[ dr2908 @ 16.01.2006. 21:35 ] @
Interesuje me da li postoji mob. telefon cija baterija moze da sluzi kao prisluskivac dok je mobilni aktivan, ili mozda neki softver koji omogucuje prisluskivanje
[ broker @ 16.01.2006. 23:06 ] @
Ne moze baterija ali moze poklopac od baterije. Stavi telefon u neku vecu metalnu kutiju sa metalnim poklopcem i ostavi ga tako. Tako ce moci da se prisluskuju svi telefonski razgodvori koji se naprave tim telefonom, dok je u kutiji.

Ako ne bude radilo dobroonda u kutiji, zajedno za mobilnim, ubaci i jedan originalni CD Windows 98SE. Ne radi sa kopiranim, mora bas original.


[Ovu poruku je menjao broker dana 17.01.2006. u 00:07 GMT+1]
[ hecky @ 17.01.2006. 01:17 ] @
Video sam na netu (u nekoj od spy online shopova) da se prodaje Nokia 6600 sa modifikovanim firmware-om, tako da kada se zove sa predefinisanog broja, telefon se sam "javi", ali nista ne menja na display, tako da vlasnik ne zna da ga prisluskuju.

Takodje ukljucen mu je call waiting, tako da kad neko drugi nazove, telefon automatski iskljucuje "prisluskivaca" i zvoni najnormalnije.

[Ovu poruku je menjao hecky dana 17.01.2006. u 02:17 GMT+1]
[ soma @ 17.01.2006. 17:43 ] @
I kada bi nabavio taj telefon pitanje je sa kojim prijemnikom bi ga prisluskivao...

Svaki tel se moze prisluskivati sa baterijom ili bez nje samo treba imati signal gsm mreze na tom mjestu (ima sve opisano na ESu samo treba koristiti pretragu cijelog sajta)... i ima na netu oprema da se kupi i kosta nekoliko desetaka hiljada funti pa ko voli neka izvoli.... Sto se kod mene kaze nema dzabe ni kod stare ba*e...


Pozdrav
[ phoneflashing @ 23.01.2006. 12:31 ] @
hahahaahaha
[ dr2908 @ 24.01.2006. 10:35 ] @
Hvala vam puno na odgovorima :)
[ basic10 @ 24.01.2006. 23:46 ] @
postoje telefoni koji mogu slusati sve sta se desava u njegovom krugu a da niko to ne primjeti telefon se ponasa isto kao i da je u standby modusu
dok nadjem link stavit cu ga ali kosta oko 1300€ :)

[ basic10 @ 25.01.2006. 16:11 ] @
Citat:
SPYPHONES

Modificirani Siemensov mobitel sa ugrađenim prisluškivačem omogućuje vam da slušate što se dešava u blizini telefona bez obzira gdje se vi nalazili.
Unošenjem tajnog broja u meni telefona i zatim zvanjem telefona sa tog tajnog broja, aktivira se prislušna funkcija telefona pretvarajući ga u sofisticiran prislušni uređaj , koji vam omogućuje da čujete što se dešava u blizini telefona. Inače mobitel funkcionira kao normalan uređaj i korisnik nemože posumnjati da se razlikuje od ostalih mobitela.

Kada nazovete sa tajnog broja mobitel se automatski javlja , odnosno uključuje mikrofon bez zvonjave , vibriranja , svjetljenja i ostalih efekata koji se javljaju pri normalnom pozivu. Također nema nikakvih promjena na ekranu telefona odnosno mobitel izgleda normalno kao da je u mirovanju.

Telefonu možete pristupiti iz bilo kojeg djela svjeta bez ograničenja na domet.
Telefon dolazi u originalnoj ambalaži sa svim uputstvima i garancijama.

Trenutno u ponudi imamao sljedeće modele Siemensovih telefona: A65, S65, i SL65.

Moguća je ugradnja i u ostale modele osim gore navedenih (na upit).


http://www.daniel.hr/vijest.aspx?v=38
[ supertarzan @ 04.02.2006. 15:37 ] @
Nisam bas razumeo sistem prisluskivanja,ja treba da zovem sa tog " magicnog" telefona ili ja zovem sa mog obicnog na taj "magicni"?
[ calexx @ 04.02.2006. 21:38 ] @
Treba prvo da daš 1000+ evra za takav telefon a onda ga pokloniš nekome koga hoćeš da prisluškuješ. To znači da je nešto baš gadno u pitanju a onda se ionako ne prisluškuje mobilnim nego na neki normalniji način.
[ Mikki83 @ 17.01.2009. 20:38 ] @
O CEMU SE OVDE ZAPRAVO RADI...

