[ elmira @ 13.01.2006. 11:26 ] @
Potreban mi je hint - savjet za rjesavanje zadatka koji glasi:

Simulirajte rad operativnog sistema pri izvrsavanju procesa uz pomoc VEZANE LISTE.
Celija liste bi trebala da sadrzi ID proces, IME procesa te PRIORITET.
Napisati program koji moze dodati novi proces sa svim potrebnim podacima i koji izvrsava proces sa najvecim prioritetom.


Unapred se zahvaljuljem! :)
[ mrmko @ 13.01.2006. 11:35 ] @
moras nam dati sta si pocela da radis....tako da mozemo da ti pomognemo...
[ elmira @ 13.01.2006. 11:42 ] @
:)
Jos nemam ideje kako da zapocnem, imam neki algoritam koji bi mi mogao pomoci ali ga trenutno proucavam...pa ako bude vezan za moj problem poslati cu ti ga pa mozes nastaviti - odnosno dati m misljenje o daljnjem nacinu rjesavanja...
[ jeremija85 @ 16.01.2006. 16:12 ] @
Hm, ukoliko sam uopste dobro shvatio zadatak...
Mozes za to koristiti strukturu prioritetnog reda. Naime svaki novi proces koji ubacujes u listu ubacujes u sortiranom poretku tako da cvorovi sa visim poretkom budu na pocetku liste. Kada ih izvrsavas (odnosno izbacujes iz liste) izbacujes prvi element jer ima najveci prioritet. Nadam se da je pomoglo malo :)
[ sasadom @ 17.01.2006. 22:09 ] @
Bez znanja koriscenja pokazivaca (osnova za kreiranje ulancane liste), tako i operatora new i delete, ne mozes ni da znas kako da 'snimis' sve procese koji se samo TRENUTNO izvrsavaju na comp-u. Tako da ti prvo savetujem da naucis teoriju pokazivaca i dinamickog alociranja memorije sa posebnim osvrtom na problem CURENJA MEMORIJE. Bez ovoga, OBJEKTNO PROGRAMIRANJE, NIJE MOGUCE. SVE SE RADI POKAZIVACIMA. POKAZIVACE, OPERATORE NEW I DELETE, KAO I KREIRANJE SLOZENIH OBJEKATA IMAS U BAS SVAKOJ KNJIZI O C++ -u.
[ Relaja @ 17.01.2006. 22:37 ] @
Ako ti nesto znaci , evo ti klasa koju sam ja pisao.
Radi se o jednostruko povezanoj listi(single linked list).
To znaci da mozes znati koji je sledeci , ali ne i predhodni element.
Ovo ti saljem samo da pogledas kako to funkcionise( s pokazivacima ).
Razgledaj klasu list (koja je genericka sto znaci mozes smestiti podatke razlicitih tipova ) i njene metode.Mozda ti nesto bude jasno.
Ako ti treba knjiga za C++ ( autor je covek koji je konstruisao C++) :

http://www.dhruvaraj.com/books...C_Programming_Language_PDF.htm

Pozdrav.