[ range @ 24.10.2002. 18:17 ] @
Dakle ovako, instalirao sam Linux na powerbook i to tako sto sam ubio macOS X. E sad, kad posnem da instaliran macOS, on nikako nece da prepozna disk iako sam napravio mekove particije. Ima li neko ideju kako da instaliram macOS i da li to moze bez skidanja linuxa
[ MrNo @ 04.11.2002. 02:39 ] @
koji PB imas? OS X zahteva da ima prvih 8GB na nekim hard drajvovima. Mozda je to slucaj kod tvog. Da sam na tvom mestu ja bih uzeo i reformatirao sve iz pocetka, onda instalirao prvo OS X pa linux.
[ range @ 13.11.2002. 01:33 ] @
Hvala na odgovoru, ali problem je bilo to sto kad se neko navikne na x86 sve drugo je problem. Instalacija na pocetku pri odabiru jezika pita da mi preformatira disk, sto sam ja preskakao jedno 50 puta. Jedino sam se vise zezao pri pokusajima da izbacim disk iz drajva(powerbook G4 550) dok nisam otkrio da je jabuka dugme koje zivot znaci. Trebalo bi otvoriti poseban thread za korisnike koji su presli sa x86 na ppc verujem da bi bilo materijala za smejanje
[ MrNo @ 13.11.2002. 05:37 ] @
:)
I ja sam se isto prebacio pre jedno godinu ipo. Pa skoro odmah kada su izdali X. Mozes da instaliras bilo koji USB mis, i onda koristis normalno desno dugme (umesto control-click) Sto ne probas i ovo. Instaliraj http://fink.sourceforge.net onda moras da skines Free x86 koji mozes da nadjen na Apple web sajtu. Onda kompajluj KDE ili Gnome i kad ti nedostaje x86 interface spusti Aqua i probaj neku alternativu. Sa finkom takodje mozes da instaliras puno UNIX portova na PPC. U svakom slucaju dobrodoso u kult =)