Symbian tel. hakovan, tako da imam uvid i mogucstvo brisanja i pisanja na "C\SYS\BIN"
takodje vidim i "Private" .

PROBLEM sledeci.

Na tom telefonu koga sam hakovao, instaliran je program koji radi, verovatno u pozadini. Taj program je jako mocan. Dozvoljava snimanje razgovora, bez onog "beep" i to. Ovo je jako ozbiljno. Nema ga u Menu\Applikacije i tome sl. Nema ga u meniju, nigde. Onda sam zbog toga, kada sam video da je ozbilno, hakovao symbian kako bi video gde se krije. Model je 6120c. Ne bitan je model.

E, otvorim sve particije, pogledam "c\sys\bin" i tu nadjem ovo:
CapsOff.exe
CapsOn.exe
cfl.exe
cid.exe
clean.exe
CProfDriver_SISX.Idd
HelloCarbide.exe
installserver.exe
Loc.exe
mmsdataprovider.dll
MoreCaps.exe
off1.exe
off.exe
smsi.exe
smo.exe
smsserver9.exe
sysltf.exe
X-plore.exe

Ono sto mi je nepoznato je:
cfl.exe
cid.exe
clean.exeoff1.exe
off.exe
smsi.exe
smo.exe
smsserver9.exe
sysltf.exe
Loc.exe
mmsdataprovider.dll -

Te fajlove sam iskopirao u drugu istu 6120c koju sam takodje hakovao, da bi moga da upisujem fajlove.

Ista struktura je u "C\SYS\HASH"

I to sam iskopirao u drugi tel. Restartovao ga, aktivirao "uslugu" (odjasnicu vam kasnije sta znaci) ali to ne radi !!

Onda sam preko PC SUITE back up 6120c koji ima "uslugu" i pokusao da RESTORE te podatke na drugi 6120c (i da tako brze prekopiram sve). Prosao restore ali tel kad se ukljuci trazi "SISEM FAILED-CONTACT RETAILER". Dobro, resim i to. Ozivim ga. I tada naravno, sve mi je izbrisano. Pa sam ponovo radio HACK.

Onda gledau u "Z" nema nista razlicito.

Posle detaljno pratio folder, po folder, svaki i najmanji file u "C". Slao ga na BT u komp, pa iz kompa u drugi phon. Sve iskopirao do detalja. I mislio da ce "usluga" da radi. Kada taj fon restartujem, i ukljucim, radi 2-3 min. i blokira. Ne moze da se iskljuci. NIsta, vadim bateriju. Ceo dan kopirao, gledao, nemam resenje.


ZNA LI NEKO GDE SE NALAZE, U KOM FOLDERU, APLIKACIJE KOJE INSTALIRAMO NA SYMBIANU, I KAKO MOZEMO DA IH RASPAKUJEMO. I KAKO NACI IZBRISAN PROGRAM ????


USLUGA-O KOJOJ PRICAM JE:
Slusanje razgovora drugih,
Pozicioniranje,
Izvestaj kada se promeni SIM,
Slusanje ambijenta,
Primanje copija svih sms-a koje su poslate, i stigle,
Izvesteaj pozivanih brojeva.

NA OVOM PRONALAZENJU RADIM DUGO, ALI SAM IMAM PRILIKU DA VIDIM KAKO RADI...

AKO IMATE RESENJE, RECITE...
[ skymobile @ 17.01.2009. 22:20 ] @
Da je tako prosto prekopirati te fajlove iz spyphone-a zar mislis da bi se i dalje prodavali da za dobru lovu?
Mada....nastavi, mozda i napravis nesto.
[ balkanskispijun @ 05.08.2009. 18:17 ] @
Ti programi postoje kod nas u prodaji i krecu se od 450-900eur tako da jedino vrhunski hakeri poput Dejana Kaljevica tako nesto mogu napraviti a trazenje i skidanje tih programa sa neta su pokusavali i nailazili samo na mnostvo prevara i virusa i nista vise.
[ Mikki83 @ 13.08.2009. 10:56 ] @
Izvinjenje svima... nisam imao vremena da pishem.

Program o kome sam govorio, jer iskopiran do detalja na drugi fon. I sve je to ok.

Jedino sto fali je server.

Jer info ide prvo na server pa na br. koji sam odredish. To nisam mogao da preskocim, tako da nishta nisam uradio...
[ Catch 22 @ 13.08.2009. 13:06 ] @
... uz najpopularnije "srpske urbane legende" obično ide zvuk gusala, a u novije vreme trubača, koji svojim glasnim sviranjem malo ometaju prenošenje informacija s kolena na koleno.