[ slovas @ 23.01.2006. 15:21 ] @
Imam graficku asus 9250/TD i hteo bih da je povezem sa tv-om kako bih gledao dvd i dvix filmove na tv ekranu. Na grafickoj imam DVI izlaz, a na tv-u nekoliko razlicitih "rupa" - mislim da je to scart (nikada nisam to radio). Koji kabl treba da kupim?
Evo i odgovarajucih slika prikljucaka na tv-u:



[ buljko @ 23.01.2006. 16:20 ] @
Na gragickoj bi morao da imas S-VHS ili RCA (Chinch) da bi mogao
da povezes TV. DVI Out nije za te namene. Ako si kupio novu karticu
i imas TV Out, adapter za prikljucenje si morao dobiti uz nju.
Znaci, imas li TV out ili ne?
[ slovas @ 23.01.2006. 16:28 ] @
Ne znam, mislim da nisam. A kako izgleda taj adapter?

Ovo je link ka grafickoj karti koju imam:

http://www.asus.com/products4....&model=290&modelmenu=1


[Ovu poruku je menjao slovas dana 23.01.2006. u 18:27 GMT+1]
[ calexx @ 23.01.2006. 18:19 ] @
Ima cinch tj RCA konektor, ne treba ti nikakav adapter. To je onaj konektor između VGA i DVI. Samo nabavi/napravi kabl koji sa jedne strane ima SCART a sa druge cinch. Eventualno pusti i audio kabl ako hoćeš da i zvuk ide u TV.
[ buljko @ 23.01.2006. 18:37 ] @
Na grafickoj karti imas RCA (Chinch) TV Out ali ne vidim dobro sta
na televizoru pise pored RCA konektora. Pretpostavljam da je stereo
Audio IN. Trebace ti kabal RCA/RCA potrebne duzine i adapter RCA/Scart
ili direktan kabal RCA/Scart koji ides u Scart ulaz na TV-u.
[ slovas @ 24.01.2006. 09:04 ] @
Evo slike na kojoj se bolje vidi (ako ne, klik na sliku za veci prikaz). Ovo mi treba da bih gledao filmove na tv-u sa kompjutera tj. treba mi i zvuk i slika. Da li postoji negde vec takav kabl - gde? Kako se zove taj kabl, ako ima neko standardno ime? Ako ne, gde moze da se napravi?

Hvala puno.

[ lancia88 @ 24.01.2006. 13:55 ] @
Pozdrav,

koliko da znas, ovo je audio interface na bazi cinceva, ne video. U pitanju je out, znaci izlaz sa TV-a koji ocito ima mogucnost propustanja zvuka na dalji uredjaj za reprodukciju. Na donjoj slici imas izlaz za eksterne zvucnike, stari Din standard. Jedine ulaze koje ja vidim su bazirani na dva scarta. Tu trebas ili scart adapter ili scart na cinc kabl uz adapter SVHS-cinc.
[ calexx @ 24.01.2006. 17:47 ] @
Deluje mi da je prvi scart RGB in ili čak i komponentni dok je drugi dvosmerni kompozitni i s ulaz. U svakom slučaju je dovoljan kabl sa in skartom na jednoj i činčevima na drugoj strani. Prema zvučnoj je verovatno potreban i adapter na 3,5 bananicu.
[ slovas @ 25.01.2006. 11:30 ] @
Sad tek nista ne znam. Pa koliko ustvari kablova treba da imam?
[ miko.s @ 25.01.2006. 20:26 ] @
tebe su svi zbunili. žao mi je šta ovako upadam u temu, ali želim reći jednostavno.
u skoro svakoj trgovini elektromaterijalom imaš za kupiti ovakav kabel: s jedne strane scart , a sa druge obične cinch (najčešće 2 žuta i 2 crna) konektore. znači, u zavisnosti koliko ti je kompjuter udaljen od tv-a, toliko dugačak a-v kabel kupiš (prodaju se gotovi, najduži imaju 10 metara, i imaju 2 cincha sa svake strane (crni i crveni). u elektromaterijalu kupiš još ovo: adapter "mini jack na 2 x cinch" - prodavač će te razumijeti, i još 2 adaptera "ženski na ženski cinch". cijena je prava sitnica.
onda, redom, adapter "mini jack na cinch" uštekaš u izlaz za zvučnike na kompjuteru i u njega uštekaš jedan cinch utikač sa kabela, a drugi uštekaš u graf. karticu. dalje, sa druge strane, scart kabel uštekaš u tv, i na jedan (IN) žuti utikač staviš "ženski na ženski cinch" adapter kojeg si kupio i u njega uštekaš konektor koji ti izlazi iz graf. na drugi konektor za zvuk, staviš već spomenuti adapter i u njega uštekaš kabel koji ti izlazi iz zvučne kartice. to je to. jednostavnije od ovako, nemogu objasnit
[ slovas @ 26.01.2006. 12:19 ] @
Citat:
miko.s: tebe su svi zbunili. žao mi je šta ovako upadam u temu, ali želim reći jednostavno.
u skoro svakoj trgovini elektromaterijalom imaš za kupiti ovakav kabel: s jedne strane scart , a sa druge obične cinch (najčešće 2 žuta i 2 crna) konektore. znači, u zavisnosti koliko ti je kompjuter udaljen od tv-a, toliko dugačak a-v kabel kupiš (prodaju se gotovi, najduži imaju 10 metara, i imaju 2 cincha sa svake strane (crni i crveni). u elektromaterijalu kupiš još ovo: adapter "mini jack na 2 x cinch" - prodavač će te razumijeti, i još 2 adaptera "ženski na ženski cinch". cijena je prava sitnica.
onda, redom, adapter "mini jack na cinch" uštekaš u izlaz za zvučnike na kompjuteru i u njega uštekaš jedan cinch utikač sa kabela, a drugi uštekaš u graf. karticu. dalje, sa druge strane, scart kabel uštekaš u tv, i na jedan (IN) žuti utikač staviš "ženski na ženski cinch" adapter kojeg si kupio i u njega uštekaš konektor koji ti izlazi iz graf. na drugi konektor za zvuk, staviš već spomenuti adapter i u njega uštekaš kabel koji ti izlazi iz zvučne kartice. to je to. jednostavnije od ovako, nemogu objasnit


Super. Pa to je to. Hvala ti puno. Idem u nabavku.
Hvala i ostalima i pozdrav.