[ Stefano @ 12.01.2006. 18:30 ] @
Kada mi 2001 godine stara VHS-C kamera nije radila ok snimala je da ga tako nazovem nesinhornizovan materijal, mislim sinhroznizovan je zvuk sa slikom nego slika ide gore dole na ekranu, kada snimak pustim unazad onda je koliko toliko sinhoronizovan, znaci slika ne ide gore-dole, ali dobro ima jedna linija shuma, ali to ne smeta toliko.

Da li iko ima ideju da li neko kod nas uopste radi "popravke" takvog vhs materijala.

Meni jedino pada na pamet ideja da nekako snimak snimim unazad na neki digitalni medijum pa onda da takav snimak "obrnem" i na njega nasnimim audio koji je ok.

Ali tu naravno postoji varijanta da ne ubodem sinhronizaciju audia i videa...

Ima li neko slicnih iskustava?
[ downer @ 12.01.2006. 20:00 ] @
ako imas premiere

ubaci taj snimak
uradi unlink audio and video (ne znam sad tacno, nemam na poslu premiere) i time ces da razdvojis video i audio kanal. Onda desni klik na video kanal, pa biras SPEED ili tako nesto i ukljucis opciju REVERSE SPEED. Time dobijas "unazadjeni" video i normalni audio...


pitaj ako ti jos nije jasno, pogledacu kad dodjem kuci u premiere da vidim tacno gde i kako.


pozdrav

uh, umalo da zaboravim

onda ides na File/Export timeline i time eksportujes taj video u fajl.
Onda opet startujes Premiere, ubacis taj novonastali video i opet ista procedura...



[Ovu poruku je menjao downer dana 12.01.2006. u 21:02 GMT+1]
[ Stefano @ 12.01.2006. 23:10 ] @
nazalost ovako ne moze, s'obzirom da se snimak snima tako ne sinhronizovan...mislim da je jedino resenje neki VHS konvertor, znaci neki studijski uredjaj za resavanje ovakvih problema...

Jedino kad bih iz videa direktno pustio snimak unazad, pa takvog ga snimio na premieru kao normalan...