[ ovo niko nema @ 10.01.2006. 14:44 ] @
Kako nastelovati modem INTEL 536EP
[ tdjokic @ 10.01.2006. 15:44 ] @
Uzmes Mepis, ovde i taj modem radi odmah, bez ikakvog stelovanja. Samo u kppp upises svoje podatke i broj telefona provajdera. Ako neces to, pogledaj na sajtu iz mog potpisa, ima tamo svasta o tome.

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 11.01.2006. u 12:47 GMT+1]
[ slaks @ 10.01.2006. 16:51 ] @
Citat:
ovo niko nema: Kako nastelovati modem INTEL 536EP


Na kojoj distribuciji Linux-a????????
Gde je problem i kakav????????????

Morak da pišeš konkretno a ne samo: "kako naštelovati" pa sad mi da lupamo glavom šta je pesnik hteo da kaže!


[Ovu poruku je menjao slaks dana 10.01.2006. u 17:53 GMT+1]
[ vladab @ 10.01.2006. 17:28 ] @
Odes na http://www.intel.com, skines drivere, raspakujes, postanes root, otkucas:
make clean
make 536
make install

Ako ti ne prodje ovo poslednje, otvoris README fajl i procitas sta treba da uradis.
Ako koristis SUSE, onda koristis pretragu na ovom forumu. Neko je ostavio link do drivera koji radi, a takodje je objasnio sta treba da se uradi.
[ loonies @ 19.01.2006. 03:27 ] @
Upravo kako je vladab objasnio, nista lakse! Ja sam na SuSe 9.2 instalirao modem nikad lakse.
1. preuzeo driver sa www.intel.com (lepo te navigacija vodi do drivera) (imas i lep readme u kom sve ovo pise + jos po nesta)
2. raspakovao
3. su
4. make clean
5. make 536
6. make install

Onda on napravi simbolicki link na /dev/modem, pokrenes kppp (koristim KDE), tamo istikliras ono "wait for tone..." i slicno 2, 3 klika, popunis provajdera, username, pass, upalis firefox i otkucas www.elitesecuriti.org

Ako si to mislio pod stelovanjem.

Inace ja sam pazario modem koji je imao lepo dokumentaciju u pdf-u na pratecem CDu. Cak imas jedan pdf na 20 - 30 strana sa svim mogucim i nemogucim komandama, registrima modema...
Mozda si pod "stelovanjem" mislio na te komande kao ekstra parametre modemu?