[ Audio @ 17.01.2006. 07:58 ] @
Imam DV Sony HC 17. Resio sam pitanje capturinga, montaze i izrade DVD-a. Medjutim, nikako ne mogu da postignem da mi se na snimku vidi datum i sat. Kamera ima DATA CODE kojom se ukljucuje datum i sat na njoj samoj ali, kompjuter ga ne vidi. Koristim Vegas za capturing i slika je izvanredna. Jel neko ima ideju kako to da izvedem ? Ne mora da se vidi datum i sat stalno ali bi bilo dobro da se vidi makar na pocetku, tek da se zna kada je snimano.
[ deki45 @ 17.01.2006. 19:26 ] @
Skinuti snimak na kompu obradi sa npr. DVDate

http://paul.glagla.free.fr/index_en.htm

Pozdrav Dejan
[ Audio @ 19.01.2006. 10:44 ] @
Probao sam i nije lose. Postoji li neka varijanta da se vide originalni sat i datum sa kamere ?
[ Cyman @ 19.01.2006. 19:16 ] @
Po defaultu - nema.
Jedino su ti moguca softverska resenja kao sto su DVDate i dr.
[ Audio @ 20.01.2006. 06:38 ] @
Steta sto ne moze. Ne mogu da verujem da je to problem pored te silne digitalije !!!

pozdrav
[Ovu poruku je menjao Audio dana 20.01.2006. u 07:39 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Audio dana 20.01.2006. u 07:45 GMT+1]
[ pitarda @ 23.01.2006. 08:55 ] @
Kod mene (Panasonic NV-GS15 i Sony DCR TRV240) ima varianta, da na kameri upalim ovaj datum, da mi se pojavi kod capture-inga.
[ Stefano @ 23.01.2006. 18:35 ] @
pitarda, on je mislio na materijal kad se prebaci na komp u .AVI format.
[ Audio @ 24.01.2006. 12:32 ] @
Da,mislio sam na prebaceni materijal.Nema sata i datuma iako se na kameri tj. na njenom displeju vidi.
[ Kokan - YU @ 07.09.2006. 22:36 ] @
Ja sam skinuo i koristio DVDate ali zadnje 3-4 sekunde mi preskoci i ne tece mi vreme vec je zamrznuto. Jel tako i kod ostalih ili samo kod mene?
[ deks007 @ 07.09.2006. 22:55 ] @
U principu za sada nikako . Ovim problemom sam se bavio jedno 5 dana po 7-8 sati i nisam ga resio . Pogledajte
ovaj link http://www.elitesecurity.org/t...gas-Subtitl-na-snimku-utakmice i bice vam mnogo jasnije . Pojedinci su mi se javljali i na PP sa savetima i uputstvima i kako je Sasa NS rekao ako radis bilo kakvu montazu zaboravi . Ja sam konkretno radio snimak jedne fudbalske utakmice i pokusao sam da u klipovima imam vreme i datum kao subtitl , ali posto je tu bilo i montaze pokusaj je bio neuspesan . Varovatno je za sada to nemoguce , mada cu i dalje pokusavati da nadem resenje . Pozdrav !
[ Kokan - YU @ 08.09.2006. 10:24 ] @
Neznam dali je to za mene odgovor ali ga ne razumem. Kao sto sam rekao na DVDate kad uradim snimak zadnjih par sekundi mi ode u napred i onda vreme stoji tih zadnjih par sekundi. To nije tako velika greska ali me nervira. Neznam dali se to jos nekom desava ili je to samo kod mene? Isto bih voleo kad bi moglo da nejde sve u istom redu vec prvo datum pa ispod vreme ili obrnuto. Samo da ne stoji u istom redu vec jedno ispod drugog. Dali je to moguce u ovom programu i kako? Ako moze u nekom drugom programu predlozite ga, pa da ga isprobam. Nadam se da sam razumljiv!!!
[ deks007 @ 08.09.2006. 14:43 ] @
Nisam bas najbolje razumeo pitanje , shvatio sam da hoces kao subtitl pa sam dao u odgovoru neko moje iskustvo . U svakom slucaju ovo je interesantna tema i vredi traziti nova resenja , a ako ti ili bilo ko nesto provali neka podeli sa ostalima . Pozdrav !
[ Kokan - YU @ 08.09.2006. 23:09 ] @
DVDate je skroz dobar program. Mali, jednostavan, brz, prost ali dali postoji jos neki slican njemu za unos datuma i vremena sa kamerice?
[ deks007 @ 09.09.2006. 20:40 ] @
Postoji , mislim da se zove Visual Date Stamp Tool (VDTS) skinuo sam ali je trial verzija . Neko ga je ovde vec pominjao , ali ovo trial je problem . Pozdrav !
[ Kokan - YU @ 10.09.2006. 07:52 ] @
To je isto ko i da ne postoji! Salim se, mrzim takve programe. Nego reci mi Dejane dali si ti koristio DVDate i dali ti se pojavljivalo da na kraju snimka preskoci par sekundi, zamrzne se i ne odbrojava do kraja sekundara? Neznam jel se to samo meni desava ili je to redovna pojava? Javi mi ako imas takvo iskustvo. U svakom slucaju hvala na odgovorima!
[ deks007 @ 10.09.2006. 22:25 ] @
Malo sam se bakcao sa njime , mene je vise interesovalo kako da datum izvucem kao subtitl , ali te simptome nisam primetio . Sada cu probati sa nekom utakmicom gde ima mnogo clipova da vidim sta ce se desavati Cak nisam obracao paznju na podesenja , konvertovao sam u onaj njegov avi pa sam u subtitlu Workshop spajao data fajlove i uvlacio u arhitekt . Sada vidim da kod tebe taj kod stoji u istom redu . Kod mene su jedan ispod drugog (mislim gore datum a dole vreme ). U setingsu mislim da pise kao se to podesava pa tu malo cacakaj . Pozdrav !
[ d@do @ 11.09.2006. 14:12 ] @
http://www.elitesecurity.org/t125372-0#929445
Na ovoj temi je objasnjen jedan od nacina za prikazivanje T&D kao subtitl. I sljaka relativno dobro kod PAL sistema. Kod NTSC ima zezancija ali postoji kompromisno rjesenje.
Pozdrav
[ sasasmiley @ 22.09.2006. 13:13 ] @
Vrlo jednostavno radi capturing preko S- video ili Compositnog izlaza, preko DV izlaza i firewire-a ne daje datum i vreme!!!
[ Kokan - YU @ 22.09.2006. 19:33 ] @
Sta je pisac (sasasmiley) time hteo da kaze??? Da zna ili nezna odgovor?
[ TamoNeko @ 26.09.2006. 18:12 ] @
Verovatno sasasmiley ne koristi firewire...
[ Kokan - YU @ 14.12.2006. 12:58 ] @
Citat:
zadnje 3-4 sekunde mi preskoci i ne tece mi vreme vec je zamrznuto

Citat:
Isto bih voleo kad bi moglo da nejde sve u istom redu vec prvo datum pa ispod vreme ili obrnuto.

Skinuo sam noviju verziju DVdate_62En i sa njom nemam ovih problema. Sve ide ok! (Preporuka)
[ TamoNeko @ 01.01.2007. 21:41 ] @
http://www.exsate.com
http://www.enosoft.net
pa posle google ;-)

SRECNA NOVA GODINA