[ bananko @ 13.01.2006. 18:36 ] @
Pozdrav svima u sekciji Video karte i monitori.

Moj problem je sljedeči:

Kad mi je desktop prazan (nisu startani nikakvi programi, niti mycomputer...) on izgleda ovako, sve je normalno:



Kad startam (my computer, neki progi...) ekran mi se razvuče, i fakat ne kužim zašto:



Iz slike se ne vidi, ali se razvukla kada sam otvorio my computer. :(

Moja grafička kartica je SAPPHIRE RADEON 9200 ATLANTIS, ali mislim da nije problem u graf. kartici jer mi se taj problem desio jučer.

Monitor je ADI.

Unaprijed zahvaljujem.

[Ovu poruku je menjao bananko dana 13.01.2006. u 19:40 GMT+1]
[ buljko @ 13.01.2006. 19:52 ] @
ADI? Da nije mozda ADI V80 kome na zadnjoj strani pise HH... i da
nije mozda kupljen u ***** oko nove 2005 godine.
Sve te naprave tada uvezene (na stranu sto to uopste nije ADI)
imale su problem sa VN trafoima, fokusiranjem i jos sto sta, a meni
ti simptomi koji se ne vide (normalno jer radis snap izlaza sa kartice)
lici na "pumpanje slike" (na svetloj povrsini) sto ukazuje na nepravilan
rad HIS i, najverovatnije, neispravnost VN transformatora. Probaj da
Wallpaper promenis u neku svetliju boju (belu) i ako ti se tada slika
razvuce, to ti je to...

[Ovu poruku je menjao buljko dana 13.01.2006. u 20:55 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 13.01.2006. u 21:18 GMT+1]
[ StORM48 @ 13.01.2006. 20:20 ] @
Taj problem se zove deregulacija ili (narodski) "disanje ekrana" i za to je odgovoran (ne)kvalitet monitora - problem nećeš rešiti nikakvim drajverima i tome slično, jer je na nivou elektronike.

Takođe, retko se javlja kao usamljen slučaj - najčešće deregulacija obeležava čitavu seriju jednog modela ili model uopšte, a ne samo pojedinačne primerke, jer to "nije kvar", već (valjda?) karakteristika.

Pozdrav
[ buljko @ 13.01.2006. 20:25 ] @
OK, Storm u pravu si, sorry... Samo sam (jos uvek) revoltiran zbog
ove prevare jer sam i sam zrtva (tj. moj sin). Meni je problem resila
Trzisna inspekcija! Vratili su mi novac za 15 min.
[ StORM48 @ 13.01.2006. 21:30 ] @
Tako i treba! :)
To što je neko nesposoban da napravi proizvod koji zadovoljava minimum kvalitativnih normi (a neko drugi da taj proizvod proveri pre nego što krene da ga uvozi, a kamoli prodaje), nije Tvoj, niti bilo čiji problem.

Sve i da je neki problem prisutan na nivou cele kompanije, ne smatram da sa time treba živeti, jer je to, prosto, tako. Treba insistirati na minimumu funkcionalnosti, kakva je neophodna za proizvod sam po sebi. Ako je monitor, treba tako i da se "ponaša", a ne da glumi monitor, kao što mnogi konfekcijski primerci rade.

Zato je neophodno da se distrubuteru da do znanja da se ispod određene granice ne može ići. Tačna je izreka "koliko para, toliko muzike", ali treba li reći (?) - to ne znači da neko može da nam proda neispravan monitor, niti bilo koju drugu komponentu.

Pozdrav
[ bananko @ 13.01.2006. 23:12 ] @
Znači da utvrdimo gradivo:

Taj moj problem "razvlačenja ekrana" se zove deregulacija i opče je poznati problem, rješenje je hardwarskog tipa a ne softwarskog.

Imam li pravo?

Ali fakat ne kuzim zasto se razvači samo kad startam neki program,otvorim mycomputer,explorer,winamp..., a kad je desktop na miru sve je ok?!?

[Ovu poruku je menjao bananko dana 14.01.2006. u 00:12 GMT+1]
[ buljko @ 13.01.2006. 23:21 ] @
 ...lici na "pumpanje slike" (na svetloj povrsini) sto ukazuje na nepravilan rad HIS i, najverovatnije, neispravnost VN transformatora. Probaj da Wallpaper promenis u neku svetliju boju (belu) i ako ti se tada slika
razvuce, to ti je to...
Uzrok je velika promena intenziteta osvetljaja!
[ bananko @ 14.01.2006. 01:22 ] @
Fakat, kad promjenim wallpaper u bijelu boju ekran se razvlači puno manje nego prije, razlike su "gotovo" nevidljive, čim mjenjam boju wallpapera u tamniju tim se razvlači više, a najviše kod crne.

