[ barkocis @ 23.01.2006. 11:33 ] @
pozdrav svima.hteo bih nesto da kupim sa ebay-a,pa me zanima zna li neko da mi objasni postupak registracije.zanima me,korak po korak,gde ici i sta upisivati u koja polja?hvala unapred.
[ wild2waltz @ 17.02.2006. 13:35 ] @
nije problem registracija, vec placanje. popunjavas sve sto je oznaceno, ali ebay skoro iskljucivo naplacuje preko paypal-a na koji takodje mozes da se registrujes, ali ne i da prebacis novac jer nas nema u spisku "podobnih" zemalja. resenje je da nadjes nekog u inostranstvu koji ce za tebe da placa i preuzima robu ( pravilo je da se salje na adresu onog koji je paypal-om platio).
[ guru @ 20.02.2006. 14:56 ] @
Zashto shirish dezinformacije ako nisi siguran ? Vole ljudi da se igraju gluvih telefona, to je chudo..

Moze se placati preko paypala itekako odavde, domacom Visom Revolving, ili to samo mogu ja ? :)
[ buljko @ 20.02.2006. 16:22 ] @
U cemu je problem? Ako imas karticu, nemas nikakav problem. Prati samo upite, popuni sva polja koja su obavezna i zavrsices posao. Potvrdi posle toga registraciju i gotovo.
Moze se placati i od nas samo uvek proveri da li je moguca distribucija kupljenog Worldwide.
[ old @ 21.02.2006. 02:49 ] @
Oni koji nemaju karticu mogu da se dogovore o drugim načinim plaćanja (pre licitacije). A da bi otvorili nalog zapanjujuće glatko ide kad se koristi Gmail elektronska adresa.



[ Djordjevic @ 26.02.2006. 11:59 ] @
samo ti treba platna kartica. po meni je bolje koristiti debitne kartice od kreditnih jer ne mozes da udjes u minus a i lakse se vade. ono sto je bitno je da ti, kolko sam ja cuo, lupaju pdv na svaku sumu preko 100e koja dolazi.
sto se tice kartica, mislim da je najbolje, a i ja to planiram, uzeti Visa Electron. Kartica je bukvalno podrzana svuda i neverovatno je rasprostranjena, kod nas skoro svaka radnja koja iole drzi do sebe prima ovu karticu.
druga opcija je da uzmes Visa Virtuon kod Raifaissen banke, ona ti je isto debitna kao i electron ali je namenjena iskljucivo trgovini preko interneta. jedina zackoljica je sto na racunu kartice moras uvek imati barom 20e - ne znam zasto.

Ja bih se odlucio za Viza Electron kod SocieteGenerale. Ljudi kazu da su dosta profesionalni. Ako oces MasterCard ili Maestro(koji je slabo podrzan) onda ti je najbolje resenje VolksBank.

A za PayPal cemo pricekati cini mi se.......................

[Ovu poruku je menjao Djordjevic dana 26.02.2006. u 13:01 GMT+1]
[ guru @ 27.02.2006. 11:55 ] @
Ovakav post moze ladno da bude 5 godina star i da niko ne provali. Ovo shto si izneo Djordjevicu, danas nishta nije tachno. Electron visa ne sluzi nichemu osim kao zamena chekovima, kartica ima samo chetiri broja. Visa Virtuon odavno ne radi na netu kako treba, potrebno je ubadati i traziti sajtove koji ce je primiti, a muka je samo koristiti search na Ebayu kada imash Paypal, mogu da zamislim takvo traganje.

Shto se tiche paypala, verovatno treba u signature da stavim, jer ovde niko nishta ne chita. Raiffeisen Visa Revolving je ta koja radi na Paypalu a samim tim radi svuda po netu. Probao sam najprobirljivije sajtove koji ranije nisu hteli da chuju za bilo koju domacu karticu, i sada to sve radi. Skoro svakodnevno vrshim neka placanja i josh nisam naleteo na sajt koji nece da primi ovu Visu. Ali naravno postoji negativna strana. Novac leze samo jednom mesechno na rachun, bez obzira kada je uplacen pa je problem ako je potrebno brzo placanje na ebayu a nema dovoljno para, i kartica ima ogranichenje koliko je moguce potroshiti u "komadu", i uopshte nema veze od visine plate, znam ljude sa 120k dinara platom koji su dobijali 30k "pozajmicu", a znam i one sa 10k platom koji su dobijali 50k dinara na kartici. Ali, ko ne kupuje mnogo, dovoljno mu je bilo shta da dobije..
[ Dachaz @ 04.03.2006. 23:52 ] @
Hm, ja sa svojom Virtuonkom potroših omanje bogatstvo plaćajući preko PayPal-a...

Istina je da ume tu-i-tamo da bude problema sa plaćanjem na izvesnim sajtovima, no sad skoro svi živi (misleći na non-eBay) primaju i PayPal, pa ako mi odbije karticu direktno - platiću preko PayPal-a...

A što se Elektronki tiče, ne znam kakvo je stanje sa bankama u nas, ali negde pročitah da je VISA "rekla" bankama da mogu da odluče hoće li Electron kartice puštati na internet ili ne, čime bi, teoretski, mogla da postoji neka banka koja dozvoljava upotrebu Elektronki na netu.
I Elektronka ima isti broj cifara kao i svaka druga VISA, a to što su na njoj iscrtana poslednja 4 ima veze sa nekim drugim stvarima...
[ guru @ 07.03.2006. 10:03 ] @
Visa Electron nema shanse da radi na netu, kao shto rekoh to je zamena za chekove, a kako bi uopshte upisao broj kartice kada ne znash koji su ostali brojevi ? :) Pa imam Electron, i dobio sam je tako shto sam otvorio tekuci rachun, znachi nema chekova, sada je to kartica.

Shto se tiche paypala, nove virtuon ne rade sigurno, kada si Dacho izvadio tu karticu ?

btw, jel josh uvek radish u flashu ? :)
[ Dachaz @ 07.03.2006. 10:18 ] @
Imam i ja Raiffeisen-ovu Electronku i to što kažeš stoji za nju.
No, kao što već rekoh - teoretski bi mogla da postoji neka banka koja izdaje Electron karticu sa kojom se može plaćati preko interneta (i sam imaš i devizni i dinarski račun vezan za VISA Electron karticu, a postojanje deviznog može i bolje da se iskoristi nego što je kod "nas").

Virtuonka mi je iz Aprila prošle godine...
Videćemo, u Aprilu, kad izvadim novu karticu da li će da se buni PayPal.


I ne, flash praktično da ne palim od onda...
[ uglavnom_bezopasni @ 07.03.2006. 14:06 ] @
Citat:
guru: Visa Electron nema shanse da radi na netu, kao shto rekoh to je zamena za chekove, a kako bi uopshte upisao broj kartice kada ne znash koji su ostali brojevi ? :) Pa imam Electron, i dobio sam je tako shto sam otvorio tekuci rachun, znachi nema chekova, sada je to kartica.


Moze, to je politika banke, imas elektron kartica sa svim brojevima, pogledaj neku meridian banke. Elektron znaci da nije embosirana (tako nekako je zovu) i da moze da se koristi samo na mestima koja imaju neki elektronski citac te kartice, dok Visa classic i gold mogu da se koriste svugde (kao i mastercard i diners i sve ostale "hrapave"...)
[ guru @ 08.03.2006. 09:25 ] @
Citat:

Imam i ja Raiffeisen-ovu Electronku i to što kažeš stoji za nju.
No, kao što već rekoh - teoretski bi mogla da postoji neka banka koja izdaje Electron karticu sa kojom se može plaćati preko interneta (i sam imaš i devizni i dinarski račun vezan za VISA Electron karticu, a postojanje deviznog može i bolje da se iskoristi nego što je kod "nas").


Teorija je jedna pricha, u praksi je druga pricha, i Electron na netu ne moze nigde..

Citat:
Virtuonka mi je iz Aprila prošle godine...
Videćemo, u Aprilu, kad izvadim novu karticu da li će da se buni PayPal.


Pa shta ja pricham sve vreme ? :) Virtuon kartice starije od septembra proshle godine rade bez problema, sve novije, ne rade vishe na paypalu a ostalo treba da ubadash da li ce raditi. Iskoristi i kupi sve shto ti treba dok ti ne istekne kartica, jer posle necesh moci...

Citat:

Moze, to je politika banke, imas elektron kartica sa svim brojevima, pogledaj neku meridian banke. Elektron znaci da nije embosirana (tako nekako je zovu) i da moze da se koristi samo na mestima koja imaju neki elektronski citac te kartice, dok Visa classic i gold mogu da se koriste svugde (kao i mastercard i diners i sve ostale "hrapave"...)


Da sumiramo.

Visa Electron - za Vero i C Market
Visa Virtuon - novije od 09.2005. rade na malom broju sajtova, paypal ne radi.
Visa Revolving - radi paypal, radi svuda, i kupljeno se moze placati u ratama, ali je potreban tekuci rachun da bi se izvadila.



[Ovu poruku je menjao guru dana 08.03.2006. u 10:28 GMT+1]
[ igors @ 08.03.2006. 09:34 ] @
Citat:
guru: Teorija je jedna pricha, u praksi je druga pricha, i Electron na netu ne moze nigde..


Gresis, ovaj SILNO gresis sinko.

Visa elektron Delta banke (sada Banca Inteza) moze da se koristi i za placanje reko neta.

Datum transakcije Datum dospeć Prodajno mesto Iznos Iznos u originalnoj valuti
01.03.2006 POS-WMV*#####.COM 44-8704581512 US 30,70 29,81 EUR


Znaci to je obicna debitna, ne kreditna kartica vezana za devizni racun.


