam da se situacija krčkala dugo… a da je lošim i preuranjenim potezima rukovodstva (ne)namerno ubrzavano propadanje časopisa. Tako je second coming PC Magazina u Srbiji okončan na tužan način, a praktično su uništene i šanse da taj najpoznatiji SAD časopis ikada ima uspeh na ovim prostorima. (Ako se neko odluči da opet plati, inače skupu, licencu moraće mnogo više da uloži u čišćenje “ugleda” koji je trenutni PCM stekao.)

Iako bih mogao naširoko o razlozima propasti - neću. Ta priča je gotova, a meni je od odlaska odatle u svakom slučaju bolje. Ostavljam vas da uz naslovnu stranu avgustovskog broja najtiražnijeg svetskog IT časopisa odlučite koji od preostalih časopisa će biti vaš favorit…
[ Zoran Rodic @ 22.08.2006. 21:55 ] @
Konkurencija je ostra i u ovoj ponudi nasih i hrvatskih casopisa mora se biti krajnje profesionalan.
To sto je PC magazine najprodavaniji u svetu ne znaci nista za Srbiju.
Bez uvrede, i nikakva kritika na racun tekstova, ali moralo se povesti racuna o nekim stvarima
Recimo, cini mi se da je bas u tom poslednjem broju posvecen ceo pasus cuvanju "broja socijalnog osiguranja zbog mogucih zloupotreba"
Ili tema, IT home, na koju je otislo nekoliko strana gde gledamo kako su ljudi sredili svoj dom i spucali 50.000$ na tehniku.

Neprilagodjene teme ovom trzistu.

Inace zao mi je, naravno, jer je spadao u kategoriju casopisa koje jedino i uzimam u ruke.
[ srlexic @ 23.08.2006. 09:56 ] @
Slazem se s Alkion-om, PC Magazin nije ponudio nista novo. Takodje, generalno ovo trziste izumire, stariji i najveci casopisi eMagazin i Mikro opstaju zbog pretplata velikih korisnika i kompanija, tako da je ulazak PC Magazina bio neverovatno los potez.
[ Marko Bijelic @ 23.08.2006. 12:35 ] @
Uz opasku da informacija o gašenju PC magazina još uvijek nije nigdje zvanicno potvrdena. Samim tim nadam se da ce PC magazin da prebrodi probleme (ukoliko postoje) i nastaviti da postoji. Ja sam odavno prestao da citam PC casopise, ponekad od ortaka pokupim nešto ili kupim rijetko ako sam na trafici vidio neku zanimljivu temu broja. Po cijeni koliko košta PC magazin pruža dosta informacija. Problem hrvatskih magazina koji su 2-3 puta skuplji jeste da realno u njima nema ništa više korisnih informacija nego u PC magazinu.
[ Goran Mijailovic @ 23.08.2006. 14:51 ] @
Bilo je vidljivo iz aviona, prvo su ukinuli propratni disk zatim smanjili cenu i promenili format a verovatno i broj strana; od te promene formata i cene dalje ih nisam citao :(
[ Marko Bijelic @ 23.08.2006. 17:45 ] @
Koliko znam format je mijenjan prateći izgled američkog izdanja koje je najčitaniji PC nedeljnik ili dvonedeljnik u SAD. A što se tiče cijene, mislim da je svima u interesu da dobiješ isti kvalitet za manje para :)
[ Goran Mijailovic @ 23.08.2006. 19:22 ] @
Da li? Promena formata i smanjenje cene nisu uticali na povecanje kvaliteta, anyway setimo se COM-a onoga dana kad su ubacili mobilne telefone znao sam da je to put bez povratka, jednostavno IT citaliste ovde ima izgradjen ukus i ne trpi da mu se podmece svasta radi povecanja baze citalaca.
[ crews_adder @ 24.08.2006. 00:11 ] @
Citat:
Goran Mijailovic: Da li? Promena formata i smanjenje cene nisu uticali na povecanje kvaliteta, anyway setimo se COM-a onoga dana kad su ubacili mobilne telefone znao sam da je to put bez povratka, jednostavno IT citaliste ovde ima izgradjen ukus i ne trpi da mu se podmece svasta radi povecanja baze citalaca.


Mislim da ovde nije rec o "podmetanju", vec nerazvijenost domaceg IT trzista odgovara (ne)kvalitetu IT publikacija.

Kada su IT novosti u pitanju, nasi stampani magazini za stranim zaostaju nedeljama (jer dok prepisu, pa dok se uradi pre-press, pa stampa, itd.), tako da ih UOPSTE ne citam (dakle i ne kupujem). Poslednji koji sam uzeo u ruke (i kupio) bio je neki jubilarni broj SK-a. Ovako, kada se uzelim dobrog PC casopisa, kupim neki strani (najcesce CHIP ili PC-WELT) da zadovoljim dusu i to me drzi mesecima...