[ olfrud @ 23.10.2002. 22:46 ] @
Pitanje je sledece. Kako neku sliku (bmp, jpg, ... ) Da konvertujem u clipart za corel tako da mi se glavne konture vide kao krive, dok da mi ostale nijanse budu predstavljene krivim linijama, tj hocu reci da mi clipart ne bude obojen (saren) vec da slika bude isctana sa mnogo linija i nisacim drugim. Pokusavao sam nesto u Trace-u, ali mi nesto nije islo, tako da bi mi pomoc dobro dosla.
Unapred Hvala!
[ nexus @ 23.10.2002. 23:34 ] @
tesko ces uspeti da to automatizujes na neki nacin jer sam te tako skapirao
, kad ti vec treba nesto u vektorkom obliku onda se to lepo odradi ponovo tj
stavis sliku ispod na poseban layer i crtas preko
tako bar ja radim posto trace definitivno ne moze da odradi posao ako je velicina slike mala

peace
Nexus
[ olfrud @ 24.10.2002. 15:31 ] @
Tragam za nekim inteligentnijim resenjem od ovoga. Ovo je dosta mukotrpan posao, jer kako sam napomenuo, slika treba da bude nacrtana ( ne samo konture) sa mnogo-mnogo linija, pa rucno mi se to i ne radi. Mora da postoji neshto drugo. Ovih dana sam kratak sa vremenom pa ne mogu da cackam inace bih vec provalio u cemu je fazon. BTW, slika nije mala.
[ Trunks @ 24.10.2002. 23:43 ] @
Jesi li probao neki drugi trace, tipa Flash-ov ili Adobe Streamline?
[ dacha @ 25.10.2002. 01:43 ] @
Moje iskustvo sa Streamline-om je odlicno i mislim da bi ti on sigurno uradio ovo sto zelis sasvim zadovoljavajuce (uz malo eksperimentisanja oko podesavanja opcija).

Pozdrav
[ olfrud @ 26.10.2002. 13:13 ] @
Nisam nista od ovoga probao. Taj Adobe streamline je poseban program, ili se nalazi unutar nekog Adobeovog paketa(mozda photoshop)?
[ Trunks @ 26.10.2002. 15:51 ] @
Poseban program.

Ali, ukoliko imaš Flash, možeš koristiti Trace Bitmap u okviru samog programa.