[ red devil @ 19.01.2006. 15:31 ] @
Imam problem s prikazom slike koji se za sada javlja jedino kada pokrenem neku 3D aplikaciju i koji ostaje nakon njenog gasenja. Reinstalacija drajvera nije resenje pa se pitam da li je problem u samom hardveru? Nekada se desava da moram nekoliko puta uzastopno hardverski da resetujem masinu da bi slika ponovo bila normalna jer cak i po ulasku u BIOS setup na ekranu ostaju brljotine. Da li neko moze da mi pomogne oko ovoga? Da li kod nas postoje servisi koji bi eventualno mogli otkloniti kvar ukoliko je moguce i ukoliko se popravka uopste isplati? Prilazem i jedan screen shot koji mozda jasnije govori o problemu nego sto sam ga ja opisao. Svaka pomoc je dobrodosla, hvala unapred.

http://img62.imageshack.us/img62/1831/dscn28358cr.jpg
[ Filly @ 19.01.2006. 18:28 ] @
pre svega proveri da ti se graficka karta ne pregreva (nisi naveo da li ti se problem pojavljuje cim pokrenes 3D aplikaciju ili kasnije), proveri da li ti kartica pravilno lezi u AGP slotu.
To sto se vidi na eranu prilicno lici na neispravnu memoriju, a za to nema pravog leka :(
[ red devil @ 19.01.2006. 18:43 ] @
Ne pregreva se i dobro lezi u slotu, mada sam se juce sapleo na kuciste i tom prilikom je izletela iz slota pa se plasim da nije nastao neki kratak spoj, mada je odmah po vracanju u slot (prethodno sam iskljucio racunar) radila normalno, problem se javio tek kasno uvece. Problem se javljao odmah po pokretanju aplikacija, sada i nezavisno od njih. Kazes lici na neispravnu memoriju? Nema leka? Hmm, pa ima, grafickoj karti je istekla garancija ali memoriji nije:) U svakom slucaju provericu odmah po diskonektovanju jer imam dva modula od po 512Mb a u medjuvremenu ce mi stici i neki stari G Force tako da cu znati na cemu sam. Hvala ti puno!



[Ovu poruku je menjao red devil dana 19.01.2006. u 19:46 GMT+1]
[ Cyrus1 @ 19.01.2006. 18:52 ] @
Imao sam isti problem sa svojom sapphire radeon 9800pro. Reinstalirao, drivere, pa čak i OS, ali bila je neispravna. Ja mislim da je problem do hlađenja. Kod mene je jedino reklamacija pomogla. Ta VGA se definitivno prhebeno ghije, pa sam stavio 9cm ventilator blizu nje na kuciste i donekle rjesio problem. Raspitao sam se i na netu, kazu ljudi da dosta serija tih grafika pati od iste boljke
[ red devil @ 19.01.2006. 19:05 ] @
Definitivno je u pitanju graficka karta a ne memorija. Stavio sam G-Force MX440 i na njoj sve radi bez ikakvih problema. I moja je Sapphire ali ne mogu da je reklamiram jer mi je istekla garancija:(
[ Filly @ 19.01.2006. 19:12 ] @
Oprosti na nepreciznosti, mislio sam na memoriju na grafickoj kartici
[ red devil @ 19.01.2006. 19:48 ] @
Ma nista za to... :) Da li se memorija moze zameniti u nekom servisu kod nas? Da li imas ideju koliko bi me to kostalo?: Koje od kartica nove generacije imaju karakteristike slicne ili bolje od R9800PRO (bilo ATI bilo nVidia, AGP verzije, naravno)? Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao red devil dana 19.01.2006. u 20:50 GMT+1]
[ Filly @ 19.01.2006. 21:30 ] @
Na zalost memorija na grafickim kartama nije izmenjiva...
mislim da bi ti za AGP optimalna kupovina u ovom momentu bila nVidia 6600 GT (bez obzira sto sam ja ljubitelj ATI-ja)
[ Cyrus1 @ 20.01.2006. 07:37 ] @
Pokušaj uložiti koju kunu i kupiti neki vga silencer. To kosta oko 250Kn ili cca 30E,
pošto nemaš garanciju ili to ili u smeće s njom.
[ Cyrus1 @ 20.01.2006. 07:39 ] @
Citat:
Filly: Na zalost memorija na grafickim kartama nije izmenjiva...
mislim da bi ti za AGP optimalna kupovina u ovom momentu bila nVidia 6600 GT (bez obzira sto sam ja ljubitelj ATI-ja)
Slažem se. Isto kao i on, više volim ATI, ali gotovo sve igre izlaze optimizirane za nVIDIA čipove. Odaberi 6600 ili 6600GT, po mogućnosti MSI.
[ musicmaster @ 20.01.2006. 12:24 ] @
Pre nego shto uradish ishta,probaj tvoju grafulju na drugoj plochi,jer postoji verovatnotja da je PCI to AGP iliti,ko zna shta vec,o'shlo u out i da ti se zbog toga pojavljuju anomalije na monitoru....
Postoji mogucnost,veruj mi...
[ red devil @ 20.01.2006. 18:28 ] @
Kontaktirao sam svog dilera koji mi je izasao u susret iako je kartica izasla iz garancije (doduse ni celih mesec dana). On veruje da ce u servisu moci da otklone kvar, jer kao zvanicni atijev uvoznik (ili stagod vec) imaju dostupne rezervne delove tako da cu prvo sacekati da cujem njihovo misljenje. A vec sam se spremio da razbijem kasicu-prasicu:)
[ red devil @ 27.01.2006. 12:20 ] @
Da ne pokrecem novi topic, da li mi neko moze reci kakve su kartice iz serije X700PRO. Jesu li one u klasi nVidia 6600GT ili imaju nesto slabije performanse? Hvala.