[ scele @ 25.10.2002. 11:31 ] @
Imam nekog "jadnog" iskustva u pravljenju web prezentacija, ali sve se svodi na pravljenje najobicnijih htm strana u Dreamweaveru. Trebao bih da napravim jednu foru slicno kao na stranici www.images.com, znaci kad predjem misem preko nekog linka da mi se odredjena slika pojavi u zadanom Layer-u. Ima li neka opcija u Dreamweaveru za to, ima li neki poseban program koji pojednostavljuje stvari ili sta...?
[ ShojkE @ 25.10.2002. 15:54 ] @
U Dreamweaveru ubaci sliku i selektuj je, a potom u Behaviors proyoru iyaberi na + opciju Set Nav Bar Image i dalje ce ti se samo kasti...
[ scele @ 25.10.2002. 17:55 ] @
Da, ali kako da mi se ta odredjena slika pojavi u nekom od Layer-a? Tj. na nekom drugom mjestu, a ne tamo gdje mi je i up image
[ pixel_pimp @ 25.10.2002. 18:51 ] @
Ubacis "UP" sliku, kreiras nov Layer i u njega ubacis sliku za koju zelis da se pojavi ( OnClick, OnMouseOver ili kako vec hoces ) i stavis u Properties tog Layera Visible : Hidden

Sada selektujes "UP" sliku, ides na Behaviors/Show-Hide Layers, izaberes Layer sa onom drugom slikom, i izaberes Show ( to stavis da bude OnMouseOver), zatim opet ponovis ovo sa Show-Hide Layers samo izaberes Hide ( i to stavis da bude OnMouseOut )... i to je to...

Naravno ostaje ti jos da na OnLoad stavis PreloadImages ( te koje se u startu nece videti )...

:) e sad ja se izvinjavam sto je sve ovakvo sirovo i sa gomilom engleskih izraza ali nisam imao vremena da detaljnije objasnjavam, pitaj ako bude trebalo jos nesto da se objasni...

poz
[ scele @ 26.10.2002. 09:20 ] @
SUPER! Sve radi kako treba. Sad si mi dao gomilu ideja, nisam znao da moze toliko stvari da se radi sa ovim Behaviors. Puno hvala!!!
[ pixel_pimp @ 26.10.2002. 19:41 ] @
nema na cemu