[ Dachaz @ 08.03.2006. 09:54 ] @
Citat:
guru: Teorija je jedna pricha, u praksi je druga pricha, i Electron na netu ne moze nigde..


Electron Raiffeisen banke ne može na netu nigde, pretraži malo EliteSecurity i videćeš temu samo o Electron karticama i nekolicinu likova koji su sa Electron karticama drugih banaka plaćali preko interneta.
Meni je dovoljno što je igors potvrdio, ali ako tebi nije - gledaj dalje.


Citat:
guru: Pa shta ja pricham sve vreme ? :) Virtuon kartice starije od septembra proshle godine rade bez problema, sve novije, ne rade vishe na paypalu a ostalo treba da ubadash da li ce raditi. Iskoristi i kupi sve shto ti treba dok ti ne istekne kartica, jer posle necesh moci...


Ni u ovo nisam baš siguran jer je kolega sa fakulteta pre nekoliko nedelja otvorio karticu i već je napravio jednu uspešnu kupovinu.
U krajnjem slučaju, smešno je komentarisati da "posle neću moći" - nije Raiffeisen jedina banka u državi...
Takođe "iskoristi i kupi sve što ti treba"... Posle 2 godine aktivnog kupovanja SVEGA što mi treba putem eBay-a, kako misliš da tako nešto izvedem?


Citat:
guru:Visa Electron - za Vero i C Market


I za plaćanje te dizanje novca u inostranstvu; i za internet - ako Vam banka to dozvoljava.


Citat:
guru:Visa Virtuon - novije od 09.2005. rade na malom broju sajtova, paypal ne radi.


Živi bili, pa videli...


Citat:
guru:Visa Revolving - radi paypal, radi svuda, i kupljeno se moze placati u ratama, ali je potreban tekuci rachun da bi se izvadila.


Je l' potreban tekući račun ili da primaš platu preko banke?
...jer, ja imam tekući račun - i svako može da otvori tekući račun...
[ kobrejabre @ 08.03.2006. 15:49 ] @
Vidim da dosta raspravljate o tome koja kartica moze da prodje a koja ne (ocigledno da barem nekoliko radi posao) ali niko od vas koji koristite paypal ne pominje ono najbitnije: kako verifikovati adresu!
Dakle, pretpostavimo da posedujem karticu koja ce proci na PayPal-u (Revolving ili neka druga, nebitno).
Dajte korake, recimo:
Otvaram pp nalog i unosim za zemlju Austrija (ili nesto drugo - pricajte o iskustvima)
Koliko sam procitao ovde na forumu, PayPal je ranije i mnogim Amerima blokirao racune i trazio razne potvrde identiteta. Da li PayPal trazi neku verifikaciju adrese? Npr. da im posaljete tel. racun sa tom austrijskom adresom...
Druga stvar - kako objasnjavate prodavcima cinjenicu da trazite slanje u Srbiju a ne u Austriju? Ili to njih i ne interesuje...
Drugim recima - dajte vise uputstava o tome kako "zavarati" PayPal i izbeci njihove provere.
[ Dachaz @ 08.03.2006. 19:20 ] @
Ja sam verifikovani Šveđanin, iako nisam vid'o ni Š od Švedske :)
(jedan ortak je registrovani Finac, a živi na kilometar od mene ;))

Naime, kad se registruješ na PayPal-u oni ti sa računa skinu nešto simbolično, tipa $1.
Od tebe traže da kod svoje banke proveriš listing, vidiš izvesnu šifru koja se nalazi u naznaci naplate (nešto tipa PAYPAL*1234*) te da tu šifru uneseš na PayPal sajtu. Nakon što se verifikuješ, vrate ti onaj dolar što su ti na početku uzeli i ti postaješ verifikovan.

E sad, kako sam ja na eBay-u bio još ranije registrovan sa svojom Yugoslavia adresom, kad osvojim neku aukciju eBay automatski prosledi moju adresu, onakvu kakva je na eBay-u, do PayPal sajta te prodavac najnormalnije dobija moju pravu adresu.
No, ovaj pristup ima "manu" jer i pored moje verifikacije na PayPal-u (čime su skinuta neka ograničenja), prodavcu ispod moje YU-adrese piše "unverified" (jer je verifikovana ona imaginarna adresa u Švedskoj).
No, za svo ovo doba mi to nije pravilo nikakve probleme - čak i oni likovi koji kažu da šalju samo na verifikovane adrese su slali i meni, najnormalnije, jer kad on preko PayPal-a uradi proveru verifikacije dobije da sam ja "Verified (non-US)".
[ Buum @ 09.03.2006. 00:34 ] @
Sve je to cool dok ti ne blokiraju nalog...
[ Dachaz @ 09.03.2006. 09:24 ] @
Ne vidim zašto bi ti blokirali, sem ako majmunišeš nešto...

Od mene je, preko njih, prešlo bar $2000 - nekako mi se čini da je to povoljno za njih...
[ Buum @ 09.03.2006. 13:22 ] @
Govorim o PayPal nalogu. Pogledaj brojna svedočanstva na ES-u i drugim forumima širom Interneta. Svi su u početku bili srećni i oduševljeni kao ti, a posle su propištali kad im je PayPal blokirao nalog i sav novac na njemu...

http://www.paypalwarning.com/
http://www.paypalsucks.com/
http://www.aboutpaypal.org/

Znači, dok god PayPal ne bude zvaničo podržao korisnike u SCG vrlo je riskantno ulaziti u bilo kakve poslovne dilove sa njima.
[ igors @ 09.03.2006. 14:12 ] @
Citat:
Buum: Govorim o PayPal nalogu. Pogledaj brojna svedočanstva na ES-u i drugim forumima širom Interneta. Svi su u početku bili srećni i oduševljeni kao ti, a posle su propištali kad im je PayPal blokirao nalog i sav novac na njemu...

http://www.paypalwarning.com/
http://www.paypalsucks.com/
http://www.aboutpaypal.org/

Znači, dok god PayPal ne bude zvaničo podržao korisnike u SCG vrlo je riskantno ulaziti u bilo kakve poslovne dilove sa njima.



Mislim da Dachaz koristi PayPal samo za placanje, a ne za cuvanje novca na racunu i koliko sam video nece vam praviti probleme sa verifikacijom i sl, sve dok se ne odlucite da dizete pare sa racuna. Ako gresim, Dachaz, ispravi me.
[ Dachaz @ 09.03.2006. 19:03 ] @
Živo me interesuje koliki je taj "početni period" pošto već godinu ipo rabim PayPal bez problema. (kad sam se referisao na onih $2000 nisam mislio na Raiffeisen nego na PayPal)

Pare ne mogu da se dižu dok PayPal ne podrži SCG (...nikad?), no nekoliko puta sam držao "virtualne pare" (od prodaja stvari na eBay-u, i sl.) kod njih, te sam ih posle (bez ikakvih problema) trošio na eBay-u.

A hate sajtova ima na sve strane.
Kad bih se vodio hate sajtovima, verovatno ne bih koristio računar (jer je zlo), ne bih ni izlazio iz kuće (zbog smaka sveta, ili tako nešto :P)
Ljudi prvom prilikom kad nešto zajebu vole da krive druge...
[ guru @ 09.03.2006. 19:25 ] @
To sa verified adresom mi nije bash jasno, jer ako si verifikovao adresu na shvedsku, adresa je verifikovana na shvedsku, a ja se ne bih zezao da mi shalju paket na moju adresu a drzava shvedska :) Prava verifikovana adresa je kada je to prava tvoja adresa, a to je naravno nemoguce na paypalu ovde.

U svakom sluchaju, niko ni ne pravi problem za adresu, ja regularno poshaljem pravu adresu mailom kada zavrshimo sa placanjem, i uvek mi shalju na tu adresu, ni ne obaziru se na onu sa paypala iako recimo traze confirmed address. Njima je mnogo bitnije da shipping i billing adresa bude ista, jer tako nema shanse za prevare...

Shto se tiche uplata na taj paypal nalog, to naravno moze, ali je problem u tome shto se moze desiti da ubiju nalog (mala verovatnoca, ali ipak postoji) pa da pare nestanu. U svakom sluchaju, nama je ovde u cilju da kupujemo sa ebaya i to je glavni razlog zashto nam paypal treba. Ako bash i treba neko da poshalje pare spolja, postoji western union..
[ Dachaz @ 09.03.2006. 19:46 ] @
Pa kao što rekoh, na eBay-u mi je upisana YU adresa.
PayPal nalog mi je povezan sa eBay nalogom.
Kad osvojim aukciju na eBay-u on PayPal-u prosledi YU adresu.
Prodavcu ispod te adrese piše Unverified, ali piše normalna adresa (a ne Belgrade, Serbia, Sweden).
Kad se ulogujem na PayPal piše "Swedish - Verified (4)".
Time ne moram slati prodavcu dodatni mail na koju adresu treba da šalje jer mu je sve već kako treba u PayPal invoice-u.

Napravi od toga šta hoćeš :D


Citat:
U svakom sluchaju, nama je ovde u cilju da kupujemo sa ebaya i to je glavni razlog zashto nam paypal treba. Ako bash i treba neko da poshalje pare spolja, postoji western union..


