[ skull @ 21.01.2006. 14:39 ] @
Imam problem sa jedan iskrin model,ako dam komanda preko daljinac,pali ispravno,a ako komandujem sa tabla na njemu,onda ukluci rele samo na kratko i opet tv se gasi.Jos sam zaprimetio da su komande na tabli "izmeshane" pritisnes vol+ a ide prog+ itd.... Ima zasebno napajanje za komandna tabla izvedeno sa 7805 koje radi ispravno... Jel moze neko da mi kaze sto bi moglo biti uarok kvara...i sto da proverim ???
[ Stolled @ 21.01.2006. 16:03 ] @
Kad uključuješ TV,ručno,treba zadržati taster malo duže.Ne valja program MDA2062,podesi mu parametre.
[ skull @ 21.01.2006. 16:25 ] @
Da to je to,kad zadrzim malo a nekad i vishe,TV pali,samo kako podesiti parametre MDA2062,da ga menjam, (ako je on eprom nemogu ga programirati)
[ zoran @ 21.01.2006. 21:27 ] @
programiraš ga sa njegovim ili sa Ei daljincem u samom tv. Ovo ćeš morati malo da proučiš , ne može se ukratko objasniti ako ne znaš o čemu se radi. To sa paljenjem nije nikakav kvar i može ostati tako , to im je boljka i ništa ne smeta.izmešane komande- preprogramirati.
[ m-irma @ 22.01.2006. 13:17 ] @
da,moras ubaciti nove opcije(segmente)u MDA 2062.
Otvori daljinski upravljac i na IC-a SAA1250 zalemi dvije zice:
jednu na pin-15 i drugu na pin-23 (pin=nozica)i izvuci ih van daljinskog(zbog potrebnog kratkog spajanja),s tim je daljinski pripremljen za ubaciv.opcija.

posalji mi model Tv pa cu ti dati opcije i detaljno objasniti postupak na PP.
[ skull @ 22.01.2006. 14:55 ] @
TV je iskra , tip 9051.....
Hvala svima na odziv.
[ zoran @ 23.01.2006. 02:03 ] @
evo ti za Iskru
[ skull @ 23.01.2006. 13:33 ] @
Hvala na *jpg, sad bar znam kako treba izgledati, ...
A moze li iko makar nakratko da mi kaze koje komande treba koristiti., Imam originalni daljinac za ovog TV.
[ Stolled @ 23.01.2006. 14:41 ] @
Spajanjem 15. i 23. pina imaš "dugme" serv.
Pritisni serv. jednom (pojavi se CH),pritisni još jednom(pojavi se OP).Sada pritisneš volume+ i pojavi se 1 gde pomoću dugmadi od 1 do 8 uključuješ i isključuješ segmente da izgledaju kao što ti je poslao Zoran.Zatim pritisneš M da memorišeš prvu opciju.Ponovo volume+ (2) za drugu opciju i tako redom za sve četiri opcije.Na kraju isključiš TV.
Kod ISKRE može biti da treba umesto volume+ koristiti već pomenuto serv.dugme.Nadam se da sam dovoljno jasno napisao.
[ vlaki1 @ 23.01.2006. 14:53 ] @
Spojiš te dve žice koje si nalemio na kratko pa gledaj u displej:
Treba da ti se pojavi OP1 .
Odgovarajućim brojevima na daljinskom menjaš osvetljaj pojedinačnih segmenata (uključeno-isključeno) tako da bude isto kao na slici koju si dobio.
Posle podešavanja svake opcije pritisni M (memorisanje) na daljinskom a posle četvrte isključi TV sa daljinskim.
Segmenti displeja su ti obeleženi brijevima od 1-8 počev od gornjeg horizontalnog u smeru kazaljke na satu. Srednja ti je br. 7 a tačka 8. Pišem napamet nisam to odavno radio neka me neko ispravi ako grešim.
[ sakam @ 23.01.2006. 15:04 ] @
ako ne ti e jasno....pokusaj nekolku pati i se ke bide ok.
eve ja mojata dokumentacija.
[ skull @ 24.01.2006. 11:38 ] @
Hvala svima na velike pomoci, TV sad nema vishe pomeshane komande