[ Bravo2004 @ 10.01.2006. 00:00 ] @
Imam veliki problem. Mojoj devojci i sestri stizu veoma vulgarne i cesto pretece poruke sa broja 062 630 311. Broj nije stalno u funkciji, znaci neko ga ubaci u telefon na par minuta, posalje te poruke i ponovo iskljuci. Procedura za zalbe je veoma komplikovana, a i da ga iskljuce lako je kupiti novi broj. Da li je moguce saznati koji jos broj koristi telefon sa tim IMEI kodom? Ne verujem da ima jos jedan telefon za te gadosti vec verovatno koristi jedan. Ima li pomoci?
Takodje da li je barem moguce saznati lokaciju tog broja?
[ Gojko Vujovic @ 10.01.2006. 08:51 ] @
Za početak prijavite policiji svaki put kada se to desi, bitno je radi budućnosti kada se otkrije ko je - da postoji trag u policiji da ste uredno prijavljivali svaki slučaj.

Sve se može pronaći, pitanje je samo koliko se policija angažuje oko toga.
[ fanfon @ 10.01.2006. 14:04 ] @
Poslacu mu poruku sa potpisom mobtela da prestane. Mozda upali...
[ Dejan Krstic @ 11.01.2006. 23:31 ] @
Tako nesto sigurno nece upaliti ali mozes da probas. Nista te ne kosta.

A ono sto tebe interesuje nije moguce dobiti iz prostog razloga: Ako Mobtel tvoje podatke ne daje nikom, onda ni podatke drugih korisnika nece dati tebi.

Druga stvar: Mobtel nema ovlascenja da hapsi korisnike niti da im odredjuje sta ce da rade sa svojim karticama. Jedino sto Mobtel moze i mora uradi je da uskrati korisniku pravo na koriscenje broja ukoliko korisnik pocne da krsi zakon. Znaci ona tvoja pretpostavka da ce taj lik, ukoliko mu Mobtel iskljuci broj, da nabavi drugi je apsolutno ispravna.

Resenje? Pa... jedino da pokusas da ga prijavis Mobtelu pa da sacekas da ga kolege opomenu i eventualno ukoliko nastavi da uznemirava da mu iskljuce broj. Pa ako on nastavi sa drugog broja da se obratis MUP-u. Oni imaju mnogo veca ovlascenja po pitanju preduzimanja mera protiv korisnika.

Ne znam kog tipa su poruke odnosno o cemu se radi (pretnje smrcu ili neke bezazlene pretnje) ali ako je nesto ozbiljnije onda je sigurno bolje da se odmah obratis MUP-u.

Jer... kada su ozbiljne pretnje u pitanju, to su vec dela zbog kojih se ide u zatvor a kao sto gore napisah, Mobtel nema mogucnost da uhapsi korisnika i da mu sudi.