[ Connacht @ 24.10.2002. 11:46 ] @
Radim dvoplatformsku aplikaciju u C++ Builderu 6 i Kylix-u 3, pa mi zato nije dostupan Quick Report. Zanima me koji je regularan nacin za generisanje izvjestaja uz pomoc Kylix-a. Moja ideja je da jednostavno dinamicki sklopim HTML fajl sa tabelama ("rucno" ili pomocu TSQLPageProducer komponente), ali nisam siguran da je to nacin koji se uobicajeno koristi i da ne postoji neki efikasniji i bolji.
Drugi problem kada to i odradim, jeste sto bih trebao otvoriti taj fajl browserom, da bi se mogao pregledati i printati. Pod windowsima je to relativno jednostavno, pomocu API-ja ShellExecute, kojim se launch-a fajl podrazumijevanim browserom, ali nemam blage veze kako to izvesti u linux-u tj. Kylixom.
[ Riste Pejov @ 24.10.2002. 14:03 ] @
Fast Reports CLX varijanta je GPL
[ Connacht @ 24.10.2002. 14:53 ] @
Gledao sam to vec, ali ne izgleda da je GPL:

"Download the trial version of FastReport CLX-edition here. The trial version of FastRerport CLX is limited to printing only one page per report with nag label "FastReport - unregistered". The trial version contains all the source except for the main unit, which is shipped as a compiled unit for Delphi 6 and all versions of Kylix. The registered version of FastReport CLX ships with full source code."

"FastReport works with Borland Delphi 2-6, Borland C++Builder 1-6 and Borland Kylix 1,2. "

Meni treba za Kylix 3 (nema) i CLX verzija za BCB6 (nema, postoji samo VCL).
[ -zombie- @ 26.10.2002. 23:17 ] @
kada je nama dosadio quickreport (i svi njegovi bugovi) mi smo presli na xml -> pdf konverziju. pdf posle moze i da se gleda i da se stampa, i da se sacuva iz acrobat readera...

za tu konverziju smo koristili Apache FOP koji je pisan u javi, pa ga mozes i ti iskoristiti na linuxu.

pogledaj temu http://www.elitesecurity.org/tema/12247

jedino da te odmah upozorim da nije preterano brz, tj citaj, ako aplikacija treba da se izvrsava na sporim makinama, mozda bi bolje prosao sa nekim drugim resenjem. u svakom slucaju pogledaj temu zato sto su tamo pomenuta josh neka resenja...