Upravo tako!
[ guru @ 11.03.2006. 15:54 ] @
Pa i meni pishe prava adresa kada kupim neshto na ebayu, dok na paypal nalogu pishe Belgrade, Austria, jer on na ebayu uzima adresu sa ebay naloga, ne sa paypala. Ja za svaki sluchaj uvek napishem na koju adresu da mi shalje, a poshto je to uvek billing address, niko josh nije bio sumnjichav i pitao me zashto ovamo pishe Austria :)
[ kraken01 @ 30.03.2006. 01:50 ] @
Teoretsko pitanje- zasto ne bih placanja vrsio wire transferom? deluje mi kao logican nacin da se zaobidje pay pal.
[ guru @ 02.04.2006. 16:33 ] @
Zato shto to malo ko hoce da prihvati na ebayu :)
[ Miroslav Cvejić @ 02.04.2006. 22:22 ] @
Firme (koje imaju svoju prodavnicu na eBay-u) jedva čekaju da im tako platiš dok se pojedinci koji valjaju polovne stvari ne petljaju sa tim jer im se ne isplati.

Ja sam Hyperlink omni antenu platio tako preko Delta Banke (tako se zvala tada). Samo je fora da banci dostaviš predračun šta i kome plaćaš i da se vidi da ti plaćaš, jer ne smeš tek tako da šalješ pare iz zemlje.
[ guru @ 03.04.2006. 09:44 ] @
To je mnogo veliko cimanje, jer treba ti rachun, morash da se smarash do banke, a juriti robu koja ti bash treba u nekoj firmi je tek posao. A drugo, na ebayu se ionako isplate najvishe polovne stvari, novo mozesh da kupish neke sitnice koje kod nas ni nema da se kupe, ali polovne stvari su pravi posao, a to firme ne prodaju, ili retko...
[ Enrico Adams @ 03.04.2006. 22:18 ] @
Ajde malo da sumiramo ovu problematiku jer se na 100 tema vrti 1000 prica.
-Jel moguce na iole normalan nacin kupovati na ebay-u iz nase zemlje?
-Da li Visa Virtuon Raiffeisen banke moze da posluzi?
-Koliko je pouzdan ceo taj pos'o i sta moze da se desi u najgorem slucaju?
[ Miroslav Cvejić @ 03.04.2006. 23:39 ] @
Citat:

-Jel moguce na iole normalan nacin kupovati na ebay-u iz nase zemlje?


Ne. Dok ne proradi PayPal (u smislu da postoji SRBIJA u spisku zemalja) nema svrhe pokušavati.

Citat:

-Da li Visa Virtuon Raiffeisen banke moze da posluzi?


Ne. Ali će moći kada PayPal proradi.

Citat:

-Koliko je pouzdan ceo taj pos'o i sta moze da se desi u najgorem slucaju?


Pa sad, nekad kad je to radilo (dok je Bidpay radio) ja sam uspeo za $1 da kupim mrežnu kartu koja košta preko $250. Ili da kupim par SCSI diskova na 10k za par desetina dolara. Ali opet, puko sam oko 100€ na poštarini kada mi je carina vratila paket, onda sam oko 4000 dinara platio carinu za paket sa gomilom polovne robe koja je koštala malo a vredela puno, ali carina ne veruje u to. Jedan paket sa wifi karticom nikada nije stigao... I tako... Lepo je kad je lepo, nije lepo kad nije lepo...

[Ovu poruku je menjao Miroslav Cvejić dana 04.04.2006. u 00:41 GMT+1]
[ Enrico Adams @ 04.04.2006. 07:55 ] @
Citat:
Ne. Dok ne proradi PayPal (u smislu da postoji SRBIJA u spisku zemalja) nema svrhe pokušavati.


Pa kakve kombinacije onda Dachaz pravi pa koristi paypal vec godino ipo? To me najvise buni, neki ljudi kao ti kazu zvanicnu informaciju da nema 'leba od paypala dok nas ne podrze, dok drugi kao Dachaz tvrde da preko nekih fora i forica uspesno placaju preko ebaya.
[ Miroslav Cvejić @ 04.04.2006. 08:03 ] @
Ako imaš broj tuđe kartice ti se igraj, ja lično ne bih pokušavao sa svojom kreditnom karticom.

Istina je da su neki uspeli da prevare Paypal sa Slovenijom, Mađarskom ili nekom okolnom zemljom, ali tu uvek postoji rizik da ti blokiraju pare i nemaš pravo žalbe. Bidpay je radio perfektno dok je radio. Sada ne postoji uopšte. :)
[ Enrico Adams @ 04.04.2006. 13:37 ] @
Da mi blokiraju paypal racun ili da mi moja banka blokira kreditnu karticu?
[ smfilip @ 04.04.2006. 15:15 ] @
ko se registrovao na paypal prije nego sto je uvedena ona zezalica sa br kartice moze normalno da koristi dok ne istekne kartica,a kad hoce da doda novu ne moze...upravo se to i meni desilo(samo sto sam znao da ce tako biti,pa sam na vrijeme kupio sve sto sam tada imao na umu )


[ guru @ 05.04.2006. 10:39 ] @
Citat:
Enrico Adams: Ajde malo da sumiramo ovu problematiku jer se na 100 tema vrti 1000 prica.
-Jel moguce na iole normalan nacin kupovati na ebay-u iz nase zemlje?


Da. Potrebna ti je Raiffeisen Visa Revolving kartica...

Citat:

-Da li Visa Virtuon Raiffeisen banke moze da posluzi?


Vishe ne, mogu samo starije, dok i one ne isteknu.

Citat:

-Koliko je pouzdan ceo taj pos'o i sta moze da se desi u najgorem slucaju?


U najgorem sluchaju mogu da ti naplate carinu i porez. Pre nego shto krenesh sa kupovinom, prochitaj sve o tome shto mozesh da nadjesh i prvo prati aukcije i vidi kako to sve radi (pricham za Ebay), a tek onda lagano kreni, naruchi neshto sitno, pa cesh vremenom uci u fazon. Postoje neke fore na ebayu, shta treba gledati, itd, i to se ne moze napisati u jednom postu. Za svaku aukciju obavezno plati osiguranje koje je od par do 10ak dolara za vece/skuplje stvari, pa si miran.

Nalog na paypalu moze da ti bude blokiran kada te eventualno provale jednog dana, ali to nema nikakve veze sa zamrzavanjem novca ili zakljuchavanjem kartice. Paypal "kontaktira" sa tvojom karticom samo u toku same kupovine. Chak i da hocesh neko tebi da poshalje pare, one ce ti leci na karticu kako taj poshalje, tako da nema nikakvog rizika, koristi karticu/paypal nalog dok mozesh..
[ ramiche @ 06.04.2006. 18:33 ] @
da li je neko pokusao da posalje dokumenta za verifikaciju, ono sto traze da im se posalje faksom, pasos, vozacka itd. Neznam da li bi se mogla poslati nas pasos,vozacka itd. jer vidim da pored zemlje za registraciju moze da se napise i zemlja prebivalista.
[ guru @ 07.04.2006. 10:47 ] @
Paypal radi i bez verifikacije, a objashnjenje kako se verifikovati imash u ovom topicu...
[ Miroslav Cvejić @ 09.04.2006. 15:05 ] @
MasterCard Banke Inteze ne radi...

The credit card number you have entered cannot be verified. Only credit cards from approved countries may be used on PayPal.

A izabrao sam Švedsku...
[ Frane Marinković @ 09.04.2006. 20:05 ] @
pa ne gleda ti po tome što si izabro, nego preko servisa za karticu gleda tvoju lokaciju!
[ guru @ 10.04.2006. 08:35 ] @
Ochigledno da ne radi nijedna kartica osim rajfajzen vise revolving, ali sad ce josh neko da se javi da pita zashto njegova kartica ne radi (recimo virtuon :))
[ amai @ 11.04.2006. 22:12 ] @
dobro evo ja cu da se javim i kazem da viza virtuon ne moze .E sada guru objasni mi sta mi treba da izvadim rajfajzen revolving ,mislim koliko ce me kostati (virtuon me kostala 20e) i ono najvaznije -mozda si vec pisao ali ako nije problem kako se sa revolving sada registrovati na paypal, da li opet neka muljavina ili pises svoju pravu adresu,malo o tome.Inace ja sam dosad stvari kupovao na eBay.de gde uglavnom svi rade uberwisung+ to je kao bancana doznaka,kad uplacujem ovde oni valjda to fakturisu kao da saljem rodbini,potpisem neki papir u to ime,i to me kosta 200din i plus nemacka banka 5-15eura pa posto to nije bas malo volio bih pal-a. jer i shvabe polako prelaze na paypal.
[ smfilip @ 11.04.2006. 22:19 ] @
ja bih se strpio jos malo...mislim da uskoro pocinje sa radom GPay,pa cemo vidjeti sta ce onda biti...znam samo da ce 99% korisnika ebaya preci na njega,posto ce navodno "uzimati manju proviziju,a prvih nekoliko nedelja je nece ni uzimati"*

*Mozda nije tacno,ali tako sam cuo,znaci ovu info primite sa rezervom
[ guru @ 12.04.2006. 08:11 ] @
amai, Revolving te ne koshta nishta, ali morash da ispunish odredjene uslove. Morash da budesh zaposlen u jednoj firmi najmanje 3 meseca i da imash uplatu dohotka na rachun od minimum 14k dinara, i to je sve. Popunish formular (preporuchujem da skinesh PDF sa sajta, popunish u photoshopu i odshtampash), predash i chekash 7-10 dana.