Jedino "rješenje" a da ne kupim novi monitor jest da koristim bijele pozadine. :)

[ buljko @ 14.01.2006. 01:43 ] @
Mozda da nadjes servisera koji je dobre volje i da ti sto jeftinije dijagnosticira
kvar. Ako je trafo, popravka je neisplativa no, mogu biti i elektroliti u napajanju
HIS kao i nekoliko kondenzatora oko VN trafoa. Vredi proveriti ali taman i da se
problem resi, skuplaj novac za drugi. Taj adi je nevidjeno s***** (ako je to
onaj koji sam ti spomenuo). Da... Nisi mi rekao da li je to taj monitor?
[ bananko @ 14.01.2006. 03:13 ] @
Nije, ovo moje smeče je ADI MicoScan P77.

[ buljko @ 14.01.2006. 03:18 ] @
Pa, izgleda da svi ADI (ako je to ADI) imaju iste probleme.
Pade mi napamet jos jedna ideja. I ako ga opravis, prodaj to
odmah, budzasto, ne cekaj sledecu bolest.
[ bananko @ 15.01.2006. 14:22 ] @
I mislio sam ga se riješit, samo kod prezentacije ču koristiti bijelu pozadinu :), i nema šanse da otkrije bug.

Hvala i pozdrav.
[ Nenad Vranjanac @ 03.02.2006. 13:50 ] @
evo na zalost to sam i ja sad iskusio sa novim samsungom-
prvo sam uzeo 796mb, pa jos 1 isti pa na kraju 795df koji radi neznatno bolje.
i vrlo sam razocaran, na mb se pomerala slika oko 2 mm na df duplo manje (!?)
nemam vise snage da reklamiram, vec sam izgubio mesec dana na svadje u prodavnici
(jer je moj prodavac "dobio proverenu informaciju da je normalno da se slika razvlaci i skuplja, i sta sad ja izmisljam")

ono sto je interesantno je da se kod mene pomera samo desna ivica, a sve ostale su mirne(!?)

s obzirom da je ovaj monitor je tek kupljen, a baceno je oko 140-150e,
pa od zamene nista u skorije vreme (da, ocajan sam) molim vas da malo detaljnije pojasnite problem
sa tim his i vn, kao i mogucnosti popravke i otprilike cenu.

[Ovu poruku je menjao blayv dana 03.02.2006. u 14:51 GMT+1]
[ buljko @ 03.02.2006. 14:57 ] @
Citat:
blayv: evo na zalost to sam i ja sad iskusio sa novim samsungom-
prvo sam uzeo 796mb, pa jos 1 isti pa na kraju 795df koji radi neznatno bolje.
i vrlo sam razocaran, na mb se pomerala slika oko 2 mm na df duplo manje (!?)
nemam vise snage da reklamiram, vec sam izgubio mesec dana na svadje u prodavnici
(jer je moj prodavac "dobio proverenu informaciju da je normalno da se slika razvlaci i skuplja, i sta sad ja izmisljam")
Ono sto je interesantno je da se kod mene pomera samo desna ivica, a sve ostale su mirne(!?)
s obzirom da je ovaj monitor je tek kupljen, a baceno je oko 140-150e,
pa od zamene nista u skorije vreme (da, ocajan sam) molim vas da malo detaljnije pojasnite problem
sa tim his i vn, kao i mogucnosti popravke i otprilike cenu.

S obzirom da je "urodjena" greska, za pronalazenja uzroka takve anomalije veci
trosak je potrebno vreme za pronalazenje istog nego eventualna zamena delova
tj. opravka. S obzirom da to NIJE uobicajeno kod monitora ili, ako kod te klase
jeste a ti nisi o tome obavesten, mislim da ce tvoj problem resiti jedino prilog uz
ovaj post (clanovi 33,34 i 35) uz sardnju Trzisne inspekcije.
[ Nenad Vranjanac @ 03.02.2006. 21:43 ] @
mozda bolje da su mi tu braca (ragbisti) pa da povedem njih. ovako ne vredi. ne mogu tako daleko da idem, zbog svog psihickog zdravlja ;-)

vise bih voleo da se informisem o cenama popravki i nekom dobrom servisu ako je moguce da se uradi ista.

ako ne isprobacu bar zakon gravitacije i tako...