[ deki_bg @ 30.10.2002. 11:01 ] @
instalirao sam rh8. skinuo najnovije drajvere ali nakon ./build_module dobijam error: kernel heder not found

u /usr/src/ nemam LINUX folder samo redhat ????

skapirao sam da mi mozda nije instaliran kernel heder pa bi zamolio nekog da mi objasni kako da ga instaliram
[ tzeljko @ 30.10.2002. 15:40 ] @
imas na rh cdovima paket -kernel-headers-verzija.rpm
Njega instaliraj i onda uradi ./build_module
Takodje mozes da instaliras kernel iz source-a ali ako si pocetnik, onda procitaj KERNEL-HOWTO (imas ga u /usr/doc/ ili na www.linuxdoc.org)

Pozdrav
[ deki_bg @ 30.10.2002. 21:04 ] @
xm??
glibc-kernheaders-2.4-7.20.i386 ovo je jedini fajl sa cdova koji u sebi sadrzi taj naziv...
ali mislim da to nije to...
(ja imam samo 3 instalaciona cda....da li treba jos neki da dokupim?? )
[ axez @ 31.10.2002. 20:12 ] @
Onda skini kernel sa www.kernel.org i raspakuj u /usr/src
[ Goran Rakić @ 31.10.2002. 20:15 ] @
da to bi trebalo da bude to...
[ VRider @ 31.10.2002. 20:47 ] @
Kernel se nalazi na drugom disku a fajl se zove kernel-source-2.4.18-14.i386.rpm (mozda nije bas tako ali ubitacno slicno).

Otvori sesiric(start)/System settings/packages, cekiraj "kernel development" a potom idi na update. Prati dalja uputstva.

Druga sema je da ides u /mnt/cdrom/RedHat/RPMs/ gde se nalazi pomenuti paket i da ga instaliras sa "rpm -i ime_paketa".

P.S. Nece pomoci, jer si (najverovatnije) skinuo ltserial-8.22a a ta verzija je pravljena za gcc 2.96 i rpm 4.1. Uz RH 8.0 dolazi gcc 3.2 i rpm 4.2 tako da ./build_rpm nece uspeti a ./build_module (ako editujes Makefile) prodje. Ali... Uvek j*beno "ali"! Tako kompajliran modul je neupotrbljiv. Prilikom pokretanja modula (insmod lt_serial) izbaci dve greske. Nista ne pomaze. Zato i pisem poruku iz sugavog XPa.
[ anon676 @ 01.11.2002. 14:41 ] @
cd /usr/src/linux
make clean;make mrproper
make menuconfig
make dep
make bzImage
make modules
make modules_install
----------------------------
onda kada si lepo prekompajlirao kernel i sredio sve, idi u ltmodem i kompajliraj (pokreni sve one skripte da ti lepo instaliraju drajvere) + kopiraj lt_modem.o i lt_serial.o u /lib/modules/2.4.18-14
posle toga sledi internet-driud, gde treba da dodas generic modem na portu /dev/ttyLT0 i onda
/sbin/insmod lt_modem --force
/sbin/insmod lt_serial lt_modem --force