Shto se tiche registrovanja na paypalu, naravno da ne mozesh nashu drzavu da odaberesh, jer je nema, uzmesh austriju. Ali, ta adresa na paypalu nema veze sa slanjem poshiljke i bilo kakvim naruchivanjem. Ti imash drugu adresu koju si upisao na ebay nalogu i to je ona na koju se shalje u sluchaju da ti ne naznachish neku drugu adresu prodavcu. Ja se uvek mailom ispricham sa prodavcima i napishem im na koju adresu da shalju, za svaki sluchaj. Jednom sam kupio neku robu mojim ebay accountom, placeno je ortakovom karticom a poslato na trecu adresu koja nema veze ni sa chim :) Paket je naravno stigao bez problema, a prodavac nishta nije ni pitao...

smfilip, ajde da ce se pojaviti neki novi servis, ali da ce ceo ebay naprasno preci na njega, to mozda dete od 10 godina moze da pomisli. Paypal uzima toliko smeshnu proviziju da to nikako ne moze da bude razlog da 99% korisnika tek tako predje na neshto neprovereno i novo. Nije sluchajno situacija da vecina prodavaca na ebayu traze iskljuchivo Paypal, jer on je taj koji nudi najvecu sigurnost, povracaj novca, razne pogodnosti, kredite, i to je na kraju firma Ebaya...


[Ovu poruku je menjao guru dana 12.04.2006. u 09:16 GMT+1]
[ amai @ 12.04.2006. 16:31 ] @
guru,jel mora iskljucivo Raifajsen revolving ili moze neka druga banka .Meni recimo odgovara Intensa jer mi preko nje zena prima platu , a ja sam privatnik pausal te nemam platu a i u komercijalnoj sam.
[ smfilip @ 12.04.2006. 17:00 ] @
zivi bili pa vidjeli...ne bi google bez razloga formirao GPay.
[ guru @ 13.04.2006. 07:55 ] @
Citat:
amai: guru,jel mora iskljucivo Raifajsen revolving ili moze neka druga banka .Meni recimo odgovara Intensa jer mi preko nje zena prima platu , a ja sam privatnik pausal te nemam platu a i u komercijalnoj sam.


Pa ne moze, u tome i jeste poenta. Ja imam Intesin Mastercard i to je jedna od najgorih online kartica, jedva mozesh da nadjesh sajt na kome ce raditi..
[ Iggy-ar @ 13.04.2006. 20:47 ] @
Jedno pitanje ,
interesuje me kako ide pristup eBay-u ako bih hteo da prodajem robu preko njih ??
[ smfilip @ 13.04.2006. 20:52 ] @
@Iggy-ar: Prvo se registrujes tamo kao seller,onda nadjes nacin da primas novac(veoma tesko,ali moze),onda nadjes nacin da saljes proizvod(nemoguce,osim ako neces da placas postarinu po 40€)...
Zakljucak: Prijateljski savjet-mani se toga,nema srece sa tim dok se nase poste ne regulisu...
[ guru @ 14.04.2006. 20:52 ] @
Iggy-ar, ne znam zashto bi iz ove zemlje prodavao robu na jednom od najvecih i najrazvijenijih trzishta na svetu ? Da zanemarimo koliko je to komplikovano, ali ovde cesh za istu robu dobiti uvek vishe. Osim ako ne prodajesh kajmak i prshutu :D

[Ovu poruku je menjao guru dana 14.04.2006. u 21:52 GMT+1]
[ Iggy-ar @ 16.04.2006. 11:35 ] @
Ne znam zasto imate predubedjenje da je nasa roba losija od te na "razvijenom" trzistu ?? Roba je roba i svaka ima svoje kupce ,ovde ili tamo ,svejedno ,zar nije dosta zivota u cauri ,pa zasto onda ne ponuditi nesto odavde -makar prsutu i sir,sto da ne ??
Interesuje me tehnicki deo detaljnije ,registracije ,otvaranja racuna za prijem novca (gde ,kako) najpovoljniji nacin slanja robe ,i eventualno kako bi islo slanje robe pouzecem -ako me razumete ??

POZ.
Iggy
[ guru @ 16.04.2006. 18:07 ] @
Niko nije pomenuo kvalitet robe, iako je u vecini sluchajeva nasha roba loshijeg kvaliteta. Ovde je pricha o tome koliko bi ti dobio za tu robu u USA (kajmak i prshutu ionako ne mozesh da izvezesh na sitno, a da ti se to isplati). U ovoj zemlji cesh uvek dobiti vishe, jer njihovo trzishte je toliko "brzo" da je uvek sve jeftinije do mnogo jeftinije. Ako ti hocesh da prodajesh robu po nizoj ceni nego shto bi ovde dobio i ako usput hocesh da se cimash sa slanjem, carinama i problemima, go ahead, ali ne vidim poentu..

[Ovu poruku je menjao guru dana 16.04.2006. u 19:09 GMT+1]
[ smfilip @ 16.04.2006. 18:14 ] @
@Iggy-ar: kao sto rekoh...ne mozes da budes konkurentan sa cijenama,posto nasa posta uzima velike pare za svaki paket-recimo 40€ dok recimo posiljka iz UK u USA tezine 10kg kosta nekih 12 funti...a i da uspijes da cijenu uklopis sa postarinom,opet ostaje problem naplate,posto nase banke takodje uzimaju veliku proviziju.
[ bukovski @ 17.04.2006. 06:55 ] @
ne radi vise upravo pokusao da dodam moju cc staiju od 9.2005 i nista :( onaj glupi eror The credit card number you have entered cannot be verified. Only credit cards from approved countries may be used on PayPal.)
steta uh bas mi treba pay pall )
[ guru @ 17.04.2006. 08:16 ] @
Fali ti za malo. Visa mora da bude najkasnije iz avgusta proshle godine...
[ ZeLjkO_PG @ 09.05.2006. 14:35 ] @
Pozdrav svima,

Imam Visu Electron i moguce je placanje preko Interneta sa njom.

E sada, vidim da dosta ljudi prihvata placanje preko moneybookers racuna sto meni odgovara, znaci mogu da platim i preko moneybookers ?

I da li se stvarno moze nesto "fino" kupiti za jeftine pare, npr mp3 player i slicno vidim da je stvarno dosta jeftino, a ostane po 2-3 sata do kraja aukcije?

Hvala,
Zeljko
[ OffShore @ 09.05.2006. 15:55 ] @
http://www.elitesecurity.org/t...611-adresa-USA-kupovina-na-bay

ovo moze pomoci:)
[ ZeLjkO_PG @ 09.05.2006. 21:46 ] @
Da, ali ovo sto sam ja htio nadjem i pise da salje svuda u svijetu, zar nije lakse da mi on direktno posalje u SCG il da idem preko ove firme?

Hvala,
Zeljko
[ Kursulla @ 12.05.2006. 01:52 ] @
Stante ljudi!!!!

Potpuno sam se pogubio!!!

Mogu li ja sutra da izvadim tu raifajsen karticu i da se prijavim na paypal (kad kartica stigne,naravno)?

Nalog na Ebay-u vec imam, kupovao sam preko bidpay-a!

I je li neko vec kupovao preko ovoga:http://www.elitesecurity.org/t...611-adresa-USA-kupovina-na-bay ?



[Ovu poruku je menjao Kursulla dana 12.05.2006. u 02:57 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Kursulla dana 12.05.2006. u 03:04 GMT+1]
[ ceramilac @ 21.05.2006. 08:42 ] @
Ljudi ako bih kupila mobilni telefon od 200$ kolika bi bila carina za nasu zemlju?
[ nokiaman2010 @ 30.05.2006. 13:00 ] @
LJudi daj malo procitajte sta sam ja napisao na temu Paypal. Carina na mobilne telefone je 14% +pdv 18% ako roba prelazi vrednost od 100eur. Na racunare 1%+18%pdv. Bitno je da uz robu stigne faktura koju zahtevate od prodavca kad kupite na na netu i da vam stavi uz paket ako je manje od 100eur. A ako je visa od morate unapred sami da napravite fakture i dostavite carini pre nego sto paket stigne. Mislim da to nije tesko???? Paypal koristim vec 2godine i kupovao sam sve i svasta i nase vize vise nerade jedino-------!Cista matematika.!
[ bukovski @ 09.06.2006. 00:52 ] @
Samo napred ja definitivno odustajem :( kad taman sve proslo kako treba sa stapom i kanapom sve ispostovano godinu dana razbijam glavu oko ovoga i na kraju nekako uspem oni me obraduju posle 2 dana sa sledecim mailom : popizdeo sam skroooooooozzzzzz lepo su me neki upozoravali ovde al nema zapeo ja glavom kroz zid ako mi je sada ! A lepo radio 10-tak dana :( mam... im j................... uh ma sta se ljutim sam sam kriv. Jbg probo sam nemojte i vi !!!!

mail :

Dear PayPal Client ,

PayPal is constantly working to ensure security by regularly screening the accounts in our system. We recently reviewed your account, and we need more information to help us provide you with secure service. Until we can collect this information, your access to sensitive account features will be limited. We would like to restore your access as soon as possible, and we apologize for the inconvenience.


- Why is my account access limited?

- Your account access has been limited for the following reason(s):


- * April 2, 2006: We have reason to believe that your account was accessed by a third party. Because protecting the security of your account is our primary concern, we have limited access to sensitive PayPal account features. We understand that this may be an inconvenience but please understand that this temporary limitation is for your protection.

(Your case ID for this reason is PP-112-912-066.)
(Your case ID for this reason is PP-123-544-089.)
How can I restore my account access?
This limitation cannot be appealed.
- We encourage you to restore full access as soon as possible.


https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_login



Once you complete all of the checklist items, your case will be reviewed by one of our Account Specialists. We will send you an email with the outcome of the review.
Thanks for your patience as we work together to protect your account

Best regards,
- PAYPAL INC. Team.

samo mi cudno sto pise 2 april kad je do skora radelo fino ili je moj engleski los, moze neki bukvalan prevod ima li sanse znam da nema :( popunio ono s***** al u mailu koji stigo jos gore :(
[ Yvan @ 09.06.2006. 05:47 ] @
Ovo nije poruka sa PayPal-a. NEMOJ da kliknes na bilo koji link iz poruke i NE upisuj username i password. PayPal ti se uvek obraca sa imenom (ili bese prezimenom ili username-om), a NIKADA kao "Dear PayPal Client" Ovaj mail se zove phising (pecanje) = neko pokusava da ti mazne lovu. Na PayPal se uvek loguj tako sto ukucas www.paypal.com u browser, a nikada sa linkova ili shortcut-ova i slicno.

