[ aster blistock @ 20.01.2006. 02:30 ] @
Pomagajte ili cu uskoro poludeti...
Na internet sam povezan wireless-om preko lokalnog provajdera, Dlink AP 700 uredjajem, koji je opet povezan na integrisanu mreznu karticu u mom racunaru (Intel Pro /1000 CT). Kabl je dugacak oko 15m. Veza je stabilna, protok je ok, a problem je sto network connection stalno puca sa porukom "Network cable unplugged". To traje sekund i odmah izbaci poruku da je veza ponovo uspostavljena. E sad, meni nije jasno da li meni puca veza ka provajderu (napominjem da je signal odlican i opticka vidljivost besprekorna) ili veza ka AP uredjaju? I tu nema nikakvih pravila, nekad se ne desi danima, a nekad zna da smara ceo dan. I jos nesto, konekcija uvek pukne kada kliknem na nesto, tj. kad krene neki protok, nikad sama od sebe. Da li je u pitanju kvalitet kabla ili neka nekompatibilnost? Kada se to pocelo desavati oborio sam brzinu protoka na kartici sa 1000 na 100, onda se jedno vreme nije desavalo, pa kad se ponovo javilo, spustio sam na 10. Probao sam dva (doduse ista uredjaja) i isto. Ista stvar mi se desavala i sa prethodnim provajderom. Nabavio sam i bolji ispravljac za AP uredjaj i nista.

Ima li neko neku ideju ili da menjam kabl?
Hvala

e da, Win Xp sp2 i tako to...
[ Miroslav Jeftić @ 20.01.2006. 07:25 ] @
Meni se ista stvar dešava već mesecima, tako da sam maltene prestao da obraćam pažnju više na to. Mislim da je to do provajdera; ja sam promenio dva AP-a, nekoliko kartica i kablova, matičnu ploču, reinstalirao windows par puta, ali je uvek bilo isto. Takođe, ti uređaji (AP) su isprobani i u drugom gradu i nije bilo problema, dok kod mene to i dalje traje. Nisu pomogle ni nove verzije firmware-a, ni obaranje protoka na kartici, tako da mora biti do provajdera, ne vidim drugog razloga (naravno, provajder se pravi lud sve vreme ;)). Izgleda mi da je i kod tebe isti slučaj.

[Ovu poruku je menjao Bryan Fury dana 20.01.2006. u 08:25 GMT+1]
[ Milan Andjelkovic @ 20.01.2006. 09:26 ] @
To je veza izmedju APa i kartice, nema veze sa provajderom.
Ako prijavi "Network cable unplugged" za Local Area Connection, onda to znači upravo to - lokalna mreža (izmedju računara i APa) nije operativna zbog nečega što izgleda kao fizički problem.
[ Miroslav Jeftić @ 20.01.2006. 09:37 ] @
Ne slažem se (bar u ovom slučaju). Recimo, kad otkačim antenu sa AP-a i kad je povezan samo AP i kartica, problem se uopšte ne pojavljuje. Znači samo kad je nakačen na provajdera.
[ Milan Andjelkovic @ 20.01.2006. 10:47 ] @
A koliko dugo si nadgledao takvu mrežu?

Ali ok, neću isključiti mogućnost da je povezano sa funkcionalnošću veze ka provajderu. Ipak, ako je tako, onda je AP loš ili pokvaren, pošto bi mrežni interfejsi trebalo da su nezavisni.
U stvari, postoji još jedna mogućnost. Ako je AP podešen da radi bridžovanje, onda bi ovakvo ponašanje možda bilo normalno kada se AP deasocira sa provajderove bazne stanice.
[ Miroslav Jeftić @ 20.01.2006. 11:49 ] @
Hajde da preformulišem malo~(kod mene) je situacija otprilike ovakva~AP je u klijent režimu i ta vrsta problema se dešava samo kada je povezan na provajdera. Ne sećam se koliko sam ga dugo posmatrao kad je samo povezan na računar, ali kada se povežem na provajdera problemi počinju posle minut. Koliko sam posmatrao AP, često se resetuje, i verovatno tada na kratko izbacuje poruku disconnected/connected. Nisam siguran koji je razlog tome, ali mislim da definitivno ima (neke) veze sa provajderom.
[ aster blistock @ 20.01.2006. 13:19 ] @
I ja mislim da sam primetio da se uredjaj resetuje dok smo ga montirali. Tada mrezni kabl nije bio povezan. Da li je moguce da se to desava kod oba provajdera?
[ kesic @ 25.01.2006. 01:02 ] @
imao sam isti problem , zameno sam ap i sad je sve ok !
[ aster blistock @ 25.01.2006. 14:55 ] @
I koji si uzeo?