[ milica102 @ 30.10.2002. 12:40 ] @
Imam dva racunara: na jednom su win 98 i win xp na drugom win 98 i win 2000.
Umrezena su i vide se (tj diskovi koji su share-ovani). Medjutim kada sam stavila lozinke na svaki od share diskova ne mogu vise da im pristupim.
Kada pokusam sa jednog racunara da idem na drugi trazi lozinku i sta god da upisem ne prolazi?
Najvise me buni sto ovo ne radi izmedju 98 i 98!? Sta radim pogresno i kako da ispravim?
hvala
[ MoHicAn @ 30.10.2002. 17:51 ] @
Pa on te obicno pita ne samo za password nego i za username i moras da koristis username koji postoji na masini na koju se kacis ... najbolja praxa za windowse je da svaka masina ima sve usere sa istim siframa koje oni koriste za loginovanje na njih.
[ B o j a n @ 31.10.2002. 08:10 ] @
Citat:
milica102:
Najvise me buni sto ovo ne radi izmedju 98 i 98!? Sta radim pogresno i kako da ispravim?
hvala


Da li koristis user-level or share-level ?
[ milica102 @ 31.10.2002. 11:31 ] @
Zadrzala bih se trenutno na 98<=>98 (jer bi trebalo da bude jednostavnije izmedju istih os).
Kada probam da sa jednog racunara pristupim disku drugog on mi
izbaci prozor sa porukom

You must supply a password to make this connection:

Resource \\imeRacunara\imeDiska
Password ____________________

__ Save this password in your password list


i kada ukucam password on mi kaze The password is incorrect. Try again.

Znaci ne trazi mi nikakav user name.
Sto se tice onoga da li user ili share tip, mislim da kod 98 to i ne
postoji. Kod ostalih mi je share.
98 sam namestila kod opcije sharing da je Access Type full
i onda ide Full Access Password
[ B o j a n @ 31.10.2002. 13:41 ] @
Vrlo moguce da ne koristis plain text password, jer ako ukucavas tacan password ( koji nije case sensitive ) onda mi to prvo pada na pamet.

Saljem ti u attachment-u kako bi to trebalo da izgleda u registry-u.
Importuj, i zatim se reboot-uj.
[ broker @ 31.10.2002. 13:50 ] @
Ako se ne varam, na Win98 moras da se ulogujes pod istim username-om kao sto je na drugom Win98 da bi mogla da se ulogujes.
[ B o j a n @ 31.10.2002. 13:55 ] @
To je u slucaju da koristis user-level.
[ milica102 @ 01.11.2002. 09:26 ] @

Resila sam deo problema, ali nisam bas zadovoljna.
Na win98 sam napravila user-a i istog user-a na drugom racunaru na win2000.
Tako da sada deo sa sifrom radi(ali samo od 98 ka 2000 ne i obrnuto), ali
kada prvi put pristupam 2000 trazi lozinku i to prodje, kada pokusam da pristupim sledeci put
ne trazi sifru (pusta me bez problema). Ja bih zelela da on svaki put trazi sifru.

I dalje nista na liniji 98 - 98.
Uradila sam kako si rekao ali i dalje javlja istu poruku.
Veza 98<->98 ne radi ni sa istim user-ima na oba racunara istovremeno.
[ B o j a n @ 03.11.2002. 10:59 ] @
Onda su ti ti windouzi najnti ejt zestoko havarisani. Probaj sa reinstalacijom ili necim slicnim, jer prosto win98 i file sharing radi po default-u !

A ovo sto hoces da ti trazi sifru svaki put kad hoces da pristupas deljenim resursima na win2k, to je normalno. Svaki put kad se ulogujes, IPC konekcija za TAJ share je stalna i ako nema timeout-a nece nikad biti prekinuta. Cim se izlogujes ili resetujes racunar, moraces ponovo da se "sifrujes" l;)
[ Kolins Balaban @ 18.11.2002. 19:27 ] @
I ja imam takvo nesto slicno, samo sto ja na jednom racunaru imam win98 i Win2000 server, a na drugom win98, i imao sam slicnih problema, i uspio sam ih nekako rijesiti.
Da bi se mogla konektovati na racunare kada su startovani sa win98 trebas da im dodjelis IP adrese, Subnet Maske, Gateway i DNS. Postupak je sljeci:
Trebas imati TCP/IP protokol.
Odes na Propertis Network Neighborhood-a, klik na TCP/IP i onda na Properties. Na kartici IP Address Upisi IP adersu racunara (npr. 10.10.1.1, za prvi racunar, i 10.10.1.2 za drugi)
Subnet Maska je ista za za win98 i win2000 na oba racunara(mozes staviti 255.0.0.0). Ip adresa na racunaru na kojem imas win98 i win2000 je ista (10.10.1.1)
Kada to uradis idi na karticu DNS Konfiguration.
Ukljuci opciju Enable DNS.
U polje Host upis ime prvog racunara, odnosno onog na kojem ti je win2000, a u polje Domain upisi naziv mrezne grupe.
U polje DNS Server Search Order upisi IP adresu racunara na kojem ti je win2000 i win98 i klikni na Add. Postupak odredjivanja Ip adrese i Subnet Maske za win2000 je slican kao i kod win98 samo sto trebas ici na Properties Local Area Connection.
Jos na win2000 trebas uraditi sljedece:
idi u Control P. u direktorij Administrative Tools, zatim na Computer Managment, zatim na Local Users and Groups, zatim u direktorij Users dodaj taj drugi racunar na kojem nema win2000 (klikni na meniju na Action-New User) i tu upises podatke racunara kojeg dodajes (User name, Full name, mogu biti isti, i sifru, to je sifra koju ce ti win2000 traziti kada se sa win98 konektujes na win2000, ne moras je upisivati ako radis sa win98-cama).
Poslije toga idi u direktorij Groups i tu dodaj mreznu grupu.. U polje members dodaj obadva racunara, klikom na Add, zatim dobijes dva prozora, iz gornjeg dodajes racunare u donji (potrebno je dodati oba racunara).
Ja se nadam da sam ti pomogao, ako budes imala bilo kakvih problema pisi na forumu.
[ emiru @ 23.01.2004. 09:55 ] @
I meni se desio isti problem ali sa windows 2000 i windows xp. Ne mogu da pristupim na winxp sa ostalih racunara, niti sa drugog koji ima takodje xp. U user name pise ime kompjutera/Guest i trazi mi password, ali nema nikakvog pass-a...
Sta da radim, pokusao sam sa computer menagerom kao sto ovde pise, ali nema uspeha.
[ Veljko @ 23.01.2004. 15:44 ] @
Ako se ulogujes na w2k sa istim imenom kao na xp-u moralo bi da radi pod uslovom da na xp-u nema sifre ili da znas sifru.