[ timi263057 @ 26.01.2006. 16:02 ] @
a da to bude offline. Nije kao Evilyrics

[Ovu poruku je menjao timi263057 dana 26.01.2006. u 17:03 GMT+1]
[ ŠargarepaMen @ 30.01.2006. 11:28 ] @
EvilLyrics će ti ispisivati tekst pesme i kad si offline pod uslovom da si downloadovao sve tebi zanimljive tekstove. Samo staviš tekst pesme u .txt formatu u direktorijum C:\Program Files\EvilLyrics\I\Izvođač - Ime Pesme, s tim da minus/crtica razdvaja ime izvođača od imena pesme. Bitan je direktorijum "I", prvo slovo izvođača.

1. Alternativa - da ima neki program na foru EvilLyricsa koji ima već ugrađenu bazu svih mogućih pesama sveta, tako da će se potrefiti sa tvojim ukusom, to teško da će neko raditi, ko zna koliko bi to mesta zauzimalo. Znači, moglo bi se lako uraditi, ali ko je blesav da downloaduje sve te tekstove...

2. Alternativa - A ako misliš da ćeš naći neki program koji će sam kontati tekst pesme, dakle samo da iz samog audio zapisa on na neki čudan način pokonta šta "onaj/ona" peva, bolje ni ne pokušavaj. Teško je napraviti i program koji iz čistog govora (jedan govornik priča u mikrofon, i to je jedina informacija u tonskom zapisu) konta reči i upisuje u fajl, a ne da iz pesme u kojima uglavnom ni svi prosečni ljudi (inteligentna živa bića) ne mogu da sasvim precizno raspoznaju tekst (svi ti instrumentni, nerazgovetno pevanje radi postizanja nekih efekata...)

Znači, ako ti je stalo do čitanja tekstova pesama, EvilLyrics, skineš tekstove sve muzike koju slušaš i strpaš na onaj goreobjašnjeni način (van mozga, ako mene pitaš).
[ Daniel011 @ 30.01.2006. 13:53 ] @
A postoji li mogućnost da se u sam mp3-fajl "utisne" tekst, onako kako je to moguće učiniti sa midi-fajlom, čime se dobiju karaoke? Podržava li mp3 format tako nešto?
[ jablan @ 30.01.2006. 14:17 ] @
ID3v2 ima polje za tekst pesme.
[ dmd @ 02.02.2006. 16:28 ] @
Ne može se uneti tekst pesme u sam mp3 fajl.
Zadnji deo fajla(128 "slova") je za obeležavanje osnovnih informacija(Tag).
[ Daniel011 @ 03.02.2006. 00:32 ] @
Ne bih se složio.
U pravu je Jablan, ID3v2 podržava tekst, ja sam baš isprobavao i uspešno sam uneo text u mp3-fajl, u to polje za ID3v2 koje se nalazi na početku mp3-fajla, a ne na kraju (na kraju se nalazi ID3v1). Pri tom je, naravno, sama reprodukcija fajla ostala nepromenjena, bez ikakvih smetnji. U toku reprodukcije (na Winamp-u) nisam, doduše, video taj text koji sam uneo, ali pretpostavljam da bi se nekim pluginom i to moglo postići.
[ jablan @ 03.02.2006. 08:11 ] @
Pogledajte npr. http://www.leoslyrics.com/

Ima plugin koji traži tekst pesme koja se pušta u sopstvenoj bazi tekstova, ako pronađe zapisuje u fajl na disku ili ID3v2 tag (kako korisnik podesi), prikazuje tekst u prozorčetu. Verovatno postoji i sličan plugin koji samo čupa iz ID taga...