[ Ana J. @ 19.01.2006. 19:47 ] @
da li vam je ikad ovo palo na pamet
E pa da vas vidimo ,vas muskarce pametnije od žena...salim se

Ako neko zna da objasni ako je to tačno,zasto ali bez bespotrebnih komentara, znači samo ako neko zna tacno da objasni, fiziološki, ovu pojavu

ne znam da li je tema za ovaj forum ali ako moderator smatra da treba negde da bude premestena OK
[ apex @ 19.01.2006. 22:55 ] @
Pravo pitanje ali mislim da je na pogresnom mestu ne znam bas ko ce ti odgovoriti ali evo iz iskustva. Jako sam golicljiv i to svi moji znaju i vecito se savataju po njih petoro setoro na mene i krenu da golicaju ali ja ne znam odakle mi snage da ih sve bacim sa sebe to me strasno iritira i sto puta sam vikao "PUSTITE ME UMRECU" jeste smesno ali istinito.

Cuo sam neke price da ima veze sa srcom kazu naglo skoci puls a zna se puls preko 230 otkucaja u minuti je smrtonosan.
[ pajaja @ 19.01.2006. 23:16 ] @
Valjda zbog stalne kontrakcije misica koja dovodi do iscrpljenosti organizma i td...
[ savanah @ 20.01.2006. 10:28 ] @
jedan nas rodjak je umro od neprekidnog stucanja......stucao je neprekidnomesecima sto mu je oslabilo srcani misic...dalje mozete da pretpostavite.kod golicanja je malo drugacije u grcu ti je celi organizam i sve to postaje veoma neprijatno.mislim za onog ko je golican to postaje jedno veoma neprijatno stanje. verujem da se moze zavrsiti fatalno za nekog ko ima slabije srce
[ Dalibor81 @ 20.01.2006. 16:14 ] @
Dobro, ali zasto je neko golicljiv vise, neko manje a neko nikako. da li je to u vezi sa nervnim sistemom, genima ili necim trecim?
Pozdrav
[ Ana J. @ 21.01.2006. 18:03 ] @
prema visegodisnjem ucenju biologije i ostalih glu... i neke logike u glavi:
senzitizacija i habituacija
1.senzitizacija-kad sve vise postajes osetljiv na neke draži u ovom sl.golicanje
tj sve vise postaje smetnja organizmu u psih. i fizioloskom smislu
2.habituacija-usled stalnog dejstva draži,organizam postaje imun na njih

ovo nije adekvatan-potpun odgovor dalib.... ali donekle objasnjava
npr ja sam posle dugotrajnog golicanja ‚‚ogluvela‚‚ na golicanje i vise nisam golicljiva,habituacija,...
[ Dalibor81 @ 21.01.2006. 22:55 ] @
Nista ne kontam, kako "dugotrajno" golicanje, i kako mozes da se naviknes, kao na ogrebotinu ?!?!?! mada me neko celog zivota golica, ali to bi valjda bilo kriticnije za tu osobu nego za mene.
Pozdrav
[ Dark Icarus @ 23.01.2006. 11:04 ] @
Aman ljudi! Kuku mene! Kakva crna senzitizacija i habituacija i ostali bakrači, pa to nema veze sa ovim. Senzitizacija i habituacija se odnose na refleksne lukove, a senzacija golicanja nije autonomni refleksni luk (dokaz: čovek ne reaguje kada samog sebe golica, znači umešani su i mehanizmi u višim nervnim centrima, znači čovek ipak "svesno" razmišlja o golicanju).

Drugo, tahikardija jeste opasna, ali gde ga iskopa da je baš 230 smrtonosna "doza"? Gore je 150 otkucaja u minuti u trajanju od sat vremena nego 300/min u trajanju od deset sekundi. Neće ti se mišići kontrahovati do smrti, ne boj se...

Uglavnom, da odgovorim na postavljeno pitanje:
Ne, nije moguće da neko umre od preteranog golicanja. Nišra više nego što je moguće umreti od preteranog slušanja narodnjaka. Jeste nepodnošljivo (za neke ljude) ali nije smrtonosno. Ne postoji mehanizam u mozgu koji će zbog preterane nervoze izazvane golicanjem odlučiti "okej, a sa'ću ja da se samoubijem".

U stvari, jeste. Ako vežeš čoveka i golicaš ga petnaest dana, umreće (od žeđi).
[ Dalibor81 @ 23.01.2006. 11:27 ] @
Cekaj, cekaj, cekaj..... I sta sada, jel moze na golicanje da se navikne ili ne. Da se ne trudim uzalud?
[ kovach @ 13.02.2006. 03:19 ] @
Citat:
apex: a zna se puls preko 230 otkucaja u minuti je smrtonosan.



Uh... ne znam sta da kazem...

Recimo samo da sam ja po ovoj teoriji mrtav nakon svakog jaceg kondicionog treninga... dakle mrtav sam vec jaaaako dugo... (dakle ne zezam se, zaista mi je puls >230) :) Mada ko ce ga znati... verovatno zavisi i od zdravlja i od godina i od fizicke spreme, ali u svakom slucaju, cini mi se da ovako jedan "nasuvo" iznet stav nije ni najmanje tacan...

Pozdrav...
[ Almedin @ 18.02.2006. 11:25 ] @
Ako mene neko zagolica iznenada, reagujem, medjutim ako znam da ce me golicati mogu postici da mi ne smeta uopste. Nije nikakva posebna tehnika, jednostavno donesem odluku i stvarno mi ne smeta (nije da trpim nego stvarno mi ne smeta).
[ Golicač @ 17.05.2018. 17:05 ] @
Citat:
Dalibor81:
Nista ne kontam, kako "dugotrajno" golicanje, :D i kako mozes da se naviknes, kao na ogrebotinu ?!?!?! mada me neko celog zivota golica, ali to bi valjda bilo kriticnije za tu osobu nego za mene.
Pozdrav

Ako si golicljiv, rado bih probao tvoju izdržljvost. :)
[ Golicač @ 05.01.2019. 21:58 ] @
Citat:
Dalibor81:
Cekaj, cekaj, cekaj..... I sta sada, jel moze na golicanje da se navikne ili ne. Da se ne trudim uzalud? :)

Dalibore, može jedno golicanje? :)
[ gilopile @ 06.01.2019. 01:19 ] @
Dalibor je u medjuvremenu omatorio, nije mu vise do golicanja.
Cemu dizanje ovih matorih tema? Jel vidis ti datum kada je posledji put tema bila aktivna?