[ afwt @ 11.01.2006. 23:39 ] @
Treba mi pomoc, nikako ne mogu da izvucem informaciju iz mysql-a da li trazeni korisnik (onaj koji je trenutno konektovan) ima dozvolu da alter/create/drop tabele.
Pokusao sam sa:
SELECT * FROM mysql.user WHERE user = 'username'
ali nekad isti korisnik ima nekoliko redova za nekoliko domena sa kojih moze da pristupa, a nekad trenutni korisnik ni ne vidi mysql bazu gde se drzi ta informacija (tako je i najbolje ;-) ).

Pokusao sam da sklepam neki upit i sa ove adrese:
http://www.comptechdoc.org/ind...abase/mysql/sqlprivileges.html
kao npr.
SHOW GRANTS FOR user
ali mi vraca jako cudan string, ne znam koja je sintaksa i kako odatle mogu da izvucem informaciju moze li taj user da radi alter table, create table i drop table.

Hvala unapred na pomoci.
[ misk0 @ 15.01.2006. 18:39 ] @
+--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------+
| Grants for senzafumo@% |
+--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------+
| GRANT SHOW DATABASES, CREATE TEMPORARY TABLES, LOCK TABLES ON *.* TO 'senzafumo'@'%' IDENTIFIED BY PASSWORD '2c568c57296e1b69' |
| GRANT SELECT, INSERT, UPDATE, DELETE, CREATE, DROP, REFERENCES, INDEX, ALTER ON `senzafumo`.* TO 'senzafumo'@'%' |
+--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------+

Ja dobijam takav string. Jeste da je vishe covjeku nego programu jasan, ali malo parsiranja nece napraviti velik problem.