Ako si kliknuo na link iz mail-a ODMAH se uloguj kao sto sam ti rekao i promeni password.
[ bukovski @ 09.06.2006. 12:38 ] @
Znam sta je phising u ovom slucaju nije to + nisam tolko lud da klikcem na link u mail uvek ukucam pa se onda logujem. Zaista kad se logujem na moj nalog na pay palu on je blokiran :(
[ ceramilac @ 10.06.2006. 21:01 ] @
Dajte ljudi sve su to ciste prevare.
Pokusala sam da se registrujem na paypalu ali ne prihvataju Srbiju.
Bolje jos nista ne pokusavati dok nas ne prihvate.
A i ko zna koliko bi dosle carine itd.da li treba prodavcu verovati jer moze da te prevari u bilo kom casu.
Treba sacekati
(ZNAM DA OVO GLUPO ZVUCI)
POZZ
[ tdjokic @ 10.06.2006. 21:39 ] @
Citat:
ceramilac:
Treba sacekati
(ZNAM DA OVO GLUPO ZVUCI)

Meni je pre 10-tak dana stigla jedna mala masinica, manja od busilice, kojom se ostre burgije. To mi je i vrlo korisno i vrlo zanimljivo. Da sam cekao da mi se omoguci prijava na paypalu, tesko da bih docekao, jer sam prilicno star i jos "prilicnije" bolestan i svakog casa mi moze isteci "rok trajanja".

Kako sam kupio tu masinicu (i jos neke stvari)? Alternativnim nacinom. Sve je legalno i zvanicno, ali se ovde ljudi bune kad se to spominje, pa ako te interesuje pogledaj PP, ako te ne interesuje - pardon! To ti je adresa sajta firme iz Beograda, gde mozes videti i postupak i troskove.
[ NiR @ 11.07.2006. 23:07 ] @
Pozdrav Svim Trgovcima putem neta.Pratio sam vashu diskusiju,pa bi bio red i meni da odgovorite na par stvari?
Trenutno zivim u Austriji i posedujem Maestro karticu Bank Austrie(kod nas poznate HVB),da li ona omogucava placanje preko e-Bay,ako ne koju bih trebao
da uzmem da bih taj cilj ostvarijo? I zanima me kakav je postupak za registraciju u PayPal-u i koliku on to sigurnost pruza? Puno pozdrava Velja.
[ mr_bungle @ 19.08.2006. 01:56 ] @
Citao sam na forumu sve zive postove u vezi Vise Revolving i PayPal.
I ja sam na istu foru kao i neki likovi sa foruma se registrovao preko paypal-a sa VISA
revolving raiffeisen karticom (zemlja 'Finska').
Prvi za*** je sto nisam posle mogao da nadjem j**eni proxy u finskoj da bi pristupao
paypalu. Nadao sam se da me nece blokirati nalog jer
vidim neki ljudi pricaju da vec neko vreme kupuju neverifikovani i da nemaju problema.
Mada ima i ovo:
-----------------------------------------------------------------------
Closing Accounts and Limiting Account Access
This Policy was last modified on June 2, 2006.
...
Any of the following events may lead to your account being limited:
...
# Use of an anonymising proxy;
# Logging in from a country not included on PayPal's Permitted Countries list.
...
----------------------------------------------------------------------------------------
toliko o proxy-ju

sledi glavni za***.
Osvojio sam jednu aukciju na eBay, platio paypal i roba je stigla. I evo prilikom druge kupovine su me zajebali.
Prvo je sve izgledalo regularno kad sam sa eBay presao na paypal stranicu (Pay), nikakvih obavestenja da mi je
nalog limitiran i sl. a onda sam se 'odusevio' posle klika na "Pay":
skinuli su mi 20 funti sa racuna (stigao mi je momentalno sms koga salje banka cim nesto platim karticom)
a onda ispade stranica "ne mozete slati novac, vas nalog je limitiran".

Kolko sam glup. I pored silnih upozorenja na ES-u ja sam popusio.
Pa bar da sam proverio prvo sa 1 dolarom i sl. nego ovako ko majmun sam se zaleteo.
Ja sam mislio da cim se ulogujem na PayPal videcu dal se nesto desilo sa nalogom (neko obavestenje ili sl.)
Ali nee batice, prvo odose pare sa racuna a onda "e znate pa ne moze"... btw. GDE su sad pare ? :)

Rezime:
Niti je tip dobio pare, nit cu ja da dobijem robu, em sam prejeban za 20 funti a plus sto mi je jos vise krivo
zbog robe koju sam jedva nasao i osvojio na aukciji. Naravno, kako odgovoriti na njihove zahteve da
puste novac ? Ja onaj broj koji se vidi na racunu koji mi stize iz banke cu im poslati ali :

"...PayPal requires a copy of certain documents for verification purposes to return your account to regular standing.
Please fax each of the following documents:...
Proof of address
Utility Bill..."
...blabla..ma znate vec sta traze

eto, neko kaze da kupuje po godinu dana sa paypal i nista mu traze a eto ja
posle jedne kupovine sam sredjen.

just for the record.
[ Dachaz @ 19.08.2006. 11:03 ] @
Jeb'ga, ochigledno su opako pooshtrili mere u poslednjih 6 meseci...
Kada pisah ono shto pisah, meni je sve teklo savrsheno - sad em shto mi ne primaju karticu, em shto mi ne pada na pamet zbog novog carinskog zakona da naruchujem neshto.
[ arakic @ 17.09.2006. 12:43 ] @
Dragi moji forumashi, prosurfovao sam sve teme na forumu o Ebay-u i PAYPAL-u i mogu vam reci sledece: Odgovor na sva vasa pitanja pa i na odgovore chak bi bio taj da se na PayPal-u vise ne cete moci registrovati sa nasim platnim karticama, ranije je moglo sa nekima (kartice filijala stranih banaka u Srbiji) a sada vise ne moze, zato sto pre par godina kada su se doticne kartice pocele izdavati nisu sadrzale u svijim brojevima i nash Country Code nego su jednostavno bile npr. kartica iz Raiffeisen Banke kao da je iz Austrije jer je banka naravno iz te zemlje. To je u tom periodu bio tzv. stap i kanap koji smo svi mi koristili i na eBay-u i Paypal-u. U medjuvremenu doslo je do standardizacije i u nasim bankama brojevi rachuna su prevodjeni na drugaciju nomenklaturu takodje su i kartice standardizovane i sada se tacno zna poreklo kartice. Tako da vise nismo "indijanci" nego se zna da smo iz Srbije. Bilo bi bolje da smo ostali "indijanci", i dalje bi nam sve bilo dostupno. Takodje je i paypal poostrio provere zbog mnogo malverzacija iz Srbije
i to vam je to. Sto bi Minimax rakao -"Cao nema vishe".
Nema niko nista protiv nas Srba, ali protiv naseg zakona ima.
Po nasem zakonu, drzava i banke ne garantuju sigurnost elektronskog transfera novca, ali vam zato kad god dodjete u banku nude kojekakve bezvredne kartice da ih koristite. Paradoksalno, ali recite mi sta to u nasoj zemlji nije --paradoksalno. Promena zakona je najavljena jos pre dve godine, jos nista od toga, verovatno dok se ne dogovore na koji ce nacin da nas harache, posto kod nas uvek neko mora da zaradjuje na narodu, chuj zaradjuje - BOGATI!

U normalnim drzavama politicari se trude da svom narodu omoguce sto vise toga ali u nashoj je to obrnuto.
Malo sam presao u politiku, ali mislim da vam je sve jasno. Mi smo Evropa i Svet ali malo sutra rekli bi nasi politicari.

Savetovao bih svima da se ne igraju sa paypal-om, do sada je moglo ali vise ne, tacnije od SEPTEMBRA 2006.
Kada promenimo zakon primice nas u payPal do tada ...JBG
Nadam se da cu mnogima ustedeti mnogo vremena sa ovim objasnjenjem.
Pozdrav, lex! stari eBay-ash.
[ arakic @ 18.09.2006. 08:44 ] @
NASTAVAK
Da bi se moglo registrovati na paypal-u kartica mora biti poreklom iz jedne od 55 drzava koje su podrzane (vazi od SEPTEMBRA 2006).
Kartice iz Srbije vishe ne piju vode!
> Lista banki i kompanija koje izdaju virtuon visa/mastercard - pogodno za PAYPAL registraciju <

rietumu banka (Latvia)

virtual visa, mora se prvo otvoriti racun kod banke, otvaranje racuna je 100$,kartica 60$, nema minimalnog depozita
http://www.rietumu.com/eng
aizkraukles banka (latvia)

kartica kosta 25$,virtual mastercard, moze se izabrati na period od 3-12 mjeseci, nema minimalnog depozita, internet bankarstvo
www.ab.lv/en
multi banka (najstarija banka u latviji)

virtual mastercard/eurocard, dobijate i bank account, 100$ dolara minimalan depozit, 60$ dobijanje kartice
www.multibanka.com/en

afripay
namenjena korisnicima iz afrike ali moze i internacionalno, virtual visa, kosta 65$
www.afripay.net

parex banka (latvia)
virtual visa/mastercard, kosta 25$ na 12 mjeseci, nema minimalnog depozita, internet bankarstvo, jedini problem je sto traze autorizovanu kopiju pasosa i signature specimen od strane ovlastenog notara
www.parex.net

money around the world
kartica kosta 50$, minimalni depozit je 10$, kazu da ne traze nikakvu dokumentaciju, to treba uzeti sa rezervom jer sve ove kompanije ili banke traze neku vrstu ID (kopija pasosa, licne karte..)
http://www.money-around-the-world.com/

gold africa
virtualna visa ili mastercard, moze se koristiti za paypal verifikaciju, kartica kosta 25$, kada dopunjavate karticu uzimaju 5%+5$
www.goldafrica.com

IKABO i EpaSSAPORTE nisu podrzane - dolaze iz ne podrzanih drzava - PROVERENO!!!

