[ kv66 @ 15.01.2006. 11:41 ] @
Elem,problem vam je mozda poznat:naime desava se da kasirka provuce karticu par puta ,pa vam se nenadano isti racun sa istim iznosom pojavi vise puta...Meni je bila smesna prica koleginice kojoj se to letos desilo,ali neki dan se desilo i meni u jednom od najvecih mega marketa(necu pominjati ime).Kasirka je karticu provukla,doduse ispod tezge,sve je izgledalo ok,dok nisam kuci proverio...tri puta ista suma!U banci su mi rekli da se ne brinem:samo jedan racun je potpisan,a oni mogu poslati koliko god hoce racuna..Jedini problem je sto ispravljanje greske traje 7-10 dana..Vasa iskustva?
[ bojan_bozovic @ 15.01.2006. 12:10 ] @
Kes. ;-) Moze tako i auto kad kupujes ;-)

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 15.01.2006. u 13:11 GMT+1]
[ ventura @ 15.01.2006. 20:52 ] @
Aj da kasirke grese, ali meni je sluzbenica u Delta banci u Knez Mihajlovoj na taj nacin blokirala samu karticu...

Hteo sam da izvadim sa kartice nesto vise od hiljadu dolara, na sta me je sluzbenica ubedjivala da to ne moze jer su limiti 1000 dolara kod njih (a moja kartica izdata u USA, nema nikakve veze sa Delta bankom), i ja joj kazem da mi samo provuce te transakcije, i ona guska provuce karticu jedno 5-6 puta, a ovi u USA verovatno imaju fraud detection softver i blokiraju mi karticu istog trenutka... I onda sam morao dva meseca da se natezem i cimam dok mi nije stigla nova kartica... Znaci strasno...
[ jablan @ 15.01.2006. 21:02 ] @
Meni se isto desilo da su mi dvaput skinuli iznos, doduše odmah su nekako "stornirali" jedno od plaćanja, ali sam ja svejedno imao na izvodu sve tri transakcije. Nevolja je što me je dupli iznos ubacio u minus i banka mi je naplatila kamatu, bez obzira što sam u minusu bio par sekundi... Mislim, sića je u pitanju, ali svejedno nije prijatno, nekome možda odobravanje nekog kredita i sl. zavisi od tog ulaska/neulaska u minus.
[ kv66 @ 16.01.2006. 16:36 ] @
Citat:
Nevolja je što me je dupli iznos ubacio u minus i banka mi je naplatila kamatu, bez obzira što sam u minusu bio par sekundi...

upravo je u tome sustina!Znaci prvo svoje rodjene pare ne mogu da koristim po vlastitom nahodjenju,jer su "sredstva rezervisana",a zatim jos i kamata!!!Ko je pominjao dodatne neprijatnosti??
[ websizain@ @ 25.01.2006. 00:48 ] @
@ventura

dali si karticu izvadio nekako preko net-a,ili ti je neko licno poslao?
[ toleander @ 03.02.2006. 16:26 ] @
znaci, odlazak u banku, objasnjavanje da su u prodavnici napravili duplu transakciju, pisanje izvestaja sta se dogodilo (kao da je moja odgovornost), i onda cekanje par dana da mi vrate novac...

cimanje, nerviranje, gubljenje radnog vremena, jer je moja banka otvorena samo tada...

mislim, ja jesam dobio novac natrag i nije bilo nikakvih problema oko toga, ali je cela procedura naopako postavljena. nije na meni da ispravljam tudje greske!