[ AstroDule @ 13.01.2006. 13:25 ] @


--------------------------------------------------------------------------------

Moj kolega planira da kupi monitor 17" TFT . Suzio je izbor na ASUS 17TS i SAMSUNG 730bf. Cena je, maltene, ista.
Vasa iskustva sa gorepomenutim monitorima?
__________________
[ Danko_C @ 13.01.2006. 14:29 ] @
Pozdrav,

Ja sam se par dana razmisljao izmedju ViewSonica VE710B i Asusa PM17TS.....na kraju
sam se odlucio za Asus (nesto je jeftiniji i cini mi se da je OK, a ViewSonic nisam uspeo da nadjem trenutno u NSadu). Nisam hteo Samsung zbog
prethodnih losih iskustava sa njegovim CRT modelima monitora....

Tek sam ga raspakovao....javicu sutra kakvi su utisci.

Danko_C
[ AstroDule @ 13.01.2006. 15:01 ] @
Moj kolega se uzbudio od ushicenja sto ce dobiti pravu informaciju i to iz prve ruke. Zeljno ceka tvoju novu poruku.
[ Danko_C @ 14.01.2006. 23:17 ] @
Pozdrav, pa evo nesto o monitoru ASUS PM17TS. Malo sam se "igrao" sa njim i cini mi se sledece:
-Jako lep izgled, nije klasican standardni....postolje i okvir su od aluminijuma i jako je dobra zavrsna obrada...nema nista da skripi od plastike...ma, fenomenalno izgleda...mozda da jos nema zvucnike na sebi bio bi jos lepsi
-6 tastera za kontrolu slike i zvuka je smasteno sa strane i ne vide se....jako lepo uradjeno....tasteri cvrsti i laki za koriscenje
-meni ima standardne opcije i postoji taster za autopodesavanje...mada sliku treba malo rucno doterati
-ima integrisane zvucnike nesto boljeg kvaliteta....mada ih ja necu ni koristiti
-slika je zaista OK, uporedjivao sam ga sa LG-em slicne cenovne klase i ovde su mi boje prirodnije....mada moram priznati da ViewSonic ima jos bolju sliku
-odziv je 4ms pa nema sanse da vidis duhove, ja sam pustao DVD film i slika je perfektna...za igrice ne znam jer ih ne igram i za to mi monitor i ne treba
-ima DVI prikljucak pored standardnog VGA (oba kabla dobijas posebno)
-napaja se sa 12V preko zasebnog ispravljaca
-ne znam o Asusu kao proizvodjacu monitora mnogo ali mi ovaj monitor zaista deluje sasvim OK...ako je kao ostala njihova oprema onda ce biti super
-ja sam dobio garanciju od 2 godine
-moja topla preporuka, mislim da se neces(mo) pokajati kupovinom

Danko_C
[ AstroDule @ 16.01.2006. 11:33 ] @
I moj kolega ga kupio!
Za sada je zadovoljan!
[ Danko_C @ 03.02.2006. 00:06 ] @
Samo jedna ispravka....odziv Asus PM17TS je 8ms a ne 4ms kako sam napisao!