Postoji jos nekoliko firmi i kartica, ali to drugom prilikom, vecina ovih bi trebalo raditi.

Pozdrav
[ arakic @ 18.09.2006. 15:03 ] @
Nastavak 03.
U prevodu morate napraviti novu karticu kod nekog stranog provajdera, a da pri tome taj provajder spada u one zemlje koje podrzava paypal i onda je opet sve po starom.
Tako da nase kartice koje ste vec "izvadili" koristite za transfer na tu novu karticu i onda sa njom kupujete sta god vam je volja.
Jedino ne mojte prodavati ne postojecu robu nego koristite eBay samo za kupovinu.
Drugarski savet.
Evo vam jos jednog platinastog linka:
Skoro sve kartice sa ovog linka rade!
http://www.creditsolveuk.com/prepaid.htm

Pozdrav: Lex!
[ arakic @ 18.09.2006. 17:23 ] @
NASTAVAK 04

Evo jos sajtova kao sto sam obecao:

http://www.click2pay.de/en/yourwaytopay/virtualvisacard/

http://www.mastervirtualcard.com/

http://www.emetrix.com/card/

http://www.me-cards.com/cards.htm

http://www.virtualccard.com/

CENZURISANO ZBOG NEzahvalnosti?

[Ovu poruku je menjao arakic dana 21.09.2006. u 13:41 GMT+1]
[ arakic @ 19.09.2006. 10:35 ] @
Povuceno zbog nezahvalnosti.
Ja vam postavim informacije zlata vredne a pojedini mi pametuju

[Ovu poruku je menjao arakic dana 21.09.2006. u 13:39 GMT+1]
[ Dachaz @ 19.09.2006. 10:52 ] @
Pohvaliću te kad se budem registrovao i kad budem siguran da radi kako treba.
No, to neće biti još nekih mesec dana, tako da - strpljenja!
[ Frederic Bastiat @ 19.09.2006. 11:40 ] @
>
>
>
>
ma covek zasluzuje pohvalu za sve ovo sto je podelio sam nama, pa cak i
da ne funkcionise...ja sam bio uveren da je moguce naci nacina , makar
je to bilo cisto subjektivno osjecanje, a on mi je samo to osnazio...
[ arakic @ 19.09.2006. 16:52 ] @
Sve sto sam imao sam vec napisao (za sada).
Verujte mi da je samo tako moguce.
Ne-morate izgubice gomilu vremena samo to.
Ko ukapira ukapirao je.
Veliki poz.
[ arakic @ 19.09.2006. 17:33 ] @
-DODATAK
Trebace vam i programcic koji se nalazi na -CENZURISANO- DA bi sakrili svoju ip adresu (retko ko kod nas ima licno svoju... ali od provajdera ima...)
Za svaki Slucaj.
Potrosih puno vremena da vam ispisem sve poruke, ali i ja sam na forumu (ne na ovoj temi) nasao mnogo korisnih stvari koje su mi ustedele vremena, pa reko hajde da se i ja malo oduzim drugovima forumashima.
Poz

[Ovu poruku je menjao arakic dana 21.09.2006. u 13:43 GMT+1]
[ Frederic Bastiat @ 19.09.2006. 17:43 ] @
>
>
>
>
Bogat si sa info druze evo par zadnjih postova samo snimam u folder
vazno... Bog te nagradio...
[ arakic @ 19.09.2006. 21:19 ] @
Jos dodatnih informacija cu postaviti na adresu: http://www.internetzarada.co.yu/ebay.htm
Hvala na podrsci Frederic Bastiat.
Pozdrav
[ arakic @ 20.09.2006. 22:52 ] @
Nadam Se da ste neso uspeli.
[ arakic @ 21.09.2006. 13:28 ] @
Na eBay se mozes registrovati sa kojom god hoces Karticom samo da nije za ATM aparate, dzabe registracija kad ne-mozes nista preko paypal da placas sa tim karticama.

[Ovu poruku je menjao arakic dana 22.09.2006. u 17:46 GMT+1]
[ Dachaz @ 21.09.2006. 13:35 ] @
Zar ne postoji neki payment limit kad si unverified?
I zašto ne može da se verifikuje? Je l' promenjen proces verifikacije sada? (pošto ja svojevremeno bejah "Verified"...)
[ arakic @ 21.09.2006. 14:49 ] @
Postovani Dachaz

odg01: NAJVECA GRESKA JE VERIFIKACIJA!!!!!
ZASTO BI SE VERIFIKOVAO KAD MOZES KUPOVATI I KAO UNVERIFIED?
LIMIT JE OKO 1000 (UK)funti OKO 1000-1500 EVRA za godinu dana. Pa zar ti to nije dosta?
Sigurno neces (mozda i hoces) kupovati nista skuplje od 100 Evra jer cete onda nasi klepiti sa carinom odprilike 18% + 18% i jos nekim samo njima znanim troskovima.
Znaci majice, patike, konfekcija, jeftinija tehnika itd. dolaze u obzir.
Ako se cak desi da ti posiljka bude generisana na nepostojecu adresu tu koju si upisao na payPal, mozes u "notice" takodje u paypal (kad Placas) staviti adresu u Srbiji i zamoliti prodavca uz neki dobar izgovor da ti posalje naravno na tvoju pravu adresu.


[Ovu poruku je menjao arakic dana 22.09.2006. u 17:44 GMT+1]
[ Dachaz @ 21.09.2006. 15:11 ] @
Istina je da su sad promenili carinski zakon (ovo sa limitom od 20€) i da se više ništa ne isplati kupovati napolju, ali for the record dok je sve bilo kako treba ja sam za manje od godinu dana, na eBay-u (u kombinaciji sa PayPal-om), potrošio bar $2000 (što svojih, što porudžbina za prijatelje). To prvo, a drugo što je bilo prodavaca koji su odbijali neverifikovane kupce (a mene nisu, sad da l' što im se omaklo ili zato što sam bio verifikovan, to nikad neću znati). Sa Amerima koji šalju stvari worldwide nikad nisam imao problema i, čak šta više, većinu stvari kupljenih na eBay-u su mi prodali Ameri.

No, kanda su promenili proces verifikacije sada pa traže te bankovne račune... Onomad tražiše samo da vidiš šifru isplate na svom listingu i tu šifru upišeš na sajtu...

Što se slike tiče, bez uvrede, ali ona ništa ne dokazuje. Ti si te stvari mogao platiti na druge načine. Primera radi, poslednje 2 stvari koje sam kupio na eBay-u sam platio novcem u koverti, a dve pre toga je platila moja prijateljica iz Italije svojim PayPal-om. Za sva 4 stoji pozitivan feedback i sve super...
A blurovanje je krajnje nepotrebno jer nisi objavio privatan dokument već stranicu koja je dostupna svima koji posete eBay...

Vidim ja da je sve ovo "mačku o rep", pa ću da se vratim prethodnoj ideji o korišćenju bratovljeve Holandske kartice.


Cheers!
[ arakic @ 21.09.2006. 15:42 ] @
Dobro stavicu i printscreen Paypal transakcija vise od toga stvarno ne-mogu.
http://www.internetzarada.co.yu/profil.htm

[Ovu poruku je menjao arakic dana 22.09.2006. u 17:46 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao arakic dana 10.10.2006. u 14:18 GMT+1]
[ arakic @ 21.09.2006. 16:22 ] @
Evo za Dachaz-a
moj payPal account, malo zablurovan naravno iz sigurnosnih razloga. Ali sta treba da se vidi - vidi se.
Sada mi reci kako sam ja to placao preko deviznog racuna a transakcije se vide na "payEnemy"


[Ovu poruku je menjao arakic dana 22.09.2006. u 17:47 GMT+1]
[ tdjokic @ 21.09.2006. 20:12 ] @
Citat:
Dachaz: i da se više ništa ne isplati kupovati napolju

Nemam karticu. Kupujem preko specijalizovane firme iz Bgd. Uplatim njima, ovde, u dinarima i dobijem robu. Isplati se i dalje kupovati ono sto ti treba a ovde nema ni za koje pare. Najcesce kupujem stvari kojih nema na ebay, pa sam vezan za ovu firmu i zbog placanja (sto bih teoriski mogao i sam) i zbog njihovog transporta, jer amazon skoro nista ne salje ovamo.

