[ Zoran Milovanovic @ 18.01.2006. 20:47 ] @
Treo mi je bio skoro mesec dana bez punjaca, sada kad imam punjac ne radi valjano. Odnosno, kada ga stavim na punjenje, "napuni" se za svega 30ak min. Sto naravno nije moguce. Kada ga skinem s punjaca procenti baterije naglo pocinju opadati: 99, 98, 97, 96... sve tako do nekih 50-55%, tada se zadrzi nesto duze, ali i dalje se ne moze koristiti duze od 10ak minuta? Ima li leka, ili moram menjati bateriju?


Hvala.
[ rapidlord @ 19.01.2006. 09:30 ] @
Pre nego sto zamenis bateriju , proveri punjac, ili pozajmi od nekog drugi pa probaj sa njim. Takodje zima (niska temperatura) je smrt za baterije , probaj jos jednom punjenje i praznjenje na sobnoj temperaturi.
[ tweeester @ 19.01.2006. 11:06 ] @
POkusaj ove tri stvari:

- Proveri da li je punjac dobar (jednostavno probaj neki drugi)
- Ostavi Treo veoma dugo na punjacu
- Pokusaj sa ukljucivanjem/iskljucivanjem u kracim intervalima (ostavi ga 30 min, skini ga na 5 min, pa ga vrati opet na punjac i sl.)

Treo ima dosta kvalitetnu bateriju pa osim ako nije dosta star ne bi trebalo da bude problema s njom.

Pozdrav
[ Zoran Milovanovic @ 19.01.2006. 21:55 ] @
Nisam mogao naci drugi punjac, kako bih mogao da probam, zato sam ga odneo u servis. Neka oni tamo pokusaju da ga oporve, pokazao sam im punjac sa kojim sam ga punio i rekli su da je dobro uradjena kopija i da takav ne moze da zameni originalni. (mada nikad im nisam verovao :)) Pokusace oni da ga napune svojim, pa ako radi onda menjam punjac, a ako ne onda bateriju.

Sto se tice saveta pokusao sam sve ovo mnogo puta, sem jednog, a to je da ga ostavim dugo na punjacu. Nikad nisam razumeo zasto bih to radio... pa nisam ni ovaj put :)

Inace hvala vam veliko.

Pozdrav Z.
[ Zoran Milovanovic @ 22.01.2006. 02:04 ] @
Posto smo utvrdili da sigurno baterija ne valja, zna li iko gde mogu kupiti novu/polovnu i po kojoj ceni?



Zbog pravilnika molim na PM!
[ atari @ 12.02.2006. 23:46 ] @
imacu uskoro bat. za treo
btw zar nisi prvo probao da resetujes bateriju?!