[ zugazuga @ 17.01.2006. 11:58 ] @
Izgleda da imam nekog trojanca koji mi se zakacio na scvhost.exe (ili slicno) i kada mi se podize sistem, koci mi racunar i trebam da cekam minut da mogu da krenem normalno sa radom

U cemu je fora?

Imam Spyware Doctor, Registy First Aid, Symatec Antivirus, ai sa njima sam sve probao i nista!
[ Shadowed @ 17.01.2006. 12:11 ] @
Po cemu si zakljucio da je u pitanju trojanac?
[ IcyImpact @ 17.01.2006. 19:35 ] @
scvhost.exe je ime koje koriste maliciozni programi kako bi zavarali korisnike. Legitimni proces u windows se zove svchost.exe - i uvijek je aktivan, zato maliciozni programi koriste tako slično ime. To da moraš čekati nakon što se otvori explorer odnosno kada se windowsi 'podignu' nije čudno, mnogima je tako jer se previše toga pokreće zajedno sa windowsima pa je sve usporeno u prvih minutu-dvije (pa u rijetkim slučajevima zna biti i više). Vjerojatno je da nemaš nikakav maliciozni program, a imaš vrlo solidne zaštitne alate.

Ali ajde odgovori na pitanje Shadowed-a.
[ zugazuga @ 07.03.2006. 08:34 ] @
spyware doctor mi uvek izbaci da imam tog trojanca i da mi se zakacio na svchost.exe ja ga izbrisem ai on se ponovo, kada restartujem racunar, pojavi
[ ironman @ 07.03.2006. 09:42 ] @
E , vi sa tim Symantecom
Ajde, opet ko na istovetnoj temi od pre neki dan
1.deinstalirati nortona
2.skinuti trial KAV i ocistiti komp ( update , safe mod blablabla..)
3.kao dopuna za KAV skenirati i sa Ewido i a2
4. po zelji vratiti nortona( kao ukras) LOL
[ zugazuga @ 07.03.2006. 11:10 ] @
Ma izbrisao sam antivirus program, a nemogu ga ponovo instalirati jer nemam cd!

A i mozes li mi malo detaljnije objasniti taj postupak posto nemam bas nekog iskustva oko toga

[Ovu poruku je menjao zugazuga dana 07.03.2006. u 12:11 GMT+1]
[ Leftfield @ 07.03.2006. 11:59 ] @
Da poslusaj ovoga gore, izbrisi antivirus pa idi bez zastite na internet da skines drugi.
Neznam dal si uopste apdejtovao nortona (tacno nije idealan) ali ja licno nikad nisam imao problema sa trojancem.
Evo ti postupak:
Instaliraj antivirus po zelji.
Apdejtuj ga.
Skeniraj kompjuter.

[Ovu poruku je menjao Leftfield dana 07.03.2006. u 13:00 GMT+1]
[ ironman @ 07.03.2006. 13:16 ] @
Alo
crna gora pobediti mora
mojne mi se vise mesas u posa'
Ko je reko da prvo brise AV , pa da ide na net ?
kao prvo sam je vec obrisao to njesra od nortona, a kao drugo nista mu ne bi falilo , ja sam deset dana isao bez ikakve zastite , naravno , iskljucivo na proverene sajtove, i kao sto vidis jos sam ziv

@zugazuga
pa odes lepo na ove sajtove
Code:
http://kaspersky.com/
http://www.ewido.net/en/
http://www.emsisoft.com/en/software/free/

i skines sta ti treba
KAV ( izaberi personal) je trial i mozes ga koristiti full mesec dana
update-uj ga , pa skeniraj komp iz safe moda ( nakon restarta pritiskas F8) i podesi u settings za on demand scan na high
Ova druga dva su free i mozes ih slobodno koristiti, nemaju real-time zastitu i nece ti trositi resurse , samo povremeno skeniraj
[ Leftfield @ 07.03.2006. 20:33 ] @
Molim te Ironman-e, uz puno uvazavanje tebe, da se ostavis politike koliko god nevino zvucalo to sto si rekao, jer zaista ovo nije sajt za takvo nesto. Pun mi je k...c politike i odje smo da se pomazemo, nasalimo, i ispostujemo vlasnika(-e) ovog sajta.
[ crews_adder @ 07.03.2006. 22:30 ] @
zugazuga,

Poslusaj prethodne savete. Ja bih ti jos preporucio samo da umesto KAV-a skines Avast, jer je manji od KAV-a a i besplatan, pa ce ti "duze trajati".

Skeniranje je najefikasnije kada se vrsi taze update-ovanim softverom iz Windows safe-moda, a to ti je ironman vec objasnio.

Da si koristio Pretragu ili pogledao u FAQ ovog foruma, nasao bi i ovu temu.
[ legalos @ 07.03.2006. 23:32 ] @
KAV+Ad-Aware SE professional+SpyBot ova kombinacija mi je resila sve probleme sto se tice neta i sogurnosti. Pored svega verzija KAV 5.0 ne optercecuje masinu previse...
Ali i AVG moze sasvim solidno da posluzi, polako ali sigurno se probija. Lagan i besplatan. Vredelo bi ga isprobati. sto se tice instalacije imas ga na skoro svim casopisima, to jest pratecim diskovima...
[ ironman @ 08.03.2006. 05:48 ] @
Ja jos nisam cuo da je neko nakon KAVa insatlirao neki drugi AV i da je ovaj bilo sta nasao , suprotnih slucajeva ima ohhoho ( AVG-moj slucaj , NOD32 ,Norton , Avast....)
Toliko

@Leftfield

mir mir mir
niko nije kriv

[Ovu poruku je menjao ironman dana 08.03.2006. u 06:52 GMT+1]
[ crews_adder @ 08.03.2006. 10:56 ] @
Citat:
ironman: Ja jos nisam cuo da je neko nakon KAVa insatlirao neki drugi AV i da je ovaj bilo sta nasao


Evo ja. Medjutim, bio je to neki, pre bih rekao maliciozni skript nego virus, zapakovan u nekom .jar fajlu, a Avast ga je odmah detektovao.

Nisam uopste mislio da je KAV los, naprotiv, vec samo da ce mu i Avast ostati i po obavljenom poslu, jer KAV trial traje 30 dana. Ali za samo ciscenje PC-a, KAV pa cak i trial verzija - svakako.