Zanima me, kako vi dobijate robu, u smislu transporta? Kao sto rekoh, na amazonu skoro da nista ne salju (knjige, cd, dvd). Za ebay ne znam, pa zato i pitam. Kupis recimo neku spravicu, tesku 2 kg, prodavac napisao da salje worldwide, koliko to kosta da mi posalje u Bgd., najjeftinije i najsporije?
[ Dachaz @ 21.09.2006. 20:59 ] @
Humpf, najveća (po zapremini/težini) stvar koju sam tako uzimao je bio PlayStation2. Ne znam koliko je isti težak (sve sa kutijom, igrama, kontrolerima i po' kile stiropora) al' je poštarina prioritetnom avionskom isporukom bila $70. Brodom bi, sigurno, bilo duplo jeftinije, ali ja nikad nisam uzimao tu varijantu u razmatranje jer bih onda stvari čekao mesecima (napsram standardnih 15 dana koliko je trebalo avionu).
Za divno čudo taj PlayStation2 mi nisu ocarinili

A ništa specijalno kod isporuke - došao poštar na vrata, doneo mi pregolemu kutiju, uzeo 200din i otišao.
I sve ostalo mi je stizalo na kuću, mada ništa drugo nije bilo toliko teško.
[ arakic @ 22.09.2006. 09:24 ] @
ZA tdjokic-a

Uglavnom sve sto se naruci preko eBay-a ide Avionski, brze ili sporije zavisi kakvu opciju izaberes kod prodavca UPS, USPS, INTL. PRIORITY MAIL, DHL, FEDEX. Posiljka ti stize u roku od 5 - 20 dana (bar meni). Cena posiljke varira od velicine i tezine paketa naravno.
Poz.
[ asatuser @ 22.09.2006. 11:36 ] @
Na click2pay se ne moze dobiti virtual visa kartica koja izgleda ko stvorena za nas. Mogu samo ameri i nemci da je dobiju, a drugi ne. Moze se dobiti maestro debitna kartica (za koju ne znam da li funkcionise sa pp).

pozdrav
[ arakic @ 02.10.2006. 20:35 ] @
Sta se radi?
[ guru @ 08.10.2006. 12:01 ] @
Citat:
arakic: Postovani Dachaz

odg01: NAJVECA GRESKA JE VERIFIKACIJA!!!!!
ZASTO BI SE VERIFIKOVAO KAD MOZES KUPOVATI I KAO UNVERIFIED?
LIMIT JE OKO 1000 (UK)funti OKO 1000-1500 EVRA za godinu dana. Pa zar ti to nije dosta?
Sigurno neces (mozda i hoces) kupovati nista skuplje od 100 Evra jer cete onda nasi klepiti sa carinom odprilike 18% + 18% i jos nekim samo njima znanim troskovima.
Znaci majice, patike, konfekcija, jeftinija tehnika itd. dolaze u obzir.
Ako se cak desi da ti posiljka bude generisana na nepostojecu adresu tu koju si upisao na payPal, mozes u "notice" takodje u paypal (kad Placas) staviti adresu u Srbiji i zamoliti prodavca uz neki dobar izgovor da ti posalje naravno na tvoju pravu adresu.


Kazi to ljudima koji su bili unverified pa su im pogasheni paypal nalozi :) Ja sam verified odavno, i redovno kupujem (1000$ mesechno bar), nikada problema nisam imao, imao sam i nekoliko refund-ova jer mi prodavac nije poslao robu uopshte, i koristim 3 Vise Revolving, sve radi kao podmazano. Zashto je verified greshka ?

Citat:

Zanima me, kako vi dobijate robu, u smislu transporta? Kao sto rekoh, na amazonu skoro da nista ne salju (knjige, cd, dvd). Za ebay ne znam, pa zato i pitam. Kupis recimo neku spravicu, tesku 2 kg, prodavac napisao da salje worldwide, koliko to kosta da mi posalje u Bgd., najjeftinije i najsporije?


[ p90teleman @ 14.10.2006. 15:51 ] @
Guru,

citajuci ovo:"Da bi se moglo registrovati na paypal-u kartica mora biti poreklom iz jedne od 55 drzava koje su podrzane (vazi od SEPTEMBRA 2006). Kartice iz Srbije vise ne piju vode!"

odavde: http://www.internetzarada.co.yu/ebay.htm

stice se utisak da ni Visa Revolving vise ne radi...ili radi?

Nisam nikad pre koristio svoju u te svrhe. Samo bih placao preko Paypala, ne nuzno robu s ebay-a.

Pretpostavljam da su mi sanse male ako se tek sad registrujem...
[ guru @ 16.10.2006. 10:33 ] @
Nove revolving ne rade, jer im je promenjena numeracija, sada se tachno zna da su to kartice iz Srbije. Ko ima staru (kao ja shto imam 3 :)), radi normalno, ali morash imati verified status.

Sigurno josh nije promenjeno u svim bankama, ali sada kako da znash gde nije...
[ sasadjak @ 12.12.2006. 23:57 ] @
Istekla mi stara Virtuonka sto je radila na paypalu. Novu nece da primi. Nasao sam ovo https://www.www-card.com uplatio cifru, dobio novi broj i paypal ga je primio. Platio sam normalno jedino sto nisam dobio SMS o potrosnji al mislim da uzimaju izmedju 3 i 4 % zavisi sta se placa(mrzilo me da citam jer je sitna cifra u pitanju a hitno mi bilo).
Kome je hitno eto resenja
[ majstorzabudale @ 13.12.2006. 12:13 ] @
Dokle vise ti glupi i nesigurni sajtovi krenuo sam da kupim 50eur sa tog www sajta i skinuo mi je 50eur a nisam dobio karticu jer se slika zamrzla kao pukla veza!!!!!!Sad mi niko ne odgovara .Klasicni lopovi majku im jebem. I OVA DVOJCA LOPOVA
!!!! A..... I G... STO NON STOP DOSADJUJU NA FORUMU I PRAVE SE PAMETNI..JEBEM TI VISE PAYPAL I NJIHOV SISTEM KAD NEMA Srbije. Naravno nece nas ni biti dugo kad smo najaci hakeri na svetu. Pogledajte tj. procitajte malo vesti na google i videcete da je Srbija na prvom mestu sto se prevara tice!!!!!!!!!!!!!! USKORO PAYPAL U SRBIJI OCEKUJEMO 3000GODINE!!! USKORO USKORO USKORO!!!
[ sasadjak @ 13.12.2006. 18:27 ] @
Majstore pa imas tamo opciju ako si zaboravio broj virt vize i pass.
[ Freerunner @ 16.12.2006. 03:52 ] @
opako me mrzi da citam celu temu - odesh na australijski ebay, registrujesh nalog tamo for fri, bez kreditne, i onda koristish taj pass na svim ostalim ebay-jevima ..
[ DaChaS @ 23.12.2006. 16:00 ] @
vidi se da nisi citao temu znao bi o cemu se pricha......
[ Stexman @ 23.12.2006. 22:26 ] @
Citat:
DaChaS: vidi se da nisi citao temu znao bi o cemu se pricha......


Pa covek je bas napisao ono sto je i pitanje u temi: zna li neko kako se registrovati na ebay-u?
[ O_D_E_Z @ 22.01.2007. 03:41 ] @
Dajte majketi jesu proradile kakve vase metode tu za taj usrani PayPal (alo New Life?? di si?)
Evo kao uveli PayPal za Croatia.. kad ono mos samo da placas..... ma mars
Koda je problem poslat pare!!!! U najgorem slucaju u kuvertu i via post .. ;)
Nego sad sam ukuca svoju visu od PBZ banke za verificirat PayPal !!!
A vidim da se moglo i drugacije: izabratu zemlja US i koristit Visa od PBZ Croatia !!!
To verificirat, ono putem onog broja sta salju na racun u banci i tako verificiran moc primat i slat $ (ali i ne withdrawl naravno) ovako samo mogu placat :(
Naime u cemu je najveci problem.???
Ova ekipa sa ebay-a NECE da se cima sa ostatkom "svijeta" sta nemaju PayPal!
To je radi na principu oces/neces ko te j***!! Ima ko hoce da kupi putem paypal-a...
A posto je ebay najveci po pitanju kupi-prodaj.... dakle i nema neke slicne alternative sta pokriva toliko trziste.....
Kako da "osposobim" paypal da moze da prima i da salje $ ??? Pa barem na na druge paypal acc-e ??
Dakle ne treba da moze da se ucini withdrawl (sredstava) na cc ili bank acc!!!
Jer ovako npr. sta mi se desilo:
Otvorio sam paypal na drzavu: US i ime: John Doe ineku tamo adresu... bio je unverified
primio sam oko 50$ i sta sad, mogu se pozdravit s time kad nemogu da saljem na druge paypal acc-e !!!
A nemogu verificirat jer ime i drzavu nemozes da editujes poslje .... koma ziva !!!

E sad rijesenje ovoga problema koliko sam shvatio bi moglo biti nekakva visa kartica od tamo neke banke u Litvi...
Ali gle na njihovom site-u (PayPAl) nema Litve u zemljama za recive/send ability !!!
Ima zato madjarska !!!
Pa jeli se moze otic u Madjarsku (ili bilokoju podrzanu zemlju od PayPAl-a) i tamo uzet neka kartica sa online bankingom ili kako vec da dodjes do monthly statement-sa za verifikaciju i o odradi ????

Onda jedino ostaju IP adrese problem... a receno je da po toj osnovi ne ukidaju accounte !??


A za ove sta kazu pa to je illegalno!
Ove nase drzave su cjele ilegalne da nekazem kriminalne !!! Bilo bi glupost pozivat se na legalnost/legitimitet ustavnosta a s druge strane trpit neku vrst diskriminacije zbog istih !!!!
"snadji se druze" !!!

[ metrostar @ 24.01.2007. 20:04 ] @
Da li ja danas mogu da se registrujem na eBay sa nekom karticom izdatom u banci u Srbiji? Kada se ode na eBay da se nesto kupi ili proda, potrebno je da se registrujes, da bi se registrovao treba da ukucas broj svoje kartice, je li to moguce sa nekom karticom izdatom u Srbije i kako? Izvadio bih Visa Virtuon kod neke nase banke samo kada bih znao da radi i da se mogu registrovati na eBay-u, inace zelim da prodam nesto tako da na moju karticu treba da je uplacen novac i da ga ja mogu podici na salterima banaka u Srbiji. Jel' uspeo neko da proda nesto na eBay-u sa karticom izdatom u Srbiji?

Inace, za registraciju na Australijskom eBay.com potrebna je verifikacija telefonom u Australiji ili preko kartice.

[Ovu poruku je menjao metrostar dana 25.01.2007. u 21:48 GMT+1]
[ novakkralj @ 27.01.2007. 22:22 ] @
radi amex intesa banke, ali ce ti posle 2 transakcije blokirati racun
[ vizamanserbia @ 07.02.2007. 09:33 ] @
Da se registrujes na www.ebay.com ili www.ebay.co.uk mozes da koristis Viza Internet karticu ili Visa classic karticu Vojvodjanske banke ili bilo koje druge banke u Srbiji sa kojom moze da se placa u inostranstvu .Najlaske se registrovati ne Ebay
ali problem je placanje zato sto 70% prodavaca trazi Paypal a paypal ne prihvate nase kartice,nekad moglo sad vise ne.
Ako probas da stavis nasu kariticu dobices poruku: Ova kartica nije iz zemlje koju podrzava Paypal a ako vec nabavis neko
koja radi na Paypal-u

Procitaj ovo:


Evo malo da vam pojasnim neke stvari. Od 1 januara 2007 Paypal je uveo veoma rigorozne mere sto se tice platinih kartica. Znaci ukoliko cak i posedujete neku virtualnu karticu koja radi na Paypal odmah nakon provog placanja paypal ce vam holdovati tj. zamrznuti iznos i blokirati racun odmah. Ovih dana sam probao legalno da se registrujem imam hrvatski pasos i njihovu licnu kartu( id) i naravno nabavio sam iz inostranstva visa virual card Engleske. Izvrsio sam registraciju sa karticom ukucao mali iznos koji paypal trazi za verifikaciju,ukucao sve podatke sa Hrvatskog pasosa i nakon prve uplate racun mi je blokiran i trazili su mi da posaljem Fask da potvrdim adresu i utility bill. Poslao sam i fotokopiju pasosa i id karte na faks.Nakon 3 dana dobio sam email da su moji dokumenti primljeni ali da moram da posaljem utility bill. To me je posebno iznerviralo da sam uzeo telefon i nazvao Paypal Costumer Support i razgovarao sa njima. Javila se neka devojka i pitao sam je zasto mi jos nisu odblokirali racun ona kaze treba Utility bill kad sam joj rekao da sam poslao fotokopiju pasosa i licne karte Hrvatske da potvrdim Adresu ona mi kaze to je u redu ali Utility Bill je Adresa vase Banke tj treba da posaljem izvod moje banke na kojoj se vide transakcije sa moje viza kartice i da stoji moje ime na izvodu i adresa. Naravno i to sam uspeo da nabavim i posaljem. Nakon 3dana opet sam dobio email da su moji podatci uspesno primljeni ,medjutim iz sigurnosnih razloga nemoga da mi skinu blokadu Paypal account-a. Naravno sigurno su skontali da BRANC moje viza virtualne kartice nije iz Hrvatska jer oni mogu tacno da znaju odakle viza dolazi tacnije iz koje zemlje. S toga nikakve visa virtual kartice vise nece moci da rade,tj prodju verifikacij i sve ali onda vas odmah blokiraju.
Da li je sada malo jasnije. Clan sam ebay vec 2godine ima preko 100transakcije koristio sam paypal dok je moglo na 100 nacina ali sada vise ne. Najvise sam kupovao na Ebay.co.uk Jer dostava royalmail postom traje maksimalno 5 do 7dana. I sada kupujem preko Ebay.co.uk i koristim www.moneybookers.com. i pitam svakog sellera da mi odobri ovu vrstu placanja. Nekad uspem nekad ne. Ako treba nekom pomoc oko Ebay neka mi se javi .

[Ovu poruku je menjao vizamanserbia dana 07.02.2007. u 10:54 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vizamanserbia dana 07.02.2007. u 10:57 GMT+1]
[ PrtiBeeGee @ 14.03.2007. 17:45 ] @
vizamanserbia jel mozes da mi ostavis tvoj mail,imam par pitanja...
[ Caminero @ 06.03.2011. 10:13 ] @
Da li je neko probao mogucnost da poveze Moneybookers acc sa Ebay..posto sam video neku opcuju na moneybookers acc za povezivanje sa ebay ali nisam isao do kraja jer nisam imao sredstava na racunu...ako ima nekoga koje probao da nam iznese svoje misljenje. :) thx
[ vizia-pro @ 06.03.2011. 12:24 ] @
Može! -ali na ebay.com a nemože na ebay.de(evropski) ono što većini treba sa ovih prostora.
[ tdjokic @ 06.03.2011. 13:54 ] @
Citat:
vizia-pro: Može! -ali na ebay.com a nemože na ebay.de(evropski) ono što većini treba sa ovih prostora.
U cemu je stvar oko ovoga? Ja sam povremeno nesto trazio i na nemackom sajtu, pa je bilo da ne salju nigde izvan Nemacke, a evo sta sam ovog momenta nasao:

evropski_e_bay

na njihovom sajtu se prodaje roba koja se NE SALJE U NEMACKU, prodavac je iz Hong Konga. "Nicht verfügbar für Versand nach Germany."

Zatim sam nasao jos dva proizvoda koji me interesuju pa je pisalo da ne salju u Srbiju. Poslednji je bio da se salje u Srbiju, LED sijalica, za koju je trebalo platiti oko 25 dolara da je posalju ovamo i to DHL, sto obicno zahteva dodatne troskove oko carinske obrade (mora da se uzme spediterska firma da to odradi).

U cemu je onda prednost .de nad .com? Ja povremeno kupujem na .com i nemam problema. Kupovina se obavlja preko americkog posrednika i prilicno je povoljna.
[ tdjokic @ 06.03.2011. 14:08 ] @
Citat:
vizamanserbia: Evo malo da vam pojasnim neke stvari. Od 1 januara 2007 Paypal je uveo veoma rigorozne mere sto se tice platinih kartica.
Kako sad ovo? Ja juce platio nesto i dobio potvrdu od prodavca da mu je stiglo. Jeste da se radi o malom iznosu, ispod 10 dolara, ali su mogli i to da zamrznu. Bas ovih dana se prica da PP ne prima vise srpske kartice a u ovom postu se tvrdi da je PP zaostrio stvar jos 1.1.2007?

Covek vise ne zna sta da misli i kome da veruje. A ja se prijavio na PP pocetkom 2010 godine na isti taj mucak nacin.

Citat:
Caminero: Da li je neko probao mogucnost da poveze Moneybookers acc sa Ebay..posto sam video neku opcuju na moneybookers acc za povezivanje sa ebay ali nisam isao do kraja jer nisam imao sredstava na racunu...ako ima nekoga koje probao da nam iznese svoje misljenje. :) thx

Jedno su problemi zbog PayPala a drugo sto ne salju svi sajtovi robu ovamo. I za jedno i za drugo postoji jedno provereno i jednostavno resenje - posrednik. Njih ima raznih

http://www.myus.com/
http://www.my-uk-mail.co.uk/
http://www.shipito.com/
http://forwardit.us/

neki traze mesecnu clanarinu i jos po nesto, a jedan od njih ne trazi nista od toga, jedino ti naplacuje 10 dolara po posiljci, nebitno koliko velikoj ni koje vrednosti. Ako ti to nije skupo onda si resio problem.

Radi se o www.forwardit.us, kome mozes placati i preko Google checkout, za koji se nalog otvara prilicno lako (odbija samo neke kartice, Maestro i mozda jos neku). Znaci, ti njemu placas sa GC a on tamo kako zna i ume, njegova stvar. Radi se o SAD, znaci ebay.com.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 06.12.2011. u 20:30 GMT+1]
[ vizia-pro @ 06.03.2011. 21:07 ] @
Ja trgujem na ebay.de i nemam problema.Ali ja tražim i oni mi pošalju robu na adresu kod prijatelja rodbine itd. koji žive u Nemačkoj i Austriji i dobijem robu jedino što platim neki sitan novac za dostavu a ovamo stiže bez carina i peripetija busevima i autom ako neko skoro dolazi.Plaćam paypalom ako mora bankovni transver idem i platim iz Crne Gore jer odozgo može da se plati fizičkom licu u eurima što iz Srbije nemože.
[ tdjokic @ 07.03.2011. 00:39 ] @
Citat:
vizia-pro: Ja trgujem na ebay.de i nemam problema.Ali ja tražim i oni mi pošalju robu na adresu kod prijatelja rodbine itd. koji žive u Nemačkoj i Austriji i dobijem robu jedino što platim neki sitan novac za dostavu a ovamo stiže bez carina i peripetija busevima i autom ako neko skoro dolazi.Plaćam paypalom ako mora bankovni transver idem i platim iz Crne Gore jer odozgo može da se plati fizičkom licu u eurima što iz Srbije nemože.
Izvini prijatelju ali ti prakticno radis isto kao i ja - preko POSREDNIKA. Jeste da su to prijatelji i rodbina ali je princip vrlo, vrlo blizu. I jos placas iz CG. Meni je drago zbog tebe sto se snalazis, ali to je nesto posebno, nije standardni nacin za svakog.
[ vizia-pro @ 07.03.2011. 15:13 ] @
Ma 99% platim paypalom od kuće a rodbina i prijatelji čim se ne daju pare hoće da pomognu i da mi proslede robu jer ih ne košta i pošiljka stiže na kućnom pragu. A taj 1% kad klijent nema paypal idem do Crne Gore i platim jer mi nije